PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C15 NASTROJOWY



Kingszui
28-11-2004, 18:16
Proszę o pomoc -wszystkie uwagi na temat tego domu-jestem zainteresowana budową domu-realizacją tego projektu .
Za wszelkie uwagi ,zdjęcia z góry serdeczne dzięki.

kroyena
29-11-2004, 09:07
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c15r1.jpg

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/C15_poddaszex.jpg

kroyena
29-11-2004, 09:22
Jeden z ładniejszych dla trójpokoleniówki, ale':

1) jednomiejscowa wiata garażowa to trochę mało na dzisiejsze czasy dla trzypokoleniowej rodziny, można sobie odpuścić i najlepiej pomyśleć o czymś w drugiej linii zabudowy, no chyba, że szerokość działi pozwala na radosną twórczość.
2) ten sam taras dla seniorów i rodziny właściwej tronci herezją. Staruszkowie raczej wolą spokój, a mimo reklam leków wątrobowych grill służy im w sposób umiarkowany, dlatego taras w zblizonym obszarze zostawiłbym jako pergolę dla seniorów, a właściwy taras dla rodziny wystawiłbym jako przedłużenie 3.
3) brak pom. gosp. spycha domek w kierunku ogrzewania prądem lub ustrojstwa z zamknietą komorą spalania,
4) drzwi między 2 a 10 muszą być dźwiękochłonne,
5) najlepiej zrobić dwa liczniki el. nieco brutalne, ale daje poczucie samodzielności,
6) góra zamiast tarasów wolałbym większe pokoje,
7) pozycja wyprostowana w wannie w 15 to raczej fikcja,
8) na 17 i 18 trzeba dodatkowo wygłuszyć podłogę co by seniorom odgłosy z góry nie przeszkadzały.

PS. Przydałby się kominek w salonie. :wink:

matim
13-02-2005, 19:05
Czy ktoś może podzielić się doświadczeniami na temat projektu C15 Nastrojowy z kolekcji Muratora

Olkalybowa
14-02-2005, 20:19
Witam.
Wybrałam projekt C14.Różni się od C15 tym,że zamiast sypialni, kuchni z aneksem i lazienki na parterze jest garaż, pokój i pomieszczenie gospodarcze.
Rezygnuję ze ścian działowych między holem a pokojem dziennym;nie wstawiam okien dachowych w łazience i sypialni;przedłużam pokoje kosztem tarasu o 90 cm.Przedłużam dach,aby kończył się równo ze ścianami.Zwiększam powierzchnię łazienki kosztem pomieszczenia gospodarczego na poddaszu.Rezygnuję z kominka.Zwiększam taras.To chyba wszystko :P

neti
04-04-2007, 08:42
Na początek witam wszystkich i przesyłam wilekanocne pozdrowienia :)
Jestem ciekawa czy ktoś relizuje projekt Muratora C 15 Nastrojowy???
Mi bardzo podoba się ten projekt i spełnia nasze oczekiwania, a własciwie jedno najwazniejsze, zeby były tam dwa odrębne mieszkania z osobnymi wejściami.
Bardzo proszę dajcie znac jeśli ktoś jest równiez zainteresowany tym projektem.

piotr michalak
27-05-2007, 17:41
nastrojowy c15 z ostatniego muratora /DW-4/-szukam kogoś kto taki dom już postawił lub jest w trakcie

neti
06-07-2007, 10:27
Witam, ja sie zdecydowałam na c15 nastrojowy! Projekt juz mam, własnie "robi się" adaptacja :)
Prawda że może być fajny domek...? Przede wszystkim bardzo funkcjonalny jesli ma być przeznaczony dla 2 rodzin.
A Ty juz budujesz czy jeszcze sie zastanawiasz nad projektem?
Pozdrawiam.

JACEK-P
14-11-2010, 18:29
Po wielu latach mieszkania w małym, fajniutkim mieszkanku nadeszła pora podjęcia decyzji, albo o zakupie dużo większego mieszkania, albo domu.
Narodziny córki przyśpieszyły podjęcie decyzji.;)
Dlaczego ten projekt?
Mimo, że znalazłem kilka ładniejszych, tańszych i lepiej rozplanowanych projektów, to ten spełnia, bardzo ważny dla mnie, dodatek. Chcę zabrać do siebie Mamę, ale chcę też, aby miała niezależność. Więc pod uwagę brałem wyłącznie projekty dwulokalowe. Dodatkowym atutem są tarasy. Jestem niestety/stety palaczem, ale tak jak nie palę w samochodzie, tak chciałbym zapalić sobie na tarasie/balkonie, a nie w pokoju.
To, co zauważyłem w projekcie, a co chciałbym zmienić:
1- Wiata zupełnie zbędna - kiedyś powstanie garaż z wiatą z boku lub na tyłach budynku.
2- Sądząc z projektu, zakłada się ogrzewanie gazem...i nie mam nic przeciwko temu. Planowałem piec kondensacyjny wspomagany kominkiem i ewentualnie solarami. W projekcie nie widzę kominka, ale pewnie można go bez większych problemów dodać. Taki sposób ogrzewania i produkcji cwu nie wymusi tworzenia pomieszczenia gospodarczego (ewentualnie można wykorzystać 5, a na dzień dzisiejszy jest dość pewny i w miarę tani.
3- Wentylacja...zastanawiam się nad wentylacją, grawitacyjna czy wymuszona z rekuperatorem? To spore koszty i nie wiem czy zrównoważy je likwidacja komina grawitacyjnej wentylacji.
4- Zastanawiam się czy na górze nie można przedłużyć dachu nad całość tarasów. W ten sposób będzie zapewniona większa osłona przed śniegiem i innymi opadami. Lub przesunięcie ściany i dodanie balkonu...
5- Obowiązkowo likwidacja 16 i połączenie z łazienką (15).
6- Likwidacja 20, dla mnie zbędny dodatek, a zdecydowanie powiększy łazienkę.

Oboje z żonką jesteśmy belframi, więc kokosów nie mamy. To będzie dla nas wielki wydatek, a na dodatek z budownictwem nie mamy wiele wspólnego (choć gwoździa potrafię wbić, sam zaprojektowałem instalację elektryczną i hydrauliczną w obecnym mieszkaniu).
Będę wdzięczy za wszystkie uwagi, propozycje, podpowiedzi. Jeżeli znacie projekt, który bardziej nadaje się do moich założeń, zmiany, które mogą obniżyć koszty itd, to piszcie...będę niezmiernie wdzięczny.