PDA

Zobacz pełną wersję : Duże chwasty co robić przed nawiezieniem ziemi



ewenement22
24-07-2016, 11:52
Witam
Aktualnie moja działka wygląda tak:
362160362161362162
Czyli dużo chwastów itd.
Na prawie całej powierzchni działki mam około 70cm-100cm czerwonej cegły gruzu pod ziemią.
Nie wiem jakie są tego wszystkie wady i zalety ale wadą jest na pewno to, że bardzo źle się cokolwiek kopie szpadlem.
Zaletą jedyną jaką usłyszałem jest to, że krety nie wejdą mi prawdopodobnie na działkę. No i wydaje mi się, że dzięki temu grunt jest twardy i raczej wiadomo, że nie będzie się nic działo... Nie będzie opadał itd.
Budowa powstała w 2013 r a ja ją kupiłem w tym roku. Chudziak jest popękany ale nie widać nigdzie, żeby się opuścił więc chyba utwardzone było w miarę ok. Za jakiś tydzień lub maksymalnie dwa mam zamiar nawieźć sporo ziemi. I od razu koparka będzie ją rozgarniać. Ile tej ziemi nawieźć? 10cm wystarczy?
Będzie to ziemia z pól które kiedyś były uprawiane a teraz na ich miejscu powstaje kurnik. Niestety zdarza się, że lekko gliniasta. Na razie mam zamiar po nawiezieniu ziemi wyrównać teren zgrabić większe kamienie i posiać trawę.
Dziś mam zamiar jeszcze jechać tam z randapem i bez koszenia tych chwastów od razu je wszystkie spryskać. Mam sporo randapu trochę przeteminowanego ale myślę, że i tak zadziała odpowiednio:) Jakie stężenie daje się? Może dać troszkę większe skoro jest przeterminowany?
Jak Wy byście to zrobili na moim miejscu i dlaczego właśnie tak:)?
Proszę o pilną pomoc, odpowiedzi na każde moje pytanie, wątpliwości i każdą sugestię.

grend
24-07-2016, 17:37
Cokolwiek teraz wymysliles to jest bezsensu - takie moje zdanie...

ja bym zwiózł ziemie i czekał na wrzesień i wtedy rozwiózl bym ta ziemie i od razu sial trawę. Stosowanie teraz Randapu to wyrzucanie kasy w błoto