PDA

Zobacz pełną wersję : Kasa mieszkaniowa - dodatkowe określenie terminu oszczędzani



ArtMedia
19-12-2001, 21:39
Witam serdecznie.

Dostałem dzisiaj pisemko z kasy, z którego zrozumiałem, że zgodnie z ustawą z dn. 21.11.2001 Dz. U. Nr 134, poz 1509, Art 4 ust. 3... muszę do końca 2001 r. określić czas oszczędzania w kasie, aby móc nadal korzystac z ulgi podatkowej z tytułu oszczędzania w kasie?!?
O co im chodzi, czy nie wystarczy, że mam umowę na trzy lata? Mam jeszcze dodatkowo okreslać że własnie tyle czasu zamierzam oszczędzać?

Sebastian.

ArtMedia
25-12-2001, 14:27
Witam ponownie.

Czyżby nikt tego nie wiedział? Ja juz wiem. Zajęło mi to tylko 5 godzin czekania w kolejce w banku PKO S.A.
Otóż jeśli ktoś chciałby w przyszłości przedłużyc umowę z kasa mieszkaniową i korzystac z ulgi budowlanej z tytułu oszczędzania w kasie, musi do końca b.r. to zrobić. W przeciwnym wypadku będzie mógł korzystac z odliczenia z tego tytułu tylko do końca okresu zadeklarowanego przed 31.12.2001.

Powodzenia! Może ktos pobije mój rekord zyciowy oczekiwania w kolejce :wink:

Sebastian.

Frankai
13-01-2002, 06:19
Ja zakończyłem oszczędzanie w KM w 1999r. Kto ma pytania niech pisze. Jak będę mógł odpowiem.

Uwaga zainteresowani odliczeniami przez aneks po 31.12.2001:
updf powołuje się na ustawę "O popieraniu szczególnych form oszczędzania" (czy coś takiego, gdzie są przepisy o KM). Tam nie ma mowy o ograniczeniach terminu. A co z prawem nabytym? Zakładając kasę w 12.2001 nikt nie wie do końca jak długo będzie oszczędzał. Gdyby dali jakieś powiedzmy 3 lata na zmianę, albo 10 lat jako totalny deadline, to co innego. Sprawa do wygrania ... w sądzie. Oszczędzający kasiarze łączcie się.
W dodatku okrajając prawa do odliczeń przez KM zabrano Wam możliwość przejścia na nową ulgę, a to podważa konstytucyjne "zaufanie do prawa" (znowu: czy jakoś tam). Każdy kto korzystał z odliczeń, nie może już odliczać odsetek nawet jak ulgę zwrócił. To jest znowu do wygrania przed sądem.
Moja propozycja: piszcie do RPO może on się ujmie za Wami? Poza tym piszcie swoje uwagi tutaj.

Uważajcie na kredyt. Jak ktoś marzy o 150% wkładu ... to niech marzy dalej. Mi dali 110% z ratą 2000PLN przy zarobkach netto ponad 5kPLN.