PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc Rządu Polskiego dla rozpoczynających budowę od 2004r?



ArtiP
01-12-2004, 07:09
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest pomoc Rządu Polskiego dla budujących którzy rozpoczęli budowę w 2004r. W Muratorze opisujecie budujących z różnych krajów i pomoc ich rządów, aż serce się kraje jak się pomyśli o naszym kraju. Dlaczego tyle się mówiło o zwrocie podatku VAT i co cisza. Ja średnio wyliczyłem że straciłem na wejściu do unii i podwyżce VAT ok. 20000PLN. czy tej straty nasza kochana władza nie może jakoś zrekompensować. Może napiszcie w muratorze jaka jest pomoc naszego Państwa dla młodych ludzi budujących domy w tych nowych czasach. NIby jest ulga osetkowa ale to dotyczy kredytu. Dlaczego nasze Państwo nie może udzielać zapomóg, itp. Proszę o dpowiedz specjalistów w tym temacie. Może o czymś nie wiem.

Wowka
01-12-2004, 07:25
Jaka jest pomoc?
Możesz otrzymać kredyt budowlany i niekoniecznie musi to być tzw. Kredyt Pola. Oprocentowanie kredytów budowklanych jest wyraźnie niższe (a nawet b. wyraźnie) niż innych kredytów konsumpcyjnych.
Niestety ale czas ulg budowlanych (podatkowych) jak już się wydaje bezpowrotnie skończył.
O zwrocie różnicy w stawce Vat wciąż się niestety tylko mówi.
Ponoć ma to jednak nastąpić i obejmować zakupy od dnia 1 maja 2004.

ArtiP
01-12-2004, 07:43
kredyt wziałem w bardzo dobrym banku BPH, właœnie szkoda że nie ma żadnych ulg, sprawa zwrotu VAT pewnie powróci przed wyborami a póŸniej przycichnie (obiecanki). Ale na przykładzie innych Państw nie można zastosować zapomóg, tyle się kiedyœ mówiło o pomocy dla młodych małżeństw w sprawach budownictwa. Poprostu jak stawiasz dom to zarżnij się na maksa i jeszcz odprowadz od tego podatek. Nie ma się co oszukiwać wystarczy popatrzeć na struktury rzšdzšce, oni tylko dbajš o siebie co ich obchodzi jakiœ tam przysłowiowy Kowalski który chce w tym kraju zadbać o przyszłoœc swojej rodziny.

kroyena
01-12-2004, 07:48
Facet każda pomoc kosztyje, a jak się przyjżeć deficytowi i budżetowi to będzie wydatna pomoc jak nie będzie Argaentyny. :-?

ArtiP
01-12-2004, 07:52
sami narobili tego bajzlu!!!!

rafallogi
01-12-2004, 14:17
Wowka- zakupy od 1 maja 2004-podejrzewam, że niemożliwe, bo wciąż nie uregulowań w tym zakresie a jeśli zmieni się coś to w 2005 a podejrzewam, że prawo nie będzie obowiązywać wstecz. Nie pozostaje nic innego jak brać rachunki na swoich przyjaciół, by Ci mogli coś odliczyć w ramach remontów itp. a po odpaleniu im jakiegoś procentu od zwrotów nam też coś zostanie. innego rozwiązania nie widzę, jeśli sie nie ma kredytu na budowę.
Pozdrawiam-nie posiadający ulgi budowlanej i bez możliwości remontowych.

ArtiP
01-12-2004, 14:22
widzicie jak dba o swoich obywateli nasz rzšd, poprostu nóż w kieszeni się otwiera. ale nic trzeba budować żeby coœ pozostało po nas przynajmniej dla naszych dzieci. jaszcz niech uchwalš podatek kastralny. bedzie super

pattaya
02-12-2004, 18:23
Pomoc?????
Stary,dziękuj Bogu jak Ci nie będą za bardzo przeszkadzali!

ArtiP
03-12-2004, 06:31
tak nie powinno być w kraju demokratycznym może raczej kapitalistycznym, miałem nadzieje że jak wejdziemy do unii to się trochę zmieni na lepsze a tu w dalszym cišgu dominuje prywata. Każdy mysli tylko o sobie zwłaszcza w naszych kręgach rzšdzšcych. niedługo wybory znowu naobiecujš a póŸniej przykręcš œrubę że niby trzeba oszczędzać, może niech zacznš od siebie. To nie jest tłumaczenie że trzeba się cieszyć bo może być gorzej. Dlaczego w naszym kraju jest tak że statystyczny Polak zarabia statystycznie np 1000 pln a wydaje 1500 pln.

ArtiP
03-12-2004, 06:34
pattaya budujesz w Radomiu możasz powiedzieć w których okolicach

pattaya
03-12-2004, 09:17
W okolicach Janiszewa.
Chłopie,czemu Ty piszesz jakbyś przemawiał na wiecu?

ArtiP
03-12-2004, 09:47
ja w Rajcu Szlacheckim jaki domek stawiasz

Wowka
03-12-2004, 09:48
....
Chłopie,czemu Ty piszesz jakbyś przemawiał na wiecu?

Brawo. Z ust mi to wyjąłeś......

Ja też nie lubię demagogii

ArtiP
03-12-2004, 09:55
no dobra już nie będę smucił ale taka jest rzeczywistoœć i chciałem się wyżalić na tym forum sorry jak to kogoœ dotknęło

pattaya
03-12-2004, 10:13
Nikogo nie uraziłeś.
To jest forum realistów w większości ciężko dotkniętych przez szarą rzeczywistość.Szkoda nam czasu na pierdoły. :D
Buduję Polę z Archipelagu.

ArtiP
03-12-2004, 10:29
a ja http://www.boduch.pl/info.php?id=57 juz mam stan surowy z dachówkš i ociepleniem reszta czeka na ciepłe dni

Wowka
03-12-2004, 10:47
ArtiP - pozwolisz, że wyjaśnie swój punkt widzenia.
Dotychczasowa tzw. ulga budowlana wynosiła 19% od kwoty 189 000 zł.
To znaczy można było uzyskać zwrot do wysokości 35910 zł.
I tutaj zaczynają się schody. Trzeba było mieć Faktury Vat na kwotę tych właśnie 189 000 zł. Trzeba było mieć przede wszystkim te 189 000 zł by te pieniądze wydatkowac na mat-bud. I przede wszystkim trzeba było mieć udokumentowany dochód około połowy miliona zł.
Porównaj te kwoty 35 000 i 500 000 . Zresztą nie wszyscy budujący mieli więc możliwość odliczenia przysługującej im ulgi w pełnej wysokosci.

Ulga remontowa. Można, posiadając do tego uprawnienia maksymalnie odliczyć na remont domu 6 615 zł przy wydatkach 34 815 zł. Czy jest to kwota za którą mógłbyś wybudowac dom?

Oczywiście są to (a właściwie w przypadku ulgi budowlanej już były) pieniądze które z mocy prawa podatnikowi który budował/remontował dom się należały i rezygnować z nich byłoby nieroztropnością, niemniej nie były to pieniądze bez których tego domu nie dałoby się wybudować. Budowa trawała by może dłużej niemniej i tak by była rozpoczęta. Dowód- rozpoczynanie budów po likwidacji tej ulgi.
Rozumiem, że trudno przejść do porządku dziennego nad czymś co Tobie nie było dane a z czego mogli skorzystać ci którzy rozpoczęli budowę przed 31. 12.01
Niemniej nie demonizujmy tej ulgi.

Pozdrawiam

P.s założę wątek i ankietę by się dowiedzieć jaka była praktyczna skala wykorzystania limitu ulgi budowlanej.

ArtiP
03-12-2004, 10:54
właœnie chciałem poruszyć temat iż teraz nie ma praktycznie nic a kiedyœ niedoœć że VAT był niższy to jeszcz mozna było sobie coœ odliczyć. Ogólnie jestem wzburzony że tyle sie mówiło o zwrocie vatu a tu ........??????????

pattaya
03-12-2004, 11:04
Jedyne co można teraz odliczyć to odsetki kredytu od podatku.Tylko nie pamiętam do jakiej kwoty.

ArtiP
03-12-2004, 11:06
a no właœnie

rafallogi
03-12-2004, 12:02
PATTAYA- jak Ci się podoba nowy budynek Jadaru, zdaje się, że stoi gdzieś niedaleko Ciebie :) ?

Wowka
03-12-2004, 12:07
właœnie chciałem poruszyć temat iż teraz nie ma praktycznie nic a kiedyœ niedoœć że VAT był niższy to jeszcz mozna było sobie coœ odliczyć. Ogólnie jestem wzburzony że tyle sie mówiło o zwrocie vatu a tu ........??????????


Kiedyś można było odliczyć darowiznę daną siostrzeńcowi, darowiznę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (potwierdzenie darowizny - serduszko - to wówczas wystarczało) Można było odliczyć zakup okularów korekcyjnych i nawet słonecznych. Można było odliczyć ubezpieczenie samochodu, przyczepy itd. Można było ......

I jaki z tego wniosek?

pattaya
03-12-2004, 12:08
PATTAYA- jak Ci się podoba nowy budynek Jadaru, zdaje się, że stoi gdzieś niedaleko Ciebie
Masz na myśli to coś a'la dworek za rondem w kierunku Warszawy?
Od mojej budowy to kilka km(po drugiej stronie lasu,który ciągnie się w stronę na Kraków)
Jakoś mi to nie pasuje do siedziby firma.Wygląda raczej na knajpę czy motel

rafallogi
03-12-2004, 12:14
Tak, tam powstaje przecież park ich wyrobów. Las ...wiem gdzie jest- za nadleśnictwem, ale z tymi km to chyba przesadzasz :D :wink:

pattaya
03-12-2004, 12:28
Od szosy warszawskiej jadąc obok nadleśnictwa to będzie ok.3-4km.

Senser
10-12-2004, 09:43
Wiecie co...tak sobie myślę o pomocy rządu....że on by dużo więcej pomógł jakby po prostu aż tak nie przeszkadzał!!
Naprawdę starają się jak mogą aby zarżnąć budownictwo w Polsce
Efket rządów tempaków...

rafallogi
10-12-2004, 11:09
A może przez darowiznę coś można wyrwać? Co Wy na to?

Senser
10-12-2004, 20:53
A może przez darowiznę coś można wyrwać? Co Wy na to?

Nie ma sprawy jak możesz mi tylko coś ofiarować... :-)

rafallogi
13-12-2004, 07:50
Ile chcesz procent od sumy? :wink: