PDA

Zobacz pełną wersję : Ratunku!!! Studnia przecieka!!!



Sowka
01-12-2004, 22:00
Po zwariowanej pogodzie (tydzien wiatrow i deszczy) woda, ktora bierzemy z naszej 6-cio metrowej studni zaczela przybierac kolor slomkowy, potem kolor i zapach blota. Studnia przecieka nam miedzy 4 a 5 kregiem (ok. 2,5 m). Wezwany studniarz wyczyscil ja, odmulil, po czym zwinal zagle, bo ponoc nie da sie tego zakleic w czasie istnienia przecieku. :o Ponoc mam poczekac do wiosny :o dopoki nie przestanie cieknac, wtedy na sucho Atlas zwiaze :-? To chyba jakis koszmar :cry: Przeciez 2 tygodnie kupowania wody do picia i zwozenia w pojemnikach wody do mycia i prania to udreka :cry: Czy ktos moglby doradzic cos sensowniejszego niz czekanie ???? Dodam tylko, ze juz zatkany mam elektryczny bojler w kuchni, teraz czekam kiedy walnie nam piec co dwuobiegowy i pompa, o ilosci blota w zbiorniku WC nie wspominam.
Pomocy!!!!!!!!!!

01-12-2004, 22:17
na razie skróć rure w studni i podnies kosz do góry
bierz wode tylko z górnej warstwy - nawet ta do kibelka - bo zamulisz całkiem hydrofor
wode odkażaj wapnem lub chloramina

wode podskórna mozesz zatamowac w tej chwili wyłacznie od zewnatrz
odkop studnie do poziomu 2,5 m i owiń podwójna folia
zasyp glina i porządnie ubij

jeśli masz gdzie odprowadzic cześć podskórnej - zrób drenaz przed studnią

pzdr

Sowka
03-12-2004, 12:57
Wielkie dzieki!!! Jutro bedziemy walczyc;
jeszcze prosba o rade, czy zaslyszana informacja ma sens: ktos mi radzil, zeby ze studni nawiercic kilka otworow w miejscu przecieku i wstrzyknac w nie pianki, ktora teoretycznie powinna wypelnic wszystkie puste miejsca takze na zewnatrz: czy to moze zadzialac???

04-12-2004, 07:21
Wielkie dzieki!!! Jutro bedziemy walczyc;
jeszcze prosba o rade, czy zaslyszana informacja ma sens: ktos mi radzil, zeby ze studni nawiercic kilka otworow w miejscu przecieku i wstrzyknac w nie pianki, ktora teoretycznie powinna wypelnic wszystkie puste miejsca takze na zewnatrz: czy to moze zadzialac???

Sowka ...
nie próbowałem piankowac w warunkach kiedy woda cieknie z otworu
ale
wydaje mi sie ze woda wypchnie pianke - zanim ta zwiąże... :-?

ja znam dwie metody na zatamowanie przecieku
poczekac aż woda gruntowa opadnie i wtedy ocementowac
lub
obkopać z zewnatrz i ... jak pisałem wyzej

powodzenia

Sowka
09-12-2004, 18:40
Udało sie!!! :lol: Dzieki! Dokopalismy sie z zewnatrz do przecieku + na ok. 1 m zrobilismy drenaż wokół studni z odprowadzeniem do potoczku. Jak to fajnie jak woda jest bezbarwna i bezwonna :lol: :lol: