PDA

Zobacz pełną wersję : Płaskie ozdobne płyty kamienne, zamiast kostki w ogrodzie - jak to się sprawdza?



lotpaj
31-07-2016, 16:43
Cześć.
Coś takiego, jak tutaj:
http://www.urok-kamienia.pl/wp-content/uploads/2013/08/P%C5%82yty-kamienne-%C5%9Bcie%C5%BCka-na-trawniku.jpg

Macie coś takiego w swoim ogrodzie?
Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem, bo mam działkę tylko 700m2 i potrzebuję dojścia w trzy miejsca z tarasu - do pomieszczenia gospodarczego, do małego basenu i do trampoliny.
Na zdjęciu efekt mi się podoba, tylko pytanie, jak takie jasne kamienie będą wyglądały za parę lat? U mnie byłoby tego około 50 sztuk - czy to wystarczy czyścić tylko myjką wysokociśnieniową? Pewnie nie. Ale czy jak dwa razy w roku wyczyszczę to z grubsza twardą szczotką, to taki kamień będzie mniej więcej wyglądał tak, jak na zdjęciu? Mniej więcej?
Warto układać te kamienie, czy lepiej zapłacić 4 x tyle za kostkę brukową?

Elfir
01-08-2016, 18:20
Jesli to jest stały szlak, w którym wydeptywana jest ścieżka, to bruk lepiej się sprawdzi, tym bardziej, że łatwiej wówczas przejechać np. taczką by coś przewieźć. Jeśli sporadycznie wykorzystywane przejście to jedyna wadą płyt kamiennych jest, że z czasem mogą się nieco zapadać i wówczas warto je wydobyć, podsypac piasku i ułożyć ponownie.
Podejrzewam, że najczęściej idziesz w stronę pomieszczenia gospodarczego.
Trampolina wykorzystywana jest przez dzieci - czy trzymają się stale jednej trasy kiedy idą poskakać?
Kolor - kamień to naturalny materiał a nie sztuczny, wiec zmienia się w czasie, porasta glonami, porostami. Uznaję to za zaletę a nie wadę.