PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł z podajnikiem



madcap
02-08-2016, 13:21
Witam.
Zastanawiam się czy powinienem zacząć nowy wątek czy można się podpiąć pod inny temat ale spróbuje.

Od 10 lat użytkuję miałowy kocioł zasypowy Firmy Piecbud Radom. Kocioł sprawował się całkiem nieźle aż tu nagle w ostatnich dniach zaczął ciec. po krótkiej diagnozie okazało się że przerdzewiała blacha na wprost wejścia powrotu do kotła. Padła decyzja: Trzeba kupić nowy kocioł, idąc z duchem czasu trzeba kupić z podajnikiem no i tu zaczęły się schody....
Po zapoznaniu się z ofertą szybko zorientowałem się że wybór nie będzie łatwy. poszperałem w sieci, pochodziłem po lokalnych sklepach i typ padł na DEFRO Duo, niesty ze względu na to iż kotłownia jest wąska 1m i filar jest właśnie na tej wąskiej ścianie to jeżeli z podajnikiem to czopuch musi być u góry więc ten model defro odpada.

Oferta innych producentów jest ogromna......

Proszę podpowiedzcie mi na co mam się zdecydować. W sklepie chwalą to co mają w ofercie, każdy sklep co innego. w internecie masa sprzeczek i hejtu....

Moje wymagania to:
-Rodzaj paliwa: Ekogroszek, miał, zrębki, dodatkowy ruszt na drewno
-Podajnik :ślimak
-Palnik: rynna
-Czopuch do góry z racji wąskiej a długiej kotłowni
-Powierzchnia do ogrzania: około 120m2, stary budynek 25lat suporex 5styropian i cegła -(raczej nie będę ocieplał), strop ocieplony 10 styropianem.
-Budżet do 10kzł oczywiście z rozsądkiem.

Mobe
02-08-2016, 13:38
W sklepie chwalą to co mają w ofercie, każdy sklep co innego. w internecie masa sprzeczek i hejtu....
Nie trafiłeś najlepiej, to forum nie różni się niczym od reszty internetu, a może jest nawet gorzej.

karoka65
02-08-2016, 13:54
Moje wymagania to:
-Rodzaj paliwa: Ekogroszek, miał, zrębki, dodatkowy ruszt na drewno
-Podajnik :ślimak
-Palnik: rynna
-Czopuch do góry z racji wąskiej a długiej kotłowni
-Powierzchnia do ogrzania: około 120m2, stary budynek 25lat suporex 5styropian i cegła -(raczej nie będę ocieplał), strop ocieplony 10 styropianem.
-Budżet do 10kzł oczywiście z rozsądkiem.
W takich kotłowniach ( kiszkowatych ) najlepiej wpasowuje się Sztoker.
Nie pakuj się w ruszt wodny.
Za 10 tysi kocioł podajnikowy na 120m, chyba ze wstawkami złota :)

klaudiusz_x
02-08-2016, 14:35
Za 10 tys. Z montazem i cala reszta gratow.

madcap
03-08-2016, 07:59
Doda ktoś może jeszcze jakąś propozycję??
Mże ktoś posiada Sztokera i coś powie na ten temat??

kawon
03-08-2016, 09:25
http://xn--kociocenowy-x5b.pl/kotly-kawah/3064-kociol-kawah-eko-duo-12kw-z-podajnikiem.html
Hurtownik który ma dostęp do przeróżnych kociołków poleca,gwarancja 7 lat robiony z naszej blachy a nie ukraińskiej,i oczywiście można wybrać ruszt nie wodny lecz żeliwny(brak sadzy lepsze dopalanie)