PDA

Zobacz pełną wersję : Miodowa czy zielona???



Kingaa
24-11-2004, 10:31
No właśnie :roll: Szukam wykładziny do gabinetu i jak do tej pory nic nie mogłam znaleźć to wczoraj upatrzyłam dwie, które mi się podobają :wink: Jedna miodowa, druga zielona wpadająca w oliwkę, obie bardzo delikatny melanż. Obie pasują, bo ściany będą kremowo-żółte a meble z jasnego drewna, obie mi się tak samo podobają... I co ja mam wybrać :roll:
Może podsuniecie mi jakieś argumenty, jaki kolor bardziej nadaje się do pokoju do pracy jeśli chodzi o oddziaływanie kolorów i takie różne... Pliiiizzz!!!

Magośka
24-11-2004, 10:40
zielony ponoć działa ożywczo na intelekt :wink:

24-11-2004, 11:33
i daje nadzieję na owocną pracę

joola
24-11-2004, 12:29
Kingaa, zielony bo działa uspokajająco i przy żółtych ściananch nie będzie taki monotonny jak miodowy

Kingaa
24-11-2004, 12:39
Dzięki dziewczyny :) Czyli na razie trzy do zera :lol:

Joola właśnie boję się, czy nie będzie za bardzo uspokajający :wink:

DaAn
24-11-2004, 13:28
no i chyba zielony trochę ciemniejszy - łatwiej będzie czyścić może :D

24-11-2004, 15:15
no i kwiatki ładnie się komponują z zieloną podłogą

24-11-2004, 17:19
zielono mi :D mimi

duduś
24-11-2004, 22:12
Kocham wszystko co zielone - zwłaszcza zimą ( ale i latem piknie) :wink:

Kingaa
25-11-2004, 13:10
Pojechałam dzisiaj do sklepu zdecydowana na zieloną, spojrzałam na obie, bo wisiały obok siebie i... znowu nie wiedziałam :wink: Ale zaważył argument, że miodowa będzie się zlewać z sosnowymi meblami, a poza tym na zielonej mniej będzie widać paprochy, bo jest bardziej melanżowata :lol:
Ale muszę wymyśleć, gdzie dać tą miodową, bo jest piękna :P Do sypialni mi niestety nie pasuje :( A do garderoby jest za droga :roll: Może do telewizyjno-gościnnego? Jak myślicie granatowa kanapa nie będzie się gryzła?

osowa
25-11-2004, 13:11
Pomieszczenia biurowe zdecydowanie polecam zaaranżować w barwach zieleni , popielu , niebieskiego lub granatu : przy czym kolory te sugeruję raczej o łagodnym tonie – z domieszką szarego , tak by barwa była przytłumiona . Są to kolory , które pomagają się skupić – poza tym większość takich pomieszczeń jednak urządza się w kolorach neutralnych ( wspomniany szary i jego tonacje ) a zieleń i granat – to raczej w elementach meblarskich : fotel , żaluzje , segregatory , podkładka na biurko , podłoga ( jak w temacie ) oraz np.: część ściany czy w innych dodatkach dekoracyjnych . Twoje wnętrze w połączeniu z zieloną wykładziną może dać ciekawy efekt – taki bardziej ciepły .... jeśli jednak mogę Ci doradzić – pamiętaj by powtórzyć tę zieleń jeszcze w czymś , by było widać , że jest ona zamierzona a nie dziełem przypadku .
Pozdrawiam biurowym pisaniem ;) w razie czego służę radą .

Kingaa
25-11-2004, 13:25
Osowa :) prawie jednocześnie nam wyszło :wink: Wiesz, to nie jest typowy pokój biurowy, tylko zupełnie prywatny gabinecik... więc wolę ciepłe kolorki, zresztą szczerze mówiąc nie przepadam za popielami, granatami itp. we wnętrzach... Mieliśmy przez parę lat granatową kanapę i fotele i jakoś się w tym nie czułam za bardzo na dłuższą metę... dlatego kanapa powędruje do gościnnego, a potem jak zostaną pieniążki, to do tapicera :lol: wolę kolory cieplutkie, beże, złamane zielenie, rude, miodowe itp :)