PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa pod Opolem



opole1
30-11-2004, 12:14
Założyłem post i milczałem ze względu na brak czasu. Co dzień jestem na budowie i podglądam wczystko co związane jest z tą technologią.
Działkę zakupiliśmy 25.08.2004 r. Formalności zajęły nam trzy tygodnie, wydane było już bowiem pozwolenie na budowę. Musieliśmy je tylko przenieśc i zmienić. Starostwo Powiatowe w Opolu to instytucja w której pracują naprawdę życzliwi ludzie, polecam. Prace ziemne firma rozpoczęła 20.09 br. trwało to 3 tygodnie. Tak dokładnych fachowców dawno nie widziałem i o takich do tej pory nie słyszałem. 16.11 przywiziono dom, montaż z więżbą trwał od 8:00 do 17:30 biorąc pod uwagę awarię dźwigu (2h w plecy). Później dach, instalacje itp. dzisiaj zkończone są wszelkie instalacje wewnętrzne, wylana jest posadzka. Jutro ekipa rozpoczyna wykańczanie ścian i sufitów. Myślę że ok. 5.12. wejdzie ekipa zewnętrzna do układania glazury, montażu drzwi. mamy nadzieję że wprowadzimy się do 31.12 br i wypijemy na tarasie o 24:00 szampana.

kingazet
30-11-2004, 18:24
no to tylko pogratulowac! a jaki duży ten dom? z poddaszem użytkowym? napisz jaki system ogrzewania zastosowaliście?
my w naszej kanadyjce mamy ogrzewanie nadmuchowe , jak na razie spoko, ale tak naprawde to zima jeszcze się nie zaczęła no i jescze nie mieszkamy , a temp. utrzymujemy w granicach 15-16 stopni.
planujemy przeprowadzkę na 15 grudnia, wam tez życzę dotrzymania terminów
przy Waszym tempie to raczej pewne! :lol:

opole1
01-12-2004, 07:45
Kingozet, nasz dom jest parterowy 115m2, ogrzewanie oparte o 1 funkcyjny kondensacyjny kocioł VAILLANT-a z zamnknietą komorą spalania i zasobnikiem ciepła o poj. 120l. Zasilany jest on propanem z butli ustawionej w ogródku. Nie mam info nt wielkości zużycia tego gazu dla tak ciepłego domu k<0,20, ale myslę że 2000 l wystarczy na sezon.