PDA

Zobacz pełną wersję : PROJEKTOWANIE OGRODÓW



Przemysław
21-11-2004, 19:19
Jestem wielkim pasjonatą ogrodów. Wykonam profesjonalny projekt ogrodu lub terenów zielonych. Wizualizacja komputerowa 3D w różnych porach roku, rysunek perspektywistyczny, aksonometryczny. Poza tym mogę wykonać wszystkie nasadzenia i znaleźć najtańsze rośliny. Cena - bardzo przystępna, do uzgodnienia. Mój tel. to 888 330 148.

Sonika
22-11-2004, 05:08
Może byłabym zainteresowana, ale jestem z Krakowa. Szkoda, że mieszkasz tak daleko.
Napisz na priv ile kosztuje taki projekt?
Ogród m/w 250 - 300m2.

Przemysław
29-11-2004, 10:24
Jeśli chodzi o moją cenę za projekt ogrodu to jest ona do uzgodnienia. Orientacyjnie mogę powiedzieć, że jest to około 10% całego kosztu założenia ogrodu. Jeżeli więc będzie on kosztował powiedzmy 2000 złotych, to projekt wyniesie 200 złotych.
Niektórzy projektanci biorą 1,5 złotego za każdy metr działki (niezależnie od tego ile zajmuje dom, garaż, podjazdy itp.). Uważam, że jest to trochę nieuczciwe w stosunku do klienta jeżeli dom zajmuje procentowo większą powierzchnię.
Poza tym wszelkie konsultacje i wstępny projekt wykonuję za darmo.

Agnieszek
30-11-2004, 18:17
W jakim programie robisz wizualizacje?
Czy da się zrobić projekt na odległość, jedynie w oparciu o zeskanowaną działkę?
A.

art63
30-11-2004, 18:29
W jakim programie robisz wizualizacje?
Czy da się zrobić projekt na odległość, jedynie w oparciu o zeskanowaną działkę?
A.

To samo pytanie , bo mam działkę w Krakowie.

Ile by kosztował ogólny zarys, jakaś propozycja ( bez szczegułów) bo mam działkę ze skarpą?

Artur

Przemysław
01-12-2004, 11:25
Wizualizację robię w programie Garden Composer 3D. Uważam, że do tego celu jest on wystarczający. Dzięki temu klientowi łatwiej wyobrazić sobie przyszły wygląd ogrodu za kilka i kilkanaście lat. Widać też dzięki niemu jak ogród zmienia się z miesiąca na miesiąc.
Co do ogólnego rozrysowania ogrodu, czyli plan strukturalny i nasadzeń roślin bez wyboru gatunków oraz plan aksonometryczny to około 30-40% ogólnej pracy. Jeżeli robię projekt na odległość to wtedy należy odliczyć ewentualne spotkania i dojazdy do działki. Myślę, że cena takiego wstępnego projektu nie powinna przekaraczać 25% ceny końcowego projektu. Niestety określam cenę projektu na podstawie ostatecznego kosztu założenia ogrodu, co jest trudne do oszacowania, gdy nie wybieram gatunków roślin. W takim przypadku możemy umówić się, że wezmę 0,25 złotych od metra kwadratowego (za cały projekt przy tej metodzie rozliczenia cena wynosi 1,5 zł za metr kw.). W tym przypadku wstępny projekt ogrodu 800 metrowej działki będzie umnie kosztował 200 złotych, 250 metrowej już tylko 62,5 złotego. Jest to niewiele zważywszy na ilość pracy włożonej przeze mnie.
Jeżeli ktoś jest chętny proszę przesłać zdjęcia i plan działki oraz oczekiwania względem przyszłego ogrodu. Pozdrawiam. :D

Agnieszek
01-12-2004, 14:07
No to mam dla Ciebie nieśmiałą propozycję. Skoro robisz wizualizacje w Garden Composer, to czy mógłbyś swoim fachowym okiem zerknąć na to co ja sobie wymyśliłam? :oops: Bo widzisz, ja swoje pomysły mam naniesione w tym samym programie i w zasadzie nic więcej chyba już nie wymyślę, ale chciałabym, żeby zerknął na to jakiś fachowiec. Możesz krytykować, ale nie publicznie, bo spalę się ze wstydu! :)
Co Ty na to?

Teska
01-12-2004, 18:10
a szczecin? daleko?

Przemysław
01-12-2004, 22:22
No to mam dla Ciebie nieśmiałą propozycję. Skoro robisz wizualizacje w Garden Composer, to czy mógłbyś swoim fachowym okiem zerknąć na to co ja sobie wymyśliłam? :oops: Bo widzisz, ja swoje pomysły mam naniesione w tym samym programie i w zasadzie nic więcej chyba już nie wymyślę, ale chciałabym, żeby zerknął na to jakiś fachowiec. Możesz krytykować, ale nie publicznie, bo spalę się ze wstydu! :)
Co Ty na to?

Okej. Nie ma sprawy. Prześłij mi na mojego meila plik ze swoją propozycją. 8)

Agnieszek
02-12-2004, 11:16
Przemku!
Wysłałam Ci moje wypociny wraz z całym elaboratem! Nie przestrasz się! :D
Agnieszka

Przemysław
06-12-2004, 21:28
Jestem z Gdańska, ale mogę zaprojektować każdy ogród znajdujący się na terenie Trójmiasta i Kaszub. Oprócz tego jestem wstanie wykonać wszystkie nasadzenia i większość prac przy zakładaniu ogrodu.
Zgłoś się do mnie a nie tylko zaprojektuję ogród, ale gdy nadejdzie wiosna będzie można obsadzić ogród wszystkimi roślinami i odpowiednio go urządzić. W takim wypadku nadchodzące lato można by spędzić już w przepięknym ogrodzie pełnym kwiatów i wzrastających drzew i krzewów.
Ogród wart jest każdego wysiłku, gdyż będzie on służył nie tylko nam, ale całej naszej rodzinie i przyszłym pokoleniom.

ged
07-12-2004, 19:09
A może byś tak się nam zaprezentował od strony tego co zrobiłeś. Myślę tu o zdjęciach zaprojektowanych przez Ciebie ogrodów. Sądzę że jako fachowiec systematycznie fotografujesz i katalogujesz rosnące w miarę lat, a posadzone przez Ciebie rośliny. Pytam o to, bo w niedzielę miałem na działce wizytę fachowca który podobno zaprojektował mnóstwo ogrodów (okolice Krakowa), a na pytanie: czy może mi pokazać ogrody które zaprojektował - odpowiedział: muszę skontaktować się z osobą która moje projekty wykonuje, bo ja tylko projektuję. Wyobrażacie sobie jak można coś projektować bez oglądania wyników swojej pracy? Na jakiej podstawie on ma wyobrażenie o tym co projektuje.

Przemysław
16-12-2004, 21:48
Mój adres meilowy uległ zmianie. Nowy to: [email protected]

Przemysław
21-12-2004, 18:51
http://rafil.w.interia.pl/przem/ogrod1.jpg
http://rafil.w.interia.pl/przem/ogrod3.jpg

Przemysław
21-12-2004, 18:56
http://rafil.w.interia.pl/przem/ogrod6.jpg
http://rafil.w.interia.pl/przem/P7090006.jpg
http://rafil.w.interia.pl/przem/P7090021.jpg