PDA

Zobacz pełną wersję : Woda, a woda - o co tu chodzi?



robertb
02-12-2004, 09:38
Ponoc woda wykorzystywana do podlewania ogrodu moze byc tansza niz normalna woda do spozycia. Do tego chyba jest potrzebny oddzielny licznik. Czy ktos moze mi przyblizyc ten temat? PZDR

januszek
02-12-2004, 09:43
Prawdopodobnie chodzi o ścieki
normalna woda jest liczona jako woda i ścieki razem
ale jeśli podlewasz ogród to ta woda nie wraca do kanalizacji i dlatego może być tańsza
myślę że to o to chodzi

SławekD
02-12-2004, 09:44
Racja. Muszą być dwa liczniki, jeden do wody użytkowej w domu i drugi do np. podlewania. Różnica w kosztach jest taka, że do wody zużytkowej w domu doliczane jest odprowadzenie tej samej ilości ścieków, a do "podlewania" płaci się tylko za samą wodę. Warto o tym pomyśleć bo rużnica jest spora.
Pozdrawiam

kanadyjczyk
02-12-2004, 09:44
Jeśli korzystasz z wodociągu i kanalziacji za płacisz za taką samą ilość ścieków jak zużycie wody i nieważne czy lejesz ją na ogóródek czy spływa do kanalizacji.
Woda będzie kosztować tyle samo ale nie będziesz płacił za ścieki jeśli zamontujesz oddzielny licznik do pomiaru wody do podlewania.

jeżyk
02-12-2004, 10:02
W Poznaniu i olkolicach obsługiwanych przez Aquanet procedura jest nastepująca. W nowej siedzibie bodajże na ul. Czereśniowej składamy wniosek na rozdział instalacji, sa tam gotowe formulaże i czekamy (Teraz pewnie krótko ale na wiosne do kilku miesięcy)na przyjazd inspektora nadzoru, który określi warunki przyłacza, bo jest to drugie przyłącze a nie podlicznik, oczywiście rozdział jest w budynku. Po uzyskaniu warunków (ważne 12 miesięcy) wybieramy uprawnioną firmę, najlepiej z polecenia pana, który określił warunki, bo nie bedzie problemów z odbiorem i instalujemy licznik. Licznik daje Aquanet reszte trzeba kupić (zawór antyskażeniowy, konsola licznikowa, zawory). Aguanet pobiera opłate ok.100 pln, pan instalator wykasował mnie na 350 pln z materiałem.

Jayer
02-12-2004, 10:18
Kanadyjczyk,
jak widac zalezy gdzie. Bo np. tu gdzie jeszcze mieszkam (Podkowa Lesna), jest tak ze mamy dwa liczniki. Jeden na ogrod (tanszy licznik) drugi do domu (drozszy). A rozlicza sie to tak jak pisza inni. Czyli domowy idzie z oplata za kanalizacje, a ogrodowy bez oplat za kanalizacje.

Pozdro
Jay