PDA

Zobacz pełną wersję : jodły w doniczkach



Marek30022
28-11-2004, 14:52
Widziałem ostatnio piękne jodły kaukazkie w doniczkach z przeznaczeniem na choinki świąteczne. Moje pytanie. Czy takie drzewa są ukorzeniane a jeśli tak, to czy po przesadzeniu do ogrodu przyjmą się ?

Jacekde
30-11-2004, 10:58
Nie wiem jak jest z jodłami. Powiem co wiem z własnego doswiadczenia. Miałe, swierka posadzonego w doniczce na wiosne, bylo ich zreszta kilka. Jednego wzialem do domu jako choinke, pozostale zostaly na dworze. Po zimie okazalo sie ze te , ktore zostaly na dworze rosna pieknie, ten natomiast ktory byl w domu zaczal usychac. Moim zdaniem cieple powietrze i brak wilgotnoscu zniszczyly go.

Wciornastek
30-11-2004, 12:58
Marku z choinkami różnie bywa. Czasami są hodowane w pojemnikach, jednak to gwiazdkowe najczęściej wykopuje się przed sprzedaniem z bryłą korzeniową. Jeśli odpowiednio duża jest bryła oczywiście gdy ma się dużo szcześcia to taka choinka czasami się przyjmie. Trzeba jednak pamiętać, że w domu się rozhatrowuje i należy ją przetrzymać do wiosny w chłodnym i jasnym miejscu. Potem często po posadzeniu choruje, ale znam takich zapaleńców którzy co roku prowadzą opisany proceder i gdy się ich odwiedza to oprowadzając po ogrodzie opisują kolejne drzewka rocznikami Świąt.