PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplanie domu



24-04-2001, 13:34
Dwa lata temu wybudowałem dom jednorodzinny cegły ceramicznej "kratówki" o grubościach poszczególnych warstw wymieniając od środka budynku: 26cm "kratówka", 10 cm wełna mineralna SE, 12 cm "kratówka". Zasięgając informacji w różnych źródłach otrzymuję sprzeczne informacje na temat : czy mogę docieplić dom styropianem FS-15 grubości 5 cm na zewnątrz budynku ? Czy nie spowoduje to po pewnym czasie obwieszenia się wełny mineralnej ?

kcieslak
25-04-2001, 13:34
co rozumiesz jako "obwieszenie się wełny mineralnej"?



tutaj raczej nalezy policzyc tzw. punkt rosy, żeby nie okazało się, że wilgoć zacznie skraplać się na izolacji.



ale jak to się robi, to ja nie wiem :sad:

08-05-2001, 10:39
"obwieszenie się wełny"

Jak napisałem wcześniej mur zbudowałem z trzech warstw: zewnętrzna kratówka 12 cm, środkowa wełna mineralna 10 cm, wewnętrzna kratówka 26 cm. Wełna mineralna zawieszona jest na prętach stalowych ocynkowanych 5 mm z końcówkami zakrzywionymi łączącymi dwie warstwy kratówki. Słyszałem, że wełna mineralna może z w/w prętów oberwać się i "zbita" usadowić się w dolnej części muru, a tym samym w górnej części tworzy pustkę powietrzną.

Salon Muratora
13-06-2001, 16:15
Naszym zdaniem dodatkowe docieplenie w talkim przypadku jest nieekonomiczne – jego koszty zwrócą się za 80 lat.
Ponadto w przypadku braku szczeliny wentylacyjnej między wełną mineralną a ścianą nastąpi zatrzymanie pary wodnej i w konsekwencji zawilgocenie znajdującej się tam izolacji. Tak więc wełna mineralna na pewno "obwiesi się" ponieważ będzie mokra.

Dlugi
27-10-2001, 05:47
Witam

Proponuje zajrzec na strone Atlasa - mozna wyslac z niej zapytanie do dowolnego centrum doradztwa z podanymi warstwami. Przysla obliczenia jak beda wygladac sprawy przepuszczania wilgoci i gdzie bedzie punkt rosy.
http://www.atlas.com.pl/atlas/architekt/salta/obliczenia/index.htm