PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwiązanie umowy o wykonanie kominka



julkawrocław
20-11-2004, 14:13
Czesć ma ktoś może jakiś wzór pisma jak to zrobić w sposób formalny.Firma nie dotrzymała już 3-ego terminu wykonania,a otrzymała zaliczkę 5000 pln.Moja cierpliwość dobiegła końca

buba48
25-11-2004, 12:52
Czesć ma ktoś może jakiś wzór pisma jak to zrobić w sposób formalny.Firma nie dotrzymała już 3-ego terminu wykonania,a otrzymała zaliczkę 5000 pln.Moja cierpliwość dobiegła końca

Witaj Julka !Nie chcę Cię martwić ale sądzisz, że teraz, jak już dałaś w łapy pieniądze, uda Ci się zawrzeć umowę pisemną? Podejrzany to typ - zainkasował taką kasę i zwodzi Cię terminami. :cry: Na przyszłość musisz przestrzegać jednej kardynalnej zasady - żadnych zaliczek ! Niech pilnują i chodzą za Tobą, a wszystko będzie dobrze ! :P

zibi2
25-11-2004, 13:39
Czesć ma ktoś może jakiś wzór pisma jak to zrobić w sposób formalny.Firma nie dotrzymała już 3-ego terminu wykonania,a otrzymała zaliczkę 5000 pln.Moja cierpliwość dobiegła końca

mam, niestety już to przerabiałem.

najpierw wysyłasz/wręczasz wezwanie do wykonania umowy, w którym okreslasz REALNY (min 1 tydzień, nie możesz mu dac np 2 dni) termin na dokończenie umowy, potem masz prawo odstąpić. Ze względów dowodowych wskazane jest aby te pisma wręczyć wykonawcy przy świadkach, idealnie za pokwitowaniem na kopii a nie np. wysyłać poleconym.

podaj maila to Ci wyślę wzory

pozdrawiam
zbyszek

obys miała więcej szczęscia z uczciwością niż solidnością wykonawcy