PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor scian do parkietu jesionowego? Dorad?cie prosze.



Fiołka
29-11-2004, 17:41
Zastanawiam się w jakim kolorze pomalowac sciany w salonie w którym na razie mam tylko parkiet jesionowy. Salon z kuchnia i przedpokojem tworzy jedna calość, pomiedzy nimi znajduje sie dziurawa scianka, w krorej beda podswietlane półki. w przedppkoju i kuchni jasny bez - gres polerowany. Wszystkie te pomieszczenia nalezy traktowac jako calość więc myslę, ze kolor ten sam tylko tonacja inna, np. scianka dziurawa najciemniejsza a nastepnie w kuchni jasniejsze w salonie jeszcze b. jasniejsze...itp. Tylko zupelnie nie wiem w jakim kolorze sciany czy to ma byc zielen..czy jakis inny. Pomieszczenie jest południowo- wschodnie. W kuchni na sianie duze prostokatne płytki z gresu polerowanego tak jak na podłodze ..szafki maja miec jasny blat a drzwiczki w kolorze orzechu. Ot i caly opis i dotego musze dobrac kolor scian a nie wiem jaki i stąd moja prośba do WSZYSTKICH :D
Doradźcie Drodzy Forumowicze... jaki kolor? :lol:
Pozdrowionka

Magośka
29-11-2004, 21:17
Ja mam taką kombinację: jesion na podłodze i zieleń na ścianch, ale taka ciepła, jak chcesz to mogę dać kod, bo farba była z mieszalnika. Niestety zieleń to trudny kolor i trzeba poćwiczyć różne odcienie. Samo takie zestawienie moim zdaniem wypadałoby czymś ożywić- ja mam np czerwony dywan i meble (niewiele) z patynowanej sosny. Tkaniny (pokrowce, zasłony) to kremowa biel. Ja mam okna pokoju dziennego i kuchni na południe - farby duluxa zadziwiły mnie w pierwszym wrażeniu, bo zieleń jest naintensywniejsza w ostrym słońcu - wcale pomieszczenie nie jaśnieje, nie wiem jak z innymi farbami, czy to też trzeba brać pod uwagę
Mam też podobne rozwiązanie- prawie jedna przestrzeń ale ze ścianami wydzielającymi pomieszczenia.

Fiołka
01-12-2004, 14:30
Poprosze o kod farby i z jakiej firmy to mieszanie :D
pozdrawiam

chmurka
03-12-2004, 19:22
http://www.barlinek.com.pl/_pl/index.php
Fiołka, tu znajdziesz programik Barlinka do wizualizacji wnętrz

Magośka
03-12-2004, 22:55
Dulux 70YY55299 8) 8)