PDA

Zobacz pełną wersję : Thermomix, Thermocoocker - opinie użytkowników



a-k-a
29-11-2004, 17:02
witam ,użytkowników i zainteresowanych tym sprzętem firmy VORWERK.czy warto wydać tyle kasy i kiedy to się zwróci (czy kiedykolwiek) pozdrawiam ana

Ew-ka
29-11-2004, 17:53
http://www.thermomix.pl/thermo/img/thermo_opis.jpg

nie mam , nie używałam , ale moje 2 znajome bardzo sobie chwalą

zresztą poza ceną ..... ma same zalety
Thermomix jest precyzyjnym urządzeniem, które na początku było prostym mikserem kuchennym - teraz jest "najmniejszą kuchnią świata", podporą w przygotowaniu wszelkiego rodzaju potraw i napojów.

Thermomix TM21 zachwyca funkcjonalnością i prostotą użycia. Zastępuje niemal wszystkie urządzenia, które dotychczas posiadało tradycyjne gospodarstwo domowe. Spełnia funkcję ponad 20 urządzeń. Może gotować, podgrzewać, miksować, ubijać, homogenizować, pasteryzować, siekać, wyrabiać ciasto, gotować na parze. Wszystkie czynności wykonuje się dużo krócej niż w innych urządzeniach.

Posiadając TM21 oszczędza się czas, energię, pieniądze, zyskuje zdrowe, pełnowartościowe posiłki, więcej miejsca w kuchni i ... zadziwia się wszystkich kulinarnymi umiejętnościami.
To zaawansowane technicznie urządzenie powstało przy współpracy takich firm jak niemiecki Bayer czy francuski Du Pont. Kiedy tylko chcesz zamienia się w automat do kawy cappucino, jogurtownicę, sokownik, naczynie do gotowania itp. - możliwe jest ustawienie temperatury od 40 do 120 st. C.
nie wiem ile obecnie kosztuje , ale jakieś dwa lata temu chyba ponad 2 tyś :cry:

a-k-a
30-11-2004, 15:32
na jakiej zasadzie to ustrojstwo działa? ile czerpie prądu jak często się psuje?

D`arek
30-11-2004, 18:06
Posiadam Thermomix od kilku lat. Wypróbowałam większość jego funkcji. Nie wszystkie przypadły mi do gustu. Nie robię w nim np.jogurtów bo wygodniej je kupić, nie gotuję zup bo za mała pojemność na moją rodzinę, nie robię surówek bo trudno utrafić z długością mielenia itp. Używam go do rozdrabniania suchych bułek, wyrabiania ciasta gł.drożdżowego, mielenia orzechów, gotowania kaszki i budyniu bo nie trzeba stać i pilnować, do koktajli owocowych, do ajerkoniaku. Główną zaletą tego urządzenia jest to, że jest ciężkie więc musi stać na wierzchu, a jak jest pod ręką to się go chętnie używa. Jest łatwy do umycia - tylko metalowy dzbanek z nożykami na dnie. Ogólnie jestem zadowolona.

D`arek
30-11-2004, 18:15
Nie zepsuł sie ani razu przez 5 lat. Prądu zużywa dużo zwłaszcza do gotowania. Toteż nie polecam nadużywania tej funkcji. Oszczędność to własna tarta bułka, przedtem zawsze dawałam sasiadom dla kur...
Chyba warto kupić, chociaż porządny mikser jest tańszy kilka razy i to też warto wziąć pod uwagę. Pozdrawiam.

BK
30-11-2004, 18:40
Ok 4 tysiące PLN.
Po prezentacji, podczas której byłam zauroczona możliwościami urządzenia, stwierdziłam że nie za te pieniądze, i tego samego dnia kupiłam Malakser Kasia za 350 PLN - robi soki, ma blender, robi surówki, mieli mięso, ciasto drożdżowe, każde inne ciasto, ciasto na placki ziemniaczane, frytki ... Faktem jest że np. sokowirówką można zrobić te soki lepiej, więcej soku wycisnąć z warzyw, ale za 350 PLN?
Na wakacjach korzystałam kiedyś z Termomiksa, pani powiedziała że bardzo chwali, ale nie jest to cudowne urządzenie które sprawi że ktoś kto nie gotuje, nagle zacznie. To jest dla ludzi którzy cenią sobie zdrowie (faktem jest - jak zupę gotujesz 10 minut, to jest ona zdrowsza niż ta gotowana 40 minut)
Jak do tego kupisz garnek do gotowania na parze, to będzie taka sama funkcjonalnośc za prawie 10 razy mniej

Jerzysio
01-12-2004, 07:35
Właśnie wczoraj mieliłem mięso na pasztet, zajęło to może 10 min. ( z myciem gara ) ok. 3,0 kg, kawałki mięsa wielkości pięści ( poza wątróbką :wink: ).
Powiem tak
gar idealny dla osób :
- lubiących zawiesiste zupy ( z zielonego ogórka pycha ! ), sosów
- robiących dużo przetworów,
- uwielbiających ciasta, placki, ew. ciasto na chleb ( zmieli ziarno i wymiesi ciasto )
- no i soki - oczywiście sokowirówka zrobi to równie dobrze - ale czy sok z natki pietruszki też :-?
Co do gotowania na parze, może być ale na pewno są wygodniejsze naczynia.
Odradzam wydatek komuś kto w kuchni spędza mało czasu.
.. a i robi naprawdę niezłe capuccino !
Pozdro
J
I kosztuje rzeczywiście coś koło 4 tys. :( , ale chyba w dalszym ciągu sprzedają na raty :-?

OlaK
01-12-2004, 09:09
My bylismy ok. rok temu na prezentacji. Oczywiscie jak kazdy podczas pokazu bylismy zachwyceni. Pani zrobila zawiesista zupke - krem pieczarkowa (zawisina powstala z serka topionego - fuj. gdzie to zdrowe zywienie), chleb, lody, sernik i pare innych rzeczy (wszystko dobre musze przyznac). Zachwalala np. ze gotuje sie tak szybko i latwo, ze ona robi sernik co pare dni. Nie zdazylismy dojechac do domu a przeszla nam calkowicie chec na to urzadzenie pomimo, ze tesciowa zaoferowala sie kupic w prezencie slubnym. Moj mezczyzna (wielbiciel sernikow) tylko stwierdzil, ze on nie chce wygladac jak 'ta gruba foka' od thermomixa :) i sernikow co pare dni, do tego (co jest prawda) wszystko to potrafie ugotowac korzystajac z wlasnych lapek, misera recznego, garnkow i piekarnika a lody mozna kupic w sklepie. A do tego szkoda kasy.

Wiec kupilam sobie robota wieloczynnosciowego Boscha (za duzo mniej) z maszynka do mielenia miesa, mam osobne urzadzenie do gotowania na parze, kiedys moze dokupie sokowirowke, bo tego akurat robotowi brakuje i na razie mam wszystko co w kuchni jest potrzebne.

Tomasz M.
01-12-2004, 13:58
Dostaliśmy Thermomix w prezencie. Działa coś koło dwóch lat. Bardzo fajne urządzenie (choć tak naprawdę wszystko co umie robić to ciąć, mieszać i podgrzewać - w różnych konfiguracjach - aha, jeszcze ma wbudowaną wagę i timer), ale cena chyba cokolwiek przesadzona - sam bym chyba nie kupił. Najlepszy jego produkt (załączona książka z przepisami) to niewątpliwie likier adwokat - genialny!

Jerzysio
01-12-2004, 18:44
Prawdą jest że kupując mikser, gar do gotowania na parze, sokowirówkę, etc. zapłacicie mniej, jest tylko jedno zasadnicze ale - ile to wszystko zajmuje miejsca i w sumie "żre" więcej prądu niż TM.
pozdro
J

Ew-ka
01-12-2004, 19:05
Prawdą jest że kupując mikser, gar do gotowania na parze, sokowirówkę, etc. zapłacicie mniej, jest tylko jedno zasadnicze ale - ile to wszystko zajmuje miejsca i w sumie "żre" więcej prądu niż TM.
pozdro
J

prawda ..... ale jak sie popsuje to .... wszystko zepsute :wink:

i tak sobie kiedyś kupie ....

Jerzysio
01-12-2004, 19:22
Wiesz mamy już z 5 lat i nawet próbe suchego maku ( do 3/4 objetości )wytrzymał to i chyba będzie dalej działał :-?
Pozdro
J

OlaK
02-12-2004, 09:25
Prawdą jest że kupując mikser, gar do gotowania na parze, sokowirówkę, etc. zapłacicie mniej, jest tylko jedno zasadnicze ale - ile to wszystko zajmuje miejsca i w sumie "żre" więcej prądu niż TM.
pozdro
J

Ale tez z drugiej strony jestem w stanie przygotowac pare rzeczy naraz. Robot mieli miesko na kotlety mielone, potem rozdrabnia warzywa na surowki, w miedzyczasie parowar gotuje jarzynki, a w garnkach gotuje sie zupka i inne rzeczy. Chcac robic wszystko w jednym urzadzeniu trzeba by spedzic nad nim pol dnia.

Jerzysio
03-12-2004, 07:42
Ola, tak naprawdę to w tym samym czasie można gotować zupkę i warzywka. Pozostałe czynności ( siekanie, mielenie mięsa, etc. ) wymagają pomocy drugiej osoby :wink:
Pozdro
J

A przygotowując zupkę wrzucam umyte warzywa do TM, siekam, dolewam wody, daje przyprawy, nastawiam parametry i...... idę smażyć kotlety, a za 15 min. gar sam zawoła, że gotowe :D

a-k-a
03-12-2004, 12:49
witam ! czym różni się TM od innych robotów? co jest w nim wyjątkowego ?na jakiej zasadzie działa? pozd.ana

Tomasz M.
03-12-2004, 14:13
Jak wspomniałem wcześniej, urządzenie to umie tylko ciąć, mieszać i podgrzewać - w różnych konfiguracjach - ponadto ma wbudowaną wagę i timer. Jest to wysokie naczynie pojemności chyba ok. 3l ze stali nierdzewnej oz sadzonymi na dnie nożami z podobnej stali, które mogą obracać się z różną prędkością (czyli tak jak malakser), naczynie ma pokrywę. Na nożach można montować "motylki" itp. mieszadła. Jednocześnie zawartość naczynia może być podgrzewana do wybranej temperatury. Wszystko to bardzo łatwo się rozbiera i składa i dość łatwo myje. Załącznikiem jest książka z przepisami na bardzo szybkie i dobre dania, surówki, desery itp. Moi faworyci to wspomniany wyżej likier jajeczny, kawa amareto i kaszka manna. Umie też zrobić np. ciasto drożdżowe na pizzę i wiele innych rzeczy, w zasadzie wszystko co wymaga mielenia, cięcia na drobno, gotowania, mieszania.

a-k-a
04-12-2004, 11:16
dzięki wszystkim za odpowiedzi ! nie mogę zrozumieć jak może być gotowa zupa w 10 min !? mięso gotuje się 2 godz. żeby było miękkie ! pozdrawiam ana

OlaK
05-12-2004, 10:13
Taka bez mięska może w 10min :) A na skrocenie czasu gotowania mięska swietny jest garnek cisnieniowy. Po 30min + stygniecie mięsko jest tak miekkie, ze sie rozpada.

kksia
06-12-2004, 01:16
Tez nie mam termomiksa, tylko robot i zaletą tego pierwszego wydaje mi się dużo łatwiejsze mycie.
A moze znacie roboty, które nie wymagają mycia co najmiej 4 elementów?
Ja jakoś mojego robota za to mycie właśnie, nie polubiłam.
Bo albo trzeb te części myć ręcznie, albo zajmują pół zmywarki.

OlaK
06-12-2004, 13:38
Hmm... Minimalnie w moim jest miska i hak do wyrabiania. Albo dzbanek i pokrywka. Tarcie i plasterkowanie to juz niestety 3 plastiki + tarcza + miska. Maszynka do miesa nawet wiecej.
Ale co tam - pomysl ile zaoszczedzilas nie kupujac thermomiksa a od razu spojrzysz laskawszym okiem na swojego robota :)

dobrzykowice
09-12-2004, 10:27
Z thermomixa wychodzą ekstra placki ziemniaczane :)

OlaK
09-12-2004, 11:42
Moze i tak, ale wszystko to kwestia dobrych ziemniakow i kucharza:)
Jak dobre ziemniaki to mozna trzec i recznie (wiem, wiem co powiecie.. :) ale zapewniam, ze sa tacy, ktorzy chetnie tra i ucieraja, byle ich tylko nie wykorzystywac zbyt czesto :))

Jerzysio
09-12-2004, 12:14
..a do tych placków, tzn. ziemniaków dorzucę malchewkę i trochę cebulki.
Też przygotowaną ( cebulkę ) w garze, parę kropli oleju na noże, wyrzucamy ćwiartki cebulki, nastawiamy na 3-4 min. i ok. 70 stopni.
A potem to już ziemniaczki i malchewka :D
J

D`arek
09-12-2004, 18:45
No właśnie - z TermomiXem można zrobic rewelacyjne placki ziemniaczane. Przede wszystkim przepis jest doskonały. Są chrupiące, przesmaczne. Zrobienie placka drożdżowego to fraszka- igraszka, TM podgrzeje mleko, zważy surowce, wyrobi i wygaruje, tylko tłuszcz topię w mikrofali. Cena urządzenia jest straszna - ale na raty po 100 zł / 5 lat temu, nie wiem jak obecnie/ z konta nie bolał za bardzo. Podkreślam, że jest łatwy do mycia i musi stać na wierzchu / ciężki/ więc aż zaprasza do częstego stosowania. Właśnie jem plędza. Pozdrawiam smakowicie.

OlaK
10-12-2004, 08:12
Ja robie tradycyjne (bez malchewki :)) i tez sa smaczne.
A na placek drozdzowy 'codzienny' czyli z drozdzy instant mam sposob taki, ze mieszam wszystko tak jak jest (czyli z lodowki) i wyrobione robotem ciasto wkladam do piekarnika na 60-70st na dmuchawe. Po 20-30min mam ladnie wyrosniete ciasto drozdzowe.
Do wazenia mam wage elektroniczna. Fakt, ze to jeden grat wiecej ale jak mi robot wyrabia rozczyn to w miedzyczasie moge odwazyc maselko. Albo skladniki na kolejna potrawe.

A poza tym chyba lubie ladne kuchenne zabawki i od czasu do czasu je wyciagnac na blat:)

A tak prawde mowiac to mnie najbardziej w tym wszystkim nie odpowiada ta forma sprzedazy. Zawsze jak mnie nachodza tacy sprzedawcy w domu mam wrazenie, ze wciskaja kit za duze pieniadze. A nawet jak nie kit to sprzet, ktory jest warty polowe tego co za niego chca.
Za 3500 mozna sie obkupic w robot, maszynke do mielenia, wage elektroniczna, parowar, sokowirowke, dobre garnki, ksiazki kucharskie i jeszcze zostanie na dolozenie do lepszego piekarnika.

Andziulka.k
22-02-2007, 19:40
sprzet, ktory jest warty polowe tego co za niego chca.


To zależy jak na to patrzec... Jakbyś chciała te wszystkie sprzęty kupic z wyższej półki, a z tej jest TM, to by ci jeszcze zabrakło ;)
Z drugiej strony polecam kupno używanego. Ja posiadam od 8 lat TM21 i pomimo tego, że jest używany nadal nie widac śladów użycia na zewnątrz.
Prócz cech w/w jest ozdobą kuchni ;)

Zupy zamiast serkiem zagęszczam kartoflanką, piekę chleb (choc wkurza mnie wydłubywanie ciasta ze śruby ;/ ) robię jogurty i ajerkoniak, a wszystkich zapewniam że takich lodów jak TM nie robi nawet GRYCAN :d

dominikams
22-02-2007, 21:47
Ja uwielbiam kawę mrożoną z TM - zresztą wszyscy goście się zachwycali. Ale też rewelacyjne koktaile mleczne z mrożonych owoców, bardzo lubię gotowane na parze dania ( i super jest to, że w jednym naczyniu można ugotować wszystko naraz). Surówki tez robiłam, nie jest dla mnie problemem ustalenie grubości szatkowania, jak ktoś wcześniej pisał (a surówka robi się naprawdę błyskawicznie - 3 - 4 sek.).

Waga jest fajna, bo można w trakcie pracy TM coś zważyć, więc tak naprawdę dodatkowa waga absolutnie nie jest potrzebna.

Ja teraz mało korzystam, bo młodsza córka bardzo alergiczna, i jest na ostrej diecie, ale wcześniej owszem. Ostatnio najczęściej robię placki ziemniaczane :D
To jest dopiero wygoda - nawet mieszać nie trzeba :wink:

Andziulka.k
22-02-2007, 22:01
No właśnie! I większośc bez dodotkowych tam E-ileś :d

klaudio76
23-02-2007, 11:18
Cena nowego sprzętu jest faktycznie wysoka, ale zważywszy na pozytywne opinie wieloletnich użytkowników o bezawaryjnej pracy, może warto sie zastanowić nad zakupem używanego. Jakiś czas temu Vorwerk wypuścił wersję TM31, która zastąpiła TM21. "31" jest bardziej kompaktowy od "21", napchali trochę więcej elektroniki i odchudzili urządzenie, przez co wygląda dużo zgrabniej. Jednak dla kogoś, kto nie przywiązuje do nowinek aż takiej uwagi to wersji TM21 jest jak najbardziej odpowiednia. Poza tym nie wiem gdzie to czytałem, ale były opinie że "31" już nie ma tak legendarnej wytrzymałości co "21". Więc może warto by rozważyć zakup używanej TM21, bo ceny są już dużo bardziej atrakcyjne, a poza tym użytkownicy tych sprzętów zazwyczaj dbają o ten sprzęt. Więc cena w okolicach 2 tys. już jest do zaakceptowania. Oto parę przykładów:
http://www.allegro.pl/item168573607_robot_kuchenny_thermomix_tm_21_super _stan_.html
http://www.allegro.pl/item168056603_thermomix_varoma_ksiazki_firmy_vorwe rk.html
http://www.allegro.pl/item169259052_thermomix_tm21_varoma_ksiazki_po_ful l_przegladzie_.html
No i są też TM31:
http://www.allegro.pl/item168880555_vorwerk_thermomix_tm31.html
http://www.allegro.pl/item168402947_thermomix_tm31_czy_kosmetyczka_na_gw arancji_nowy.html

Strona producenta:
http://www.vorwerk.com/pl/html/thermomix.html

http://www.vorwerk.com/pl/thermomix/html/jeden_do_wszystkiego.html

fasola25
23-02-2007, 11:30
Tez nie mam termomiksa, tylko robot i zaletą tego pierwszego wydaje mi się dużo łatwiejsze mycie.
A moze znacie roboty, które nie wymagają mycia co najmiej 4 elementów?
Ja jakoś mojego robota za to mycie właśnie, nie polubiłam.
Bo albo trzeb te części myć ręcznie, albo zajmują pół zmywarki.

jesli te czesci wsadza sie do zmywarki to jesli jest ich nawet 10 to ie stanowi to chyba zadnego problemu?
a za 4 tys mozna kupic pozadny, wielofunkcyjny mikser i zmywarke, w ktorej wiele innych rzeczy mozna umyz, a w termomiksie nie :wink:

premiumpremium
23-02-2007, 13:03
Ja wiem tylko jedno - pączki z termomiksa są najlepsze na swiecie :D Ajerkoniak też jest pyszny.

Ma go moja znajoma, bardzo go sobie chwali i zawsze wszystkim poleca.

Jerzysio
24-02-2007, 23:21
Sprzęt jest dobry, ale jeśli kuchnia to zjawisko " przejściowe" w Twoim życiu to nie warto inwestować w TM....
J


... ale ziupka z łogurka w 12 min tooooooooooooooooooo mniamku, mniaku jessssssssssssssssssssssssst :P


najlepsza na po - 15 Cencyljussssszy :P

pandusia
25-02-2007, 21:43
Ja też mam ten TM21 i to już z 6 lat, wykorzystuję go do wszystkiego co się da zmielić, zmiksować, robię placki ziemniacz,naleśniki ,ciasta itp. Zaletą jest że stoi na blacie pod ręką i się łatwo myje i zajmuje niewiele miejsca.Wadą jest wysoka cena, chociaż jak mówi mój kolega" nic nie jest drogie jak mamy dużo kasy".Takie towary sprzedawane podczas prezentacji zazwyczaj mają wysoką cenę np:garnki AMC,odkurzacze KERBI i wiele innych, zawsze się zastanawiałam ile tak naprawde są warte i ile dopłacamy sztucznych kosztów. :wink: :D

el-ka
25-02-2007, 23:04
Ja mam to urządzenie ładnych kilka lat i używam je bardzo często, przede wszystkim do wyrabiania wszystkich ciast. Super wyrabia w 2-3 minuty drożdżowe i chlebowe, także na pizzę, nie ma możlwości, aby wyrobić tak ręką. Także ciasto pierogowe bez grzebania się reką w mące czego nie cierpię. Robię zupki, niekoniecznie na serku topionym, wszystkie typu krem, szczegolnie fajna jest brokułowa z mrożonki. Wszelkie sosy. Robię też często dżemy z resztek owoców z cukrem żelującym. Mielę mak, lód na daiquiri. :wink: Błyskawicznie robi się placki ziemniaczane. Dużo dań tzw. pracochłonnych zajmuje dosłownie kilka minut. Robię na przykład na poczekaniu bułeczki i chleb oraz pizzę. przed świętami przychodzą nawet do mnie koleżanki na wielkie pieczenie ciast drożdżowych. Jest chyba nie do zajechania, ze znajomych osób nikomu się nie zepsuło. Prądu bierze jak wszystkie maszyny na prąd, ale w sumie używa sie go krótko, bo ma olbrzymie obroty. Gotując bierze tak jak każda kuchenka elektryczna. Niestety cena zabijająca, chociaż ja płaciłam mniej niż jest teraz. Trochę mnie ogłupiło jak kupowałam i miałam trochę wolnej kasy, nie wiem, czy teraz bym tyle wydała, ale w sumie nie żałuję, bo pieniądze i tak by się rozeszły, a to urządzenie bardzo lubię.

kubaimycha
18-04-2007, 07:49
Sceptycznie podchodzę do rzeczy 2w1, 3w1...zwykle jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego...Szczególnie, jak kosztuje więcej niż inne...Ale Thermomix naprawdę przypadł mi do gustu...Zrezygnowałam w kuchni z blendera, miksera, maszynki do mielenia, różnych tarek itd. Gotuję w nim budynie ( moje dzieci je uwielbiają :D ), przygotowuję naleśniki, placki, farsze, mielę mięso,ser na sernik, wyrabiam ciasta, szatkuję warzywa, robię majonez ( znacznie lepszy niż ze sklepu i bez konserwantów ), pasty, wyrabiam ciasto na pierogi bez oblepiania rąk i zasypywania mąką połowy kuchni...w zasadzie niemal nie używam innych sprzętów...Może nie gotuję w nim zup...trochę, jak dla nas za mała pojemność...
Mając więcej czasu były również jogurty, ale teraz ...budowa, budowa i jeszcze raz to samo...
Bardzo ułatwia codzienne czynności w kuchni, łatwo się myje ( szkoda tylko, że nie można w całości w zmywarce )...
Wadą jest tylko cena...dość zaporowa...

mmena
20-04-2007, 13:45
Rzeczywiscie robi swietna kawe.
Co do gotowania - jak dla mnie za mala pojemnosc.

naLeśnik
25-02-2008, 17:24
Temacik trochę "przykurzony" ;)

Moje zdanie, oczywiście że warto!!... właśnie w styczniu spłaciliśmy ostatnią ratę.
Maszyna super, najbardziej lubię chlebek, chałkę, soczki, kawa mrożona......długo by jeszcze wymieniać.

Cena to jego jedyna wada.

goha
25-02-2008, 21:40
Za te pieniądze nie warto. Mam, ale zachwytu brak. Ciasto drożdzowe owszem szybko się robi, ale smak jest inny niż tego wyrabianego ręcznie. Sieka znakomicie, ale o mieleniu mięsa nożna zapomnieć - wychodzi paćka jak na pasztet. Gotowanie na parze nie najlepsze, smaczniejsze są potrawy gotowane w "parowniku". Do robienia kawy to polecam ekspres ciśnieniowy. Ajerkoniak jest niezły, jogurt też...
To taki robot kuchenny z funkcją podgrzewania- jak dla mnie, ale ja to nie jestem dzisiejsza.

Tkanka7
02-03-2008, 19:11
Jak wspomniałem wcześniej, urządzenie to umie tylko ciąć, mieszać i podgrzewać - w różnych konfiguracjach - ponadto ma wbudowaną wagę i timer. Jest to wysokie naczynie pojemności chyba ok. 3l ze stali nierdzewnej oz sadzonymi na dnie nożami z podobnej stali, które mogą obracać się z różną prędkością (czyli tak jak malakser), naczynie ma pokrywę. Na nożach można montować "motylki" itp. mieszadła. Jednocześnie zawartość naczynia może być podgrzewana do wybranej temperatury. Wszystko to bardzo łatwo się rozbiera i składa i dość łatwo myje. Załącznikiem jest książka z przepisami na bardzo szybkie i dobre dania, surówki, desery itp. Moi faworyci to wspomniany wyżej likier jajeczny, kawa amareto i kaszka manna. Umie też zrobić np. ciasto drożdżowe na pizzę i wiele innych rzeczy, w zasadzie wszystko co wymaga mielenia, cięcia na drobno, gotowania, mieszania.

To urządzenie umie też ugotować 8) Zarówno zupy, jak i skladniki na pyszne sałatki, tak samo zestawy obiadowe - mięsko i ryż/ziemniaki. Rozdrobni buraczki i owoce na dżem.
Mam to urządzenie w domu. Upraszcza moję życie kuchenne od jakiiś 10 lat :D Polecam!!

burifanek
11-03-2008, 08:29
Mam Thermomix od wielu lat i praktycznie wszystko można w nim zrobić od mielenia po gotowanie na parz ,zrobienia super dobrego adwokatu co na zwykłym piecu jest raczej mało możliwe bo nie da się ustawić temperatur 65 stopni,kawy capuccino z ogromną pianką obiadków dla niemowląt i wiele jeszcze innych super potraw.Polecam szczerze.

naLeśnik
16-03-2008, 11:19
Czy ktoś może się pochwalić "swoimi" przepisami które robi w Thermomixie?

Ew-ka
16-03-2008, 12:06
Mając więcej czasu były również jogurty, ale teraz ...
Bardzo ułatwia codzienne czynności w kuchni, łatwo się myje ( szkoda tylko, że nie można w całości w zmywarce )...
Wadą jest tylko cena...dość zaporowa...

jogurty -zachęcona zrobiłam ....ale chyba gdzies popełniłam błąd bo nie wyszedł :( moge poprosic o nauczenie mnie :D

od lipca mam TX i ten mozna myc w zmywarce w całosci :D

rogbog
16-03-2008, 21:59
Ja mam Thermomix od lipca ubiegłego roku.Byłam na wczasach z odnową biologiczną gdzie stosowano dietę rozdzielną i wszystkie potrawy były przygotowywane własnie w Thermomixie.Przyznam,że bardzo mi to wszystko smakowało.Dlatego też, o prezentacji(ale nie bez obaw-cena) zdecydowałam się go zakupić.Wcześniej sprawdziłam cenę w interniecie-podobna.serwis jest we Wrocławiu-można zakupić części.Pytałam też Panią,która zakupiła go wczesniej i jest zadowolona.
Natomiast moja znajoma ma sprzęt od ok.9 lat i robi bardzo wiele-ciasta,smaży konfitury,robi soki,zupy,miele mak itd.
W zestawie mam Varomę.Mięso zawsze robię na parze,plack ziemniaczane,rybka na parze,soki- pycha.Najbardziej jednak ułatwia mi robienie surówek.Oczywiście trzeba nauczyć się odpowiednio dobrać obroty.Ja np pierwszy raz chciałam ubić śmietanę 30%, i...wyszło mi masełko :D Ale też bardzo pyszne :lol:
Narazie używam go rzadko-głównie w przygotowywaniu obiadów na niedzielę(w tygodniu gotuje mój małż :wink: -i nie może się jakoś przekonać do maszyny).Ale myślę,że w nowym domu gdzie będzie duża kuchnia i Thermomix będzie miał swoje stałe miejsce,będzie używany częściej.
Przede wszystkim dzieki Thermomixowi oszczędzam dużo czasu.
Myślę,że mimo dużej ceny warto kupić.
Pozdrawiam Bogusia

blady
16-03-2008, 22:18
jogurty -zachęcona zrobiłam ....ale chyba gdzies popełniłam błąd bo nie wyszedł :( moge poprosic o nauczenie mnie :D

od lipca mam TX i ten mozna myc w zmywarce w całosci :D

mleko niepasteryzowane zastosowałaś? jogurt naturalny? podgrzewanie do temperatury jak w przepisie?

mi się nie udało nie zrobić jogurtu w termomiksie :o


Co do warto-nie warto. Na szczęście dostałem w prezencie. Sam za taką kasę nie kupiłbym tego urządzenia. Dlaczego? Stosunek cena-możliwości zbyt duży po stronie ceny.

Jeśli ktoś znajdzie urządzenie które miesza i jednocześnie podgrzewa z regulacją temperatury w cenie np do 500 zł, to lepiej kupić np. takie mieszanie z podgrzewaniem i robot Kasia - duuuużo taniej, a funkcjonalność będzie większa co w termomiksie za 3.5 tys. Tak naprawdę cały pic polega na tym, że termomiks po zmieleniu/wymieszaniu/usiekaniu potrafi to zagotować lub podgrzać w zadanym czasie. I to jest rewolucja, a ja nie znalazłem zamiennika w robotach konkurencji za 2-3 tys które by miały płytę grzejną, a szukałem.

8)

goha
17-03-2008, 18:33
Jogurt musi być "tłusty" i "gęsty" ( tak bez reklam to np: BaKoma), mleko 3,2.

androzek
17-03-2008, 20:28
Mam go juz kilka lat i jest używany sporadycznie,najchetniej do malibu ( lód z mlekiem i rumem ) oraz placków ziemniacznaych.Fajny ale za te pieniadze to lekka przesada...Poczatkowe zauroczenie przeszło w "szorstką przyjażń"..

Ew-ka
17-03-2008, 20:43
jogurty -zachęcona zrobiłam ....ale chyba gdzies popełniłam błąd bo nie wyszedł :( moge poprosic o nauczenie mnie :D

od lipca mam TX i ten mozna myc w zmywarce w całosci :D

mleko niepasteryzowane zastosowałaś? jogurt naturalny? podgrzewanie do temperatury jak w przepisie?

mi się nie udało nie zrobić jogurtu w termomiksie :o
8)
ups .....dałam mleko z kartonu :oops:
ok .....sie poprawie :lol:
wszystko oprócz mleka .....jak w przepisie :lol: czyli powinno sie udać ?
zamelduję o efektach ....i jeszcze jedno - napisano ,żeby trzymać w ciepłym miejscu ....gdzie w takim razie trzymacie przez kilka godzin ? :roll:

mocca
17-03-2008, 21:35
jeszcze go nie mam, ale kto wie kto wie... ? ;)
byłam kiedys na prezentacji, zupa ogórkowa i sok z natki pietruszki były wspaniałe. Kiedyś go sobie sprawię, może jak dostane zwrot ulgi na dzieciaki :roll: :lol:

póki co zamieszczam kopalnię przepisów, przydadzą się na pewno, na święta również :lol: :lol:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26236&w=29043018

Beauty
31-01-2010, 15:24
Mam pytanie do użytkowników tego fajnego urządzenia .Otóż użytkuje go od 11lat.Do tej pory sprawował się o dziwo bez zarzutu.W tej chwili ,mam problem i właściwie nie wiem ,co z tym fantem zrobić .Minęło już tyle czasu i nie mam kontaktu ze sprzedawcą.Objaw jest taki ,że w momencie montowania garnka ,rozszczelnia się i płyny powoli przelatują.Nie wiem ,czy warto zajmować się remontowaniem tego ,czy nie lepiej kupić nowy sprzęt? A może znacie jakieś adresy serwisu.Mieszkam w okolicach Konina

patatajka80
31-01-2010, 17:08
Ups, nie wygląda to dobrze..może jakąś uszczelkę pod śrubę z nożem trzeba włożyć :roll: ..
Ja też mam mały problem z TM, mianowicie odnoszę wrażenie, że waga mi się zwichrowała..np. raz szklanka cukru waży 250 g, a czasem 300 g...Też zastanawiam się, czy da się coś z tym zrobić (też mam go już parę lat)

k.bla
31-01-2010, 19:32
a pilnujesz zeby podczas wazenia stał idelanie płasko?
bo jak mi kabel sie podwinie, albo tył postawie na desce, to waga sie zaburza.

Ja ostatnio z kolezanka robiłysmy impreze z thermomixem, ona przywiozła swoj jako drugi, nic wczesniej nie szykowałysmy, wszystko podawałysmy na zywo dla 8 osob dorosłych i 5 dzieci!
Swietnie sie bawilismy przy tym, zrobiłysmy na 2 urzadzenia 16potraw!!! Goscie byli objedzeni, na pamiatke nie posiadacze dostali po przyprawie uniwersalnej, czyli ekologiczna wegete :lol:

popcarol
01-02-2010, 07:59
Mam, dostalismy w prezencie slubnym od Tesciow. Jest super, ale sama tyle kasy bym za nie go nie dala ;)
Plusem jest ze stoi na wierzchu - innych robotow nie uzywam, oddalam albo wywiozlam, bo mi sie ich wyciagac nie chcialo z szafek, a potem myc tych wszystkich czesci. Tutaj do mycia jest tylko podstawowe naczynie plus noz. Nadstawke do gotowania na parze am, ale jeszcze nigdy nie uzylam :oops: ups, od 8 lat prawie!!!
A urzadzenie dziala, kilka razy w tygodniu uzywane. Robie w nim wszystkie ciasta (drozdzowe, a nawet kruche, ostatnio faworki) - stolnica potrzebna mi tylko do walkowania teraz. Genialne paczki, ajerkoniak, placki ziemniaczane (chociaz tu trzeba sie przyzwyczaic do drobniejszego zmielenia ziemniakow). Nie uzywam juz wyciskarki do czosnku, szatkownicy, suszarki do salaty ;)

Jak corka byla mala robilam jej wiekszosc zupek, przecierow, kaszek w nim - genialna ksiazka z przepisami dla dzieci z podzialem na miesiace zycia dziecka.
Soczek Kubus - dla mnie porazka, czuc drobinki marchewki - ktos umie zrobic zeby nie bylo czuc, zeby sie zupelnie rozdrobnil?

Zup w nim nie gotuje - bo gaz mam w czynszu, a gar troche za maly - gotuje zupe na 2 obiady zwykle, w duzym garnku. Surowki super, chociaz trudno wyczuc jak dlugo miksowac zeby sie pacia nie zrobila. Ale wczoraj genialna surowka z selera z dodatkami w 40 sekund - jakbym miala to recznie trzec to surowki by nie bylo ;)
Ale 4 tysi chyba bam nie dala osobiscie... ;)

Beauty
01-02-2010, 08:50
Mam pytanie do użytkowników tego fajnego urządzenia .Otóż użytkuje go od 11lat.Do tej pory sprawował się o dziwo bez zarzutu.W tej chwili ,mam problem i właściwie nie wiem ,co z tym fantem zrobić .Minęło już tyle czasu i nie mam kontaktu ze sprzedawcą.Objaw jest taki ,że w momencie montowania garnka ,rozszczelnia się i płyny powoli przelatują.Nie wiem ,czy warto zajmować się remontowaniem tego ,czy nie lepiej kupić nowy sprzęt? A może znacie jakieś adresy serwisu.Mieszkam w okolicach Konina

Znalazłam już serwis w Łodzi , wysłałam zapytanie i czekam.Sądzę ,ze naprawa nie będzie tania ,ale na pewno mniej mnie to wyniesie niż zakup nowego sprzętu,tym bardziej teraz ,kiedy sie wykańczam :lol: ,, a z urządzenia też jestem bardzo zadowolona ,.Kupiłam go 10 lat temu ,kiedy córeczka wchodziła w okres zupkowy i papkowo-owocowy. Wykorzystywany był i jest na maxa.Teraz to nie tylko obsługuje go ja ,ale zabawę mają moje dzieci :wink:

LYRECO7
01-02-2010, 09:01
WItam, thermomix mam od 5 lat, używany bardzo czesto, nic mi się z nim nie dzieje. Co mogę powiedzieć - czy warto> oczywiście, że warto. Dla mnie to prawa ręka w pieczeniu, gotowaniu, przyrządzaniu napojów, ogólnie, uwielbiam go. Pomaga mi na co dzień. Polecam, choć cena dość wysoka, ale za tym naprawdę idzie jakość. Jedyny minus tego zestawu to niezbyt dopracowane przepisy na niektóre potrawy. Biszkopt nie wyszedł mi jeszcze ani razu. Za to sosik koperkowy, zupa krem z sałaty, wyrabianie ciasta na chleb czy kawusia wychodzą cud miód. Oczywiście, nie jest to urządzenie bez którego nie przyrządzimy tych potraw, można się bez niego obejść, ale jest po prostu dużym ułatwieniem w pracy w kuchni. Ja polecam!

patatajka80
01-02-2010, 17:12
A jak wam idzie mielenie mięsa? Jak dla mnie -tragedia :( Prawie nie zmieliło a jeszcze pół godz. wyciągałam kawałki wkręcone pod śrubę:(

wojtas122
01-02-2010, 17:56
Musisz mięso podmrozić i powinno wyjść :wink: Co do wagi ktoś zadał pytanie to podpowiem, że nóżki na których stoi tm powinny być czyste,wystarczy mały okruch i juz ważenie jest ,,oszukane"( dotyczy to wersji tm31-aktualnej, czy to w tm21 się sprawdzi ?? tego nie wiem). Jak coś się dzieje z tm (choć to jest mało prawdopodobne) i nie ma się kontaktu z przedstawicielem to dzwoni się do firmy we Wrocławiu (nr dostępny w instrukcji obsługi) i oni przysyłają serwisanta. Jak dla mnie TM to najlepszy sprzęt,mój ulubiony :wink:

prawdziwy.anika
02-02-2010, 06:33
thermomix na ebayu,ten starszy model ok 1500 zl
http://shop.ebay.pl/i.html?_nkw=thermomix

Monika B
24-09-2010, 12:25
A jak z głośnością tego urządzonka? Mam wrażenie że mielenia to mały odrzutowiec w okolicy nie zagłuszy, ale widziałam u znajomej dawno temu i może nie pamiętam...
Mam kuchnię otwartą na salon i już malakser wszystko zagłusza, a to ma chyba więcej decybeli?

raffran
24-09-2010, 13:07
Glosny jest jak i inne urzadzeni kuchenne tego typu.
Pytasz sie o mielenie,hmm glosny ale przez doslownie pare sekund bo tyle trwa mielenie.
Tak samo zrobienie surowki to moment.
Bardzo przydatna funkcja jest waga, ktora po dodaniu kazdego skladnika sie resetuje i nie trzeba kombinowac z liczeniem przy dodawaniu kolejnych produktow.
Ktos wczesniej pisal, ze bierze duzo pradu, z tym bym sie jednak nie zgodzil. Ugotowanie w nim obiadu nie bedzie kosztowalo wiecej, a bym powiedzial nawet ze mniej niz na indukcji, albo plycie elektrycznej.
Zupy i kremy z niego sa rewelacyjne, sa one dyzurna potrawa na wszystkich imprezach.
Wyrobimy nawet w nim ciasto na chleb poczawszy od mielenia ziarna.
Mamy og juz od pary lat i poza peknietym motylkiem za parenascie zlotych nic nam sie nie przydarzylo.
A z tego co wiem to na czas ewentualnej naprawy, czy to gwarancyjnej, czy juz pogwarancyjnej dostaje sie inny egzemplarz.
A jak sie do tego wszystkiego doda jego gabaryty i to ze zastepuje powiedzmy 95% urzadzen w kuchni, ktore w jakims tam stopniu zagracaja szafki, czy blaty to cena za niego nie wydaje sie az taka wygorowana.

Monika B
27-09-2010, 08:30
Nigdy nie byłam na pokazie, więc tak dopytam - jakiej wielkości jest misa (są chyba dwie?). Rozumiem, że zupka szybka, ale czy wyjdzie jej choć ze dwa litry?

raffran
27-09-2010, 11:30
Trudno nawzac to misa, bardzie jest to jak wysoki garnek, z uchwytem i dziubkiem do lania, albo dzbanek. Ono to nazywaja naczyniem miksujacym ma ono poj.2litry.
Drugim naczyniem jest Varoma do gotowania na parze. Nie wiem jak jest pojemnosc, ale dla trzech osob wystarczy.

bastia03
27-09-2010, 16:17
Głosny jest to prawda, ale cos za cos. Ja np robie w nim tak jak pisali poprzednicy głownie ciasta drozdzowe , sernik a przede wszystkim lody. Sa wysmienite. Powiem tak jesli mialabym sama kupic to urzadzenie pewnie szkoda by mi bylo kasy, ale mysle ze warto bo nie kazdy mikser zrobi lody!
Nie uzywam go do gtowania.

Monika B
28-09-2010, 10:57
Przez lata używałam zwykłego malaksera i próbuję ocenić czy th. jest naprawdę warty dopłaty. Zależy mi na dużej misie ze względu na podwójną porcję sernika ;) więc mam już jeden minus, choć malaksery też nie są wielkie.
Malakser nie ma wagi ani nie podgrzewa - za tym jednak nie płaczę...
Więc jakie pozostają jeszcze wartości dodane?

I jeszcze jedno pytanie - czy th zastąpi sokowirówkę?

Nina81
28-09-2010, 13:40
moja ciocia wiele lat temu kupiła Thermomixa i była bardzo zadowolona, lubiła gotować i często jej się przydawał

zamówiłam pokaz tej maszyny kilka lat temu, cena prawie 5000 zł powaliła mnie na kolana... stwierdziłam, że nie kupię i nie żałuję
mam w domu "regularny" malakser oraz mikser mały Brauna z żyrafą, ten zestaw bardzo mi się podoba

gdybym jeszcze raz miała kupować, wybrałabym taki model klasycznego miksera Kenwood (http://www.kenwoodworld.com/uk/Products/Kitchen-Machines/Chef-and-Major/Premier-Silver-Chef-Kitchen-Machine/) - 1316 zł (http://www.ceneo.pl/2313556s)- wraz z maszynką do mielenia mięsa - ten mikser zagniatałby wszystkie ciasta drożdżowe, chleby, ubijałby białka, mieszał, mielił itd - do tego miksera można dokupić przystawki - (http://www.kenwoodworld.com/uk/Products/Kitchen-Machines/Mixer-Accessories/) np. do robienia makaronu, co czyni z niego prawdziwy kombajn

plus ten sam robot podręczny, który mam (http://www.ceneo.pl/379942s) albo taki model (http://www.ceneo.pl/1879032s) - tym robię wszelkie zupy kremy, siekam zioła, małe i większe ilości cebuli, inne warzywa, kręcę majonez, robię koktajle - niezwykle przydatny i niewielkich rozmiarów sprzęt

myślałam o zakupie maszyny do lodów, to koszt maksymalnie 300 zł, jogurtownica to koszt 70 zł

wychodzę z założenia, że najlepiej mieć maszyny, które są w czymś wyspecjalizowane...

kiedyś dokupię sobie jeszcze szybkowar i będę mieć komplet sprzętu

Thermomix gotuje zupy - ale czy zrobi prawdziwy wywar? czy zagniecie kruche? itd.

5000 zł to trochę za dużo jak na sprzęt kuchenny

raffran
29-09-2010, 08:13
.........

I jeszcze jedno pytanie - czy th zastąpi sokowirówkę?

Jesli sokowirowke uzywasz do dobienia sokow, to tak.

bastia03
29-09-2010, 08:55
A jaka ilosc podwójnego sernika masz na mysli?
Ja włanie teraz pieke sernik i spokojnie sie miesci kilo sera!
faktycznie jak macie wydawac z własnej kieszeni tyle kasy to pewnie tez bym zainwestowała w inny robot z duza moca

Matilde1
29-09-2010, 11:41
.

Monika B
29-09-2010, 13:25
Ha! Więc po kolei:
raffran - no sokowirówka to do soków - np. z marchewki. Nie będzie w thermomixie ubita papka? Sokowirówka zrzuca balast :)

bastia03 - kilo sera to u mnie jeden sernik plus żółtka, cukier i ziemniaczki (bo taki robię) to razem blisko 2l plus jeszcze piana z białek. Chyba musiałabym mieć malakser przemysłowy ;) no chyba że ten Kenwood od Niny.

Dzięki za uwagi. Nina81 - na pewno poczytam. Coś kupić muszę. Wczoraj rozleciała się już trzepaczka. Niedługo zostanie mi sam silnik - fakt nie do zdarcia. A blender mam taki sam. Niestety trzepaczkę już zjechałam... W sumie naczyń wychodzi sporo ;)

Matilde1 - ale pieczesz pasztet w piecu nie w th?

bastia03
29-09-2010, 14:19
Monika B , ja piany broń boze nie miksuje w termomiksie tylko delikatnie mieszam łyżka na koniec.

raffran
29-09-2010, 15:17
Ha! Więc po kolei:
raffran - no sokowirówka to do soków - np. z marchewki. Nie będzie w thermomixie ubita papka? Sokowirówka zrzuca balast :)....................

Nie umie w tej chwili odpowiedziec dokladnie na to pytanie z bardzo prostego powodu. Nie robimy i nie robilismy nigdy sokow w TM, a o tym ze mozna wiem z jednej z ksiazek z najroznieszymi przepisami do niego. Praktycznie caly czas nich korzystamy i wpadaja w oko rozne rzeczy, ale tak jak napisalem wczesniej nie robilismy sami sokow. Ale teraz pewnie wyjdzie na to, ze bedzie trzeba poprobowac i tego.

Monika B
30-09-2010, 10:00
Bastia - ja też piankę dodaję łychą i mieszam delikatnie :) ale teraz muszę całą masę zgarnąć do wielkiego gara i dopiero tam mieszać bo w malakser się nie zmieści. Może micha 4l kenwood taką zabawę zniesie ;)
Raffran - ja właśnie w szczególności myślę o sokach bo u mnie schodzą bardzo szybko, a kupcze drogie i byle jakie.

Wychodzi na to że wartości dodanych jest zbyt mało żeby wywalić na tą zabawkę 5 kawałków, więc chyba wybiorę któregoś kenwooda.
Ja marudna jestem bo mój malakserek był dobry a chcę jeszcze lepszy ... ups

Matilde1
30-09-2010, 19:47
.

lidqa
18-12-2011, 10:38
Witam wszystkich i odgrzewam temat ;)

Ja th mam od ponad roku i juz dawno zarzucilam tradycyjne gotowanie. Sprzet uzytkuje codziennie po kilka razy dziennie. Niesamowite jest to, ze mozna w nim robic ulubione rzeczy w zdrowej, szybkiej wersji. Oszczedza czas i pieniadze. Mnie po roku sie juz zwrocil. Tyle moge powiedziec. Sama bardzo polecam. Ale decyzja nalezy do koazdego z osobna, wiec namawiac nie bede.

Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat. U mnie przygotowania beda na pewno latwiejsze dzieki th.

brzuch0
29-10-2012, 10:17
Oszczedza czas i pieniadze. Mnie po roku sie juz zwrocil.
.
Odpowiedz prawie z przed roku, ale dopiero teraz dowiedziałem się po pokazie u mnie w domu co to TM
Moje pytanie w związku z tym ile więcej płaci Pani za prąd?

channel8
10-11-2012, 21:13
Odpowiedz prawie z przed roku, ale dopiero teraz dowiedziałem się po pokazie u mnie w domu co to TM
Moje pytanie w związku z tym ile więcej płaci Pani za prąd?

Nie do mnie pytanie - ale odpowiem - użytkuję TM31 od 4 lat. Nie zauważyłam jakoś wzrostu rachunku za prąd. Przygotowuję wiele rzeczy - od vegety, kostek bulionowych, marynat, po ciasta, pasztety, zupy, surówki. Thermomixa wykorzystuję kilka razy dzienne. Co jest może ważne - czas gotowania potraw jest bardzo krótki a wszystko jest dogotowane. Zupę dla 4 osób gotuję w 10-20 min, pasztet 30-40min, rosół 60min. Może to ma wpływ na wysokość rachunków za prąd.

orlikowawiolka
27-06-2014, 09:40
witam mam dylemat
jeżeli są tu użytkownicy thermomix lub kohersen bierzcie i piszcie tu wszyscy albowiem planuję zakup i rady potrzebuje

wiertarkaudarowa
30-06-2014, 15:38
witam,
szukam rzetelnej opinii na temat urządzenia thermocooker. Interesują mnie opinie kogoś kto zna i używa.
Proszę tylko bez ochów i achów. Proszę, aby pisali użytkownicy a nie handlowcy.
Żona się napaliła, bo "cała rodzina ma tylko nie my"
Mi się podobała prezentacja, cenę znam. Zastanawia mnie przede wszystkim jakość wykonania czy wytrzyma na kilkanaście lat. No i czy rzeczywiście na co dzień używacie

melaga
01-07-2014, 13:20
Szwagierka ma thermocooker, nigdy się nie skarżyła więc chyba ok jest.

nie_zapominajka
01-07-2014, 13:46
Ja się już gubię w tych wszystkich thermocookerach, mulicoocerach i innych opiekaczach. W końcu czym różni się jedno od drugiego i co lepiej jest mieć w domu (o ile cokolwiek)?

wiertarkaudarowa
01-07-2014, 18:23
więc ja jestem na bieżąco, bo moja żonka szanowna wszystkie takie cuda gadżety uwielbia. To cudowna Żonka i nie piszę tego tylko dlatego, że siedzi obok :)

multicooker to takie cudo co możesz w nim upiec ugotować np mieso zupy
thermomix to taki multicooker tylko, że dużo droższy no i nie ma co ukrywać dużo lepszy wiem bo używamy (żona używa i ja niby też) :yes:)
thermocooker to znów takie cudo które piecze smaży griluje. My jeszcze nie mamy (coś czuję, że będziemy mieli) Widziałem prezentację no robi wrażenie. Karczek, schab, wołowina i ryba wszystko razem smazone. Soczyste i dobre.
niestety drogie jak cholera
nie_zapominajka
co najlepiej mieć w domu?
pieniądze pieniądze i jeszcze raz pieniadze :)
a o nie najtrudniej

orlikowawiolka
02-07-2014, 12:11
hmm thermocooker super urządzenie. Mam polecam i swoje wiem. Polecam bo to dobry sprzęt. ja myślę o thermomix i chyba się zdecyduje ale po wakacjach

krolewnasmieszka
06-07-2014, 19:25
Thermomix ma moja teściowa, próbowałyśmy już kilka razy zrobić placki ziemniaczane i nie bardzo nam wyszły. Choć teśiowi wychodzą i to całkiem niezłe.
Thermocooker ' a mam w domku, głównie mąż w kuchni króluje , ale jak mam ochotę na tosty na szybciutko to robię własnie w nim- wychodzą bardzo dobre ;) Jemy też często jakieś mięsko albo na słodko biszkopty z mascarpone i owocami- i lepiej niż z piekarnika . Ale karpatka np. najlepsza w piekarniku wychodzi ;)

j.she
06-07-2014, 20:14
Fajnie mieć w domu takie sprzęty , ktore ułatwiają życie . Na temat termomiksa wiem tyle, że jest świetny. Jakość sama w sobie. Może za jakiś czas będę mogła sobie pozwolić. Na ten moment płacę jeszcze raty za thermocookera. Kupując akurat to urządzenie kierowałam po pierwsze naszą małą kuchnią -nie mogę sobie pozwolić na mikrofalówkę, opiekacz , toster i inne cuda bo by mi miejsca na deskę do krojenia brakło :-) A tu mam wszystko w jednym. Po drugie upodobaniami kulinarnymi rodziny a po trzecie oszczędnością czasu.

orlikowawiolka
08-07-2014, 15:36
dadam dadam dadam
mam thermomix mężuś mi dziś go kupił a to Ci niespodziewanka dadam dadam
więc dziś na obiadek
stek z thermocooker
a z thermomix będę cwiczyła dadam:no:

darodarowski
08-07-2014, 17:57
VENI VIDI VICI, :) Posiadam, używam, polecam

waterjet
10-07-2014, 08:47
ja mam okazje bardzo czesto jadac z thermomixa i nie bede ukrywal ze wiekszosc potraw jakie probowalem bardzo mi smakuje. wiele probowania jeszcze przede mna. poki co szczerze polecam

dawidhyla
07-10-2014, 14:30
jedno co mogę powiedzieć to, że naprawdę te sprzęty tzn thermocooker i thermomix naprawdę mogą zrewolucjonizować kuchnię. Co do ceny nie bede dyskutował. Wiem, że Ci co mają są bardzo zadowoleni tak jak i ja

cieszynianka
07-10-2014, 20:02
Hmm, jakiś natłok jednopostowców na ostatniej stronie tego wątku :rolleyes:

nessi28
24-10-2014, 09:15
Fajnie mieć i thermomix i thermocooker , jak na razie nie mogę :( Może mąż sprawi mi prezent na święta :)
Podzielcie się zaletami obu urządzeń i jeszcze jedno.... zupy i ciasta w thermocookerze można robić ? 2 odmienne potrawy, jestem w szoku

j.she
18-02-2015, 10:05
dawidhyla zgadam się. Mała rewolucja w kuchni :-) Może i cena wysoka ale jaka oszczędność czasu

RD2011
18-02-2015, 11:09
Moje zdanie na temat tego osławionego thermomixa jest zgoła
inne !

Szukałam na forum wypowiedzi o tym urzadzeniu ,jego naprawach
i znalazłam ten wątek.
Moje doświadczenia z thermomixem są niestety bardzo złe!
A ta "wieczysta" gwarancja to zwykła bujda !
Po moim około 1 - rocznym użytkowaniu , zaczęło odzczuwać sie
swąd przypalanego silnika, po interwencji telefonicznej , powiedziano
mi ,że to normalne ?! Czego nie było przy zwykłym mikserze z
zelmera, a o oddaniu lub wymianie thermomiksa nie było mowy !
Dość powiedzieć - to dziś po 3 latach nieczęstego uzytkowania do naprawy mam :
waga która nie działa już dawno ,interwał też nie działa, pojemnik
przecieka, przy siekaniu nawet kapusty zacina sie.

Telefonicznie ustalając naprawę z serwisem to : dojazd naliczany
jest w kwocie 150 zł. odległość z Wrocławia do mnie jest 85 km
Wyszczególnione części - wstępnie oszacowano na 500 - 700 zł.
kwota naprawy może się zwiększyć - co raczej pewne !
Kolejny przykład z thermomixem , to w rodzinie też po 2 latach posuła sie
uszczelka w pokrywie - wylewa się potrawa i nie można
uzywać tego urządzenia do wielu potraw .
Za tak wysoką cenę nikomu nie polecam thermomiksa.
Teraz szukam czegoś w cenie , góra 500 zł i bez stresu,gdy
się cokolwiek zepsuje ,to naprawa w pobliżu
bez problemu !

robertclose
11-07-2017, 10:40
Ja mam urządzenie , teraz już kilka bo zajmuje się wypożyczaniem obecnie tych urządzeń i od kilku lat w sumie 7 miu , nie miałem żadnej awarii.
Działały poprzednie modele bez awaryjnie , tm5 działa również od dwóch lat bez zarzutu - a mam ponad 10 sztuk.
W domu jak ktoś nie gotuje to jest zbędny ale jak ktoś zdrowo się odżywia i chce sam mieć wiele włąsnych wyrobów majonezów , masła ect pasty , sosy , dodatków, lubi się bawić w kuchni - to jest niezastąpiony , oszczędza dużo czasu i wysiłku , choćby nie trzeba kroić warzyw i owoców w małe kostki do miksowania, pomidory na sok wrzcuamy w całości a miskowanie suszonych pestek z avocado czy ziaren na mąkę to pestka.