PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C75 ULUBIONY



JUSZAJ
03-12-2004, 09:23
Szukam kogoś kto może buduje/budował ten domek. Fajnie byłoby podzielić się uwagami.

Pozdrawiam
Mariusz

JUSZAJ
03-12-2004, 09:27
JW

Irma
28-10-2005, 12:03
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=244&action=showProject
co śadzicie o tym projekcie?
Mam dzialke z wjazdem od południa i częsciowo zalesioną. Bardzo dużą.
Projekt mi sie bardzo podoba, myslałam, ze jest drogi ale wycena muratora to 220 razem z instalacjami co w porownaniu z innymi domami z ostatniego katalogu muratora wcale nie jest takkie straszne.
Podoba mis ie jeszcze wieszczek:
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=343&action=showProject
troche wiekszy wyceniony podobnie...

taJoasia
28-10-2005, 12:24
Jak na dużą działkę to bym szukała parterowego...
Co do bryły i układu wewnątrz - chyba fajniejszy jest drugi, no ale wjazd od południa ogranicza...
Może do trzech razy sztuka... :wink:
Myślę, że masz szansę na lepiej dopasowany projekt. Może zaraz ktoś podrzuci konkretną propozycję?

Irma
28-10-2005, 18:36
moze jeszcze ktos mi cos napisze...

Jagna
28-10-2005, 20:47
No to ja napiszę, ale nie wiem czy się ucieszysz...Bo w Ulubionym to mi się podoba tylko góra. Dół, przepraszam, ale jest według mnie kompletnie udziwniony i niefunkcjonalny. Na pierwszy rzut oka widać same ściany. Dalej narzekam: niemal dwunastometrowy hol i sześciometrowa kuchnia? :o Nie powinno być zdziebko odwrotnie? No i wyobraź sobie, że masz gości i idziesz zrobić kawę. Musisz przemaszerować przez cały parter tam i z powrotem. Założę się, że przy tym układzie, prędzej czy później wszyscy byliby przyjmowani w tej, też nie za obszernej jadalni, bo tak będzie wygodniej. No, ale może tak właśnie wolisz - żeby część reprezentacyjna była zupełnie oddzielona od kuchenno - jadalniowej, mogę to zrozumieć. Na pewno 82 metrowy parter można rozplanować lepiej. Góra za to fajna. Wszystko na miejscu, bardzo funkcjonalnie. No i plusem tego projektu jest taras jest od południowego wschodu.
Wieszczek podoba mi się pod względem funkcjonalności o wiele bardziej i góra i dół, ale jak rozumiem tutaj taras byłby od północy, więc salon wiecznie mroczny, to niefajne rozwiązanie.
O matko, ale jestem okropna :o Przepraszam, jeżeli uraziłam Twój gust, ale może tak jak pisze Joasia - ten trzeci będzie idealny. Był taki wątek o projektach z wjazdem od południa.
http://www.gifygg.com/gifs/gifs/559zaraz%20sie%20rozplacze.gif

Taysha
28-10-2005, 20:56
Witaj Irma :D
Takie moje pierwsze spostrzeżenia to:
Ulubiony: kuchnia bardzo oddalona od salonu, z kawą trzeba całe mieszkanie przebiec, jest od strony południowej jak wejście, co mi bardzo nie odpowiada, ze względu na temperaturę, troszke mala pow. kuchni i jadalni na tak duzy dom, a wyjście z salonu na taras jest od strony frontu, a szkoda, że nie od ogrodu, z tyłu domu, pralnia, kotlownia - wejscie przez jadalnie, zamiast kolo lazienki, zeby z brudnymi ubraniami nie latać po calyn domku :D wizualnie mi sie podoba bardzo ;)

Wieszczek: J.w., kuchnia jest od strony południowej jak wejście, pralnia znowu daleko od lazienki, ale za to cala reszta uwazam, ze jest ok :D
naprawde fajny domek :D

Powodzenia 8)

Irma
28-10-2005, 22:02
Witaj Irma :D
Ulubiony: kuchnia bardzo oddalona od salonu, z kawą trzeba całe mieszkanie przebiec, jest od strony południowej jak wejście, co mi bardzo nie odpowiada, ze względu na temperaturę, troszke mala pow. kuchni i jadalni na tak duzy dom, a wyjście z salonu na taras jest od strony frontu, a szkoda, że nie od ogrodu, z tyłu domu, pralnia, kotlownia - wejscie przez jadalnie, zamiast kolo lazienki, zeby z brudnymi ubraniami nie latać po calyn domku :D wizualnie mi sie podoba bardzo ;)

Wieszczek: J.w., kuchnia jest od strony południowej jak wejście, pralnia znowu daleko od lazienki, ale za to cala reszta uwazam, ze jest ok :D
naprawde fajny domek :D

Powodzenia 8)


taras z przodu to koniecznosc, bo mam dzialke poludniowa.wiec akurat to mi sie bardzo podoba a mala kuchnia i jadalnie to problem, i zdaje sie ze nic z tym nie da sie zrobic. Niemniej idea oddzielnej kuchjni bardzo mi sie podoba. tak samo zreszta jak "zakamrkowosc" tego domu i salon po schodkach w dół:) i wlasnie tarasy na dwie strony bo mimo, ze mam dzialke z wjazdem od pol€dnia to od polnocy sa bardzo ladne widoki na lasek.
a co do wieszczka to budowalabym go bez garazu , bokiem na dzialce, albo przenioslabym salon do przodu. Takie zmiany funkcjonalne w obrebie scianek dzialowych to dla mnie nie problem bo jestem projektantem.

Irma
28-10-2005, 22:09
- ten trzeci będzie idealny. Był taki wątek o projektach z wjazdem od południa.
http://www.gifygg.com/gifs/gifs/559zaraz%20sie%20rozplacze.gif
myslałam jeszcze o Jaskólcew odbiciu lustrzanym bokiem ustawionej co wy na to?
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=240&action=showProject
oczywiscie tez ja troche przerobiam, bo chyba w miejscu sypialni rodzicow bylaby kuchnia z jadalnia, a w miejscu kuchni gabinet itd, ale tam nie ma scianek nosnych wiec to pryszcz

Jagna
28-10-2005, 22:30
Ten projekt zdecydowanie najbardziej mi się podoba! Bardzo podobają mi się takie bryły. A co do wnętrza, to ma wszystko co potrzeba. Fantastyczne jest to pomieszczenie gospodarcze przy kuchni. A po co miałoby być odbicie lustrzane? I jak to bokiem? To od której strony świata byłby wjazd a od której salon? Dlaczego ja nic nie rozumiem? :(
Tak jak jest, jest źle? Wjazd od południa, salon od zachodu....A po przeniesieniu kuchni, gdzie byłaby sypialnia rodziców? W miejsce połączenia pokoju 10 i 11? To fajny pomysł, ale co wtedy z tym fajowym pomieszczeniem gospodarczym, które mogłoby robić jednocześnie za spiżarnię? Szkoda by było tego fajnego rozwiązania.
Jestem za Jaskółką, tym bardziej, że jest to parterówka, a tamte dwa były z poddaszem. Nie jestem tu obiektywna - sama mam parterówkę i uważam to za najlepszy dom, jeżeli tylko działka na to pozwoli :P

Irma
29-10-2005, 10:06
I jak to bokiem? To od której strony świata byłby wjazd a od której salon? Dlaczego ja nic nie rozumiem? :(

wjazd od zachodu, salon od południa, dzialka ma 30 m na 200, wiec w takim ustawieniu wydaje mi sie, ze dom lepiej by wygladal.
no i szkoda by bylo zeby elewacja polnocna byla taka wielka...
Musze przerobic troche wnetrze bo potrzebuje wiekszego gabinetu niz 10m2.

Grzesiek Kraków
19-07-2006, 13:58
Witam. Wraz z żoną planujemy budowę domu:) przeglądnęliśmy już mnustwo projektów i najbardziej spodobał nam się ten projekt: ULUBIONY z Muratora http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=244&IdKolekcji= .
Zależy nam na dużym salonie w kradracie a także na obszernej garderobie. Ten projekt to ma! Co o nim myślicie?? Proszę piszcie. Może już w nim mieszkasz!? Wasze uwagi mogą być dla nas bardzo cenne.
Ps. PIĘKNY DOM!! :wink:

zielonooka
19-07-2006, 20:07
Ten dom ma duzo lepszy widok z zewnatrz niz uklad pomieszczen we wnatrz.... :-?

Pytanie: jestescie pewni ze pasuje wam na dzialke?
wzgledem stron swiata? szeokoscia, glebokoscia dzialki?

Tym ze salon jest widoczny od strony frontowej i podjazdu?
Ze sa dwa tarasy w zupelnie innych miejscach?
Boczny taras od salonu bedzie pasowal i zmiesci sie na waszej dzialce?
Mala i niefunkcjonalna jadalnia tez? :-? (nawet stolu odsunac od sciany sie nie da bo juz teraz wyraznie koliduje z drzwiami balkonowymi ) :-?

Kretynskie (specjalnie podkreslam) przescie z garazu i pomieszczenia gospodarczego prosto przez jadalnie tuz obok stolu przy ktorym sie je i prowadzace przez caly dom do przedsionka zeby tam zdjac buty i zimowe kurtki tez jes okv ?!?!?!?! :o

Pok nr 6 na parterze - wchodzimy waskim jak kiszka korytarzem - a poniewaz drzwi zostaly zaprojektowane tuz przy scianie na dzien dobry wchodzac do pokoju wpadamy na biurko (mozna czemu nie :wink: ale to wrecz szkolny przyklad smiesznego bledu studenta 1 roku architektury - bo takie rozwiazan stara sie nie stosowac nawet mieszkaniach w bloku gdzie sie ma do dyspozycji 50m2 calej pow mieszkalnej - w domu jednorodzinnym o pow ok 150 m2 naprawde mozna by bylo to rozwiazac sensowniej - tak jest po prostu nieustawnie) :-?

Male waskie przejscia pomiedzy pomieszczeniami zupelnie Wam nie przeszakdzaja?
Zastanawiam sie po kiego jest przy tych schodkach do salonu przedluzona (na rysunku w pionie) sciana (robiaca taki " zakamarek" przy schodach????) po co? nie moze sie konczyc tak jak regal przy scianie? tylko zweza i tak ciasne przejscie i robija schody (i to nawet niesymetrycznie) :-? nie wiem po co? zeby kwaitek w doniczce tam postawic? :wink:

Na poddaszu - waska i nie wiadomo czemu sluzaca odnoga korytarza (pomiedzy pom 16 i 17) tez ok?
Co tam ma byc? Tam jest szerokosc ok 150 cm - co tam mozna zmiescic - tego nie wiem ?
Bo moim zdaniem jest to marnowanie przestrzeni - albo cos wiekszego i robi sie jakas wspolna przestrzen na poddaszu typu biblioteczka itp,
albo powiekisza sie pokoje - bo tak to bez sensu :-? - nawet efekt wizualny sie nie liczy - bo to waska kiszka z polaciowym oknem a nie cokolwiek nadajacego sie do aranzacji :-?

To akurat jest latwe do jakies adaptacji wec nie ma problemu ale nie wiem czy dobrze swiadczy o przemysleniu calego domu przez projektanta :-?

Sam projekt "na papierku" jest dosyć średni i pasujacy na specyficzna dzialke (dwa tarasy na zupelnie rozne strony swiata, salon od frontu - czyli pewnie na dzialke z wjazdem od zachodu lub poludnia)
Jak bedzie sie komponowal konktretnie do Waszych potrzeb i na waszym terenie - tego nie wiem :wink: :

Najwiekszy blad jaki widze -
przejscie garaz - dom (kolo stołu jadalnego, przez jadalnie - no sorry.... :wink: :D ?!?!?!) ktos chyyba długo i "intensywnie" myslał :-? :D

takie troche dziwne "rozbicie domu" w parterze - podzial - funkcja prywatna (pokoj plus lazienka) miesza sie z publiczna (salon) ( niby sciana wiec jakis podzial publicznej przestrzeni od prywatnej jest) wiec ok - niech tam bedzie ale jednoczesnie oddzielajac jadalnie - sama nie wiem , moze tu sie czepiam :wink:

druga rzecz - nietypowy uklad - na pewne typy dzialek ( z wjazdem zachod lub poludnie (wtedy lustrzane odbicie) jak nabardziej poprawny ale nie na wszystkie - z wjadem od strony polnocnej czy wschodniej dawanie na te strone pokoju dziennego to lekkie nieporozumienie (i co z tego ze salon "po kwadracie" jak bedzie ciemno :-?

to tak na szybko... jesli moim priorytetembylo by to to ze salon ma byc w kwadracie to raczej poszukalabym czegos ...innego chyba
No chyba ze sa jeszcze jakies inne argumenty za tym ze ten projekt spelnia potrzeby :wink:

zielonooka
19-07-2006, 23:04
aha- jeszcze jedno apropos garderoby....- widziales przekroj tego projektu? czy tylko rzut zamieszczony na stronie inetrnntowej ...?

Bo nalezy porownac jedno z drugim :wink:

Na moje oko (przekroju tez nie mam wiec moze sie myle - ale nie sadze :wink: ) to tam sa takie skosy na poddaszu ze garderobe w wysokosci takiej zeby sie dorosla osoba wyprostowala bedziecie mieli na ok 70- 100 zm szerokosci
Cala reszta po bokach - to skosy - czyli i polki na garderobe na wymiar i ciete pod te skosy - konczyc sie beda na takiej wysokosci ze kazda dluzsza kiecka powieszona na wieszaku zamiatac bedzie podloge :-?
i tu znow pytanie - co z tego ze garderoba duza jak niewygodna w uzytkowaniu? :-?

Irma
20-07-2006, 17:57
Troche bede tego projektu bronic.
Mam dzialke z wjazdem od poludnia i ten projekt bardzo by mi pasowal, gdyby nie to, ze ma za mala jadalnie.
To ze jest odseparowna od salonu to dla mnie zaleta. Tak samo jak tarasy na dwie rozne strony swiata.
Mimo, ze moja dzilaka jest poludniowa to od polnocy mam bardzo ladny widok, wiec taras z tylu jak najbardeziej w niwktorych wypadkach moze sie przydac.
Podoba mi sie zejscie do salonu po schodkach i duze a takze dwie jednakowej wielkosci sypialnie dla dzieci na poddaszu.
projekt ma nietypowy uklad ale jak dla mnie to jest jego zaleta. np. nie widac calego salonu i jadalni od razu po wejsciu do domu, dom jest pelen zakamarkow, a niektorzy tak lubia.
Jednak przejscie do jadalni z garazu tez uwazam za wade, no i garderoba jest raczej dosc niewygodna.

zielonooka
20-07-2006, 21:43
Irma dlatego napislalam ze calkiem mozliwe ze sa jakies argumenty przemawiajace za tym wlasnie (dosyc specyficznym i nietypowym) projektem :wink:
To oczywiste ze jak ma sie od strony poludniowej brzydki widok a od strony polnocnej cos fajnego - nie na lezy za wszelka cene pakowac salonu od poludnia :wink:
to samo z tarasami - jesli dzialka jest na tyle szeroka ze ma to sens - to oczywiscie - ale jesli jest raczej waska (czy plytka itp) a np sasiad tez ma blisko granicy dom to robienie tarasu ktory wlazi w plot czy dom sasiedni jest moim zdaniem chybione
Ale sa tez takie dzialki na ktore uklad tego domu bedzie sie idealnie wpisywal - a pewne "niedoskonalosci" sa do poprawki na etapie adaptacji :wink:

Ale autor watku nie napisal nic o lokalnych warunkach :( i swojej dzialce na ktorej ew. planuje postawic dom .

Rozpisal sie glownie o salonie na planie kwadratu ( mozna znalesc inne projekty z takim samym ukladem ) byc moze lepiej sie wpisujace na "typowa" dzialke i o "duzej" garderobie - ktorej nie widzialam ale cos mi tak "pachnialo" ze jest lekko nie funkcjonalna - i potwierdzilas moje slowa znajac dom z "realu" :wink:

Chcialam to glownie uwypuklic - garderobe i te mala niezbyt ustawna jadalnie - bo wiem z doswiadczenia ze masa osob "nie czyta" rzutów domu i nie widzi pewnych rzeczy - glownie problem sprawia oszacowanie odleglosci (np szerokosci korytarzy wielkosci pokoju )zwlaszcza jak nie sa one opisane , a juz przekrojow to naprawde nieliczni :wink: . Tzn to typowe - ze sporo osob ma problem z przelozeniem dwuwymiarowego rysunku na cos trojwymiarowego oraz polaczeniem rzutu (poziom) z przekrojem (pion)
Dla mnie np. pewne rzeczy widoczne sa na pierwszy rzut oka ( no ale to tak juz jest - dla niektorych np. podatki nie sa czarna magia za co szczerze ich podziwiam :wink: ) - wiec czasem chce specjalnie troche brutalnie to "pokazac " :wink:


pozdrawiam serdecznie :wink:

Grzesiek Kraków
21-07-2006, 10:37
Hymmmm. No cóż Zielonooka, pokazałaś mi ten projekt z trochę innej strony. Uczepiłem się salonu ale to dla mnie na prawdę ważne. No i ta garderoba... Jeśli chodzi o jadalnię to fakt że też wydawała mi się trochę za mała ale nad przejściem z garażu to się nawet nie zastanowiłem :oops: POMOCY!! Widziałem już tyle projektów że mnie już łeb od tego boli!! Może Wam przychodzi na myśl jakiś projekt z którego byłbym zadowolony? Działka ma wjazd od południa. A może zamówić własny projekt? Tylko jakie to są koszty to nie wiem. Szukam dalej!
...A może zrobić wyjście z garażu na wysokości okna kuchni?? Tylko że to mało praktyczne w deszczowe dni. Szukam dalej...

Irma
21-07-2006, 10:59
Hymmmm. No cóż Zielonooka, pokazałaś mi ten projekt z trochę innej strony. Uczepiłem się salonu ale to dla mnie na prawdę ważne. No i ta garderoba... Jeśli chodzi o jadalnię to fakt że też wydawała mi się trochę za mała ale nad przejściem z garażu to się nawet nie zastanowiłem :oops: POMOCY!! Widziałem już tyle projektów że mnie już łeb od tego boli!! Może Wam przychodzi na myśl jakiś projekt z którego byłbym zadowolony? Działka ma wjazd od południa. A może zamówić własny projekt? Tylko jakie to są koszty to nie wiem. Szukam dalej!
...A może zrobić wyjście z garażu na wysokości okna kuchni?? Tylko że to mało praktyczne w deszczowe dni. Szukam dalej...

wisz jesli dom Ci sie podoba, to zawsze mozna troche zmian wprowadzic: np, odrobine zmniejszyc pomieszczenie gospodarcze , w tej chwili ma 7,5m2 to bardzo duzo. Np. ja gdybym zdecydowala sie na ten projekt to calkiem zrezygnowalabym z przejscia z garazu do domu. Samo przejscie przez jadalnie do pom. gospodarczego juz mi wogole nie przeszkadza.
no ale na garderobe to juz nic sie nie poradzi.

Irma
21-07-2006, 11:00
a i jeszcze Ci powiem, ze ja koniec kocow zdecydowalam sie na projekt indywidualny, bo na dzialke poludniowa wg mnie jest bardzo trudno cos sensownego znalezc.

AldonkaS
21-07-2006, 11:18
Przyłączam się do powyższych postów. Z zewnątrz - piękny dom; wewnątrz - to kompletna porażka :evil: :evil: :evil: . Ciekawi mnie tylko, jak gość (czyt. projektant) który projektował ten zaliczył studia :o :o :o . Przecież ten dom jest tak nie funkcjonalnie rozwiązany jak tylko mozna sobie w najgorszych snach wyobrazić.
No ale ostateczna decyzja zawsze należy do inwestora.

Heimnar
21-07-2006, 12:05
Chyba nic nowego nie dodam. Mnie się dom nie podoba. Sorki, jeśli kogoś tym urażam, ale po prostu ja bym takiego w życiu nie budował
Ani mi się on z zewnątrz podoba, ani wewnątrz.

Ja mam projekt indywidualny (żona projektowała) więc mamy dokładnie to co chcemy.
Priorytetami były: dwustanowiskowy garaż (absolutna konieczność - mimo, że póki co mamy jeden samochód) i salon wysoki na dwie kondygnacje (lubię przestrzeń). No i poza tym reszta, która - przynajmniej na projekcie wygląda możliwie najbardziej funkcjonalnie (przejście z garażu do holu, obok drzwi wejściowych, kotłownia na uboczu, kuchnia z widokiem na podjazd i niedaleko od wejścia (zakupy), salon z wyjściem bezpośrednio na ogród, jadalnia jako łącznik między kuchnią a salonem. Zdecydowanie wydzielona część prywatna (sypialnia, plus odseparowana od reszty domu łazienka).
Jak to wyjdzie w praktyce - to się okaże.
Spośród wymienionych przeze mnie ważnych (dla mnie) rzeczy ten akurat projekt nie spełnia żadnego - no może poza tym, że kuchnia jest niedaleko od wejścia do garażu i z widokiem na podjazd.

zielonooka
21-07-2006, 21:42
Grzesku z Krakowa :wink:

Jesli na poludnie masz wjazd to w takim razie uklad salonu od tej strony jest jak najb uzasadniony
Pytanie co z kuchnia? teoretycznie nie jest najlepiej miec ja poludniowej - zbyt duze naslonecznienie itp (choc gorszy wariant to zachodnia) ale - nie jest to cos z czym sie zyc nie da :wink: choc "idealny" uklad domu zaklada ze miesci sie od wschodu lub polnocy :wink:
nie wiem moze zamienic miejscami z jadalnia? choc w takim przypadku tracisz mozliwosc widoku z kuchni na wjazd na posesje - to juz Twoja decyzja (nie tylko w przypadku tego projektu :wink: )
Ewentualnie - jesli nie rezygnujesz z przejscia garaz -dom zaproponowalabym cos takiego jak na rysunku (przepraszam za jego pokracznosc :oops: ale nie mam sily i czasu ladnie to rysowac ) zamiescilam tez pewne wymiary ktore moze pomoga wiecej zobaczyc (moga nie byc idealne co do cm bo mam do dysp tylko ten rysunek co na stronce i mogl mi sie idealnie nieprzeskalowac :wink: ) ale na pewno jesli roznice sa to minimalne )
Proponowalabym wysunac w strone polnocna te czesc z jadalnia (i pom gosp) - albo tak jak teraz czyli kawalek albo wiecej i zeby zrownala sie z linia domu po lewej stronie (niebieska linia) i wygospodarowac maly ciag komunikacyjny na przejscie (nie jest to idealne rozwiazanie :-? ale troche lepsze niz ocieranie sie o stol w jadalni :wink:

Zwroc uwage na te sciane przy salonie - tak jak bylo projektant przewidzial otwor o szerokosci ok 100 cm :o (czyli taki jak stadardowe drzwi) :-? pomijam ze w rogu pomieszczenia (czyli dosyc niefortunnie) i przed schodkami - wejscie jakby nie bylo w jakis sposob reprentacyjne do glownego pomieszczenia w domu ma ok. 100 cm :-? nie skomentuje :wink: (ani tego jak bedzie sie wnosic tam np duza salonowa kanape - moze przez drzwi balkonowe? :wink: :D ) , propozycja - "przyciac te sciane - min do tych schodkow - robi sie 150 cm - juz lepiej
nie wiem czy nie zrezygnowalabym z roznicy poziomow salon / korytarz - tam i tak jest bardzo wyraznie wydzielone wnetzre (wlasnie ta sciana) nie ma potzreby bj tego zaznaczac roznica poziomow - nie jest to do konca praktyczne, w przypadku malych dzieci nie do konca bezpieczne , i odrobine drozsze rozwiazanie - ale tu sie nie upieram - decyzja Inwestora :wink:

http://images1.fotosik.pl/111/9e639d6e1b36b69b.jpg (www.fotosik.pl)

z garderoba na gorze - nie mam na razie zielonego pojecia co wykombinowac :wink: :D :wink:

jak mi wpadnie cos podobnego w oko z kwadratowym salonem i duza arderoba na pd dzialke t o wkleje :wink:


aha- jeszcze jedno taras od jadalni - jest na polnoc :-? tak jak taras od wschodu bywa fajny (rano i w upalne dni popoludniami ) to od polnocy juz troche mniej - obiadki czy kolacje na nim nie beda szczegolnie urokliwe choc moze sie myle :wink: - tym bj ze projekt ma taras przy takim ustawieniu takze od str pd-zachodniej - tu z kolei fajnie by bylo gdyby byl czesciowo zadaszony :wink: to naprawde swietna sprawa zwlaszcza na takja pore jak teraz :wink:


pomyslalabym o projekcie indywidualnym - masz "trudniejsza" dzialke , i jakies wymagania konkretne - choc trudno tez radzic bo nie dam gwarancji czy dogadasz sie i trafisz na fajnego architekta :-? :wink:

(ps. koszt proj indywidualnego mozna juz sensowanie zaczac od ok 6 tys , pamietaj ze koszt typowki to nie tylko koszt prokejtu np. 1500 zl to takze koszt adaptacji typowego (ok 1000 ) plus wrysowanie na dzialke (500- 1000 zl) robi sie jak nic 3 500 ) :wink:

zielonooka
22-07-2006, 12:14
Hej Grzegorzu :wink:

znalazalm Ci pewien domek o prawie identycznej powierzchni uzytkowej (145.5 m2) i bardzo zblizonych wymiarach oraz o dosyc podobnym ukladzie wnetrza ale zdecydowanie (moim skromnym zdaniem :wink: ) lepiej rozwiazanym ukladzie
Salon - prawie ze kwadrat :wink: (do ewentualnej adaptacji zeby byl idealnie kwadratowy :wink: )

Uklad jest bardzo podobny - salon na poludnie, na parterze pokoj z oddzielna kuchnia , 1stanowiskowy garaz( zobacz jak ladnie rozwiazano kwestie przejscia do domu) kuchnia tak samo jak w projekcie Twoim na poludniowa strone z widokiem na wjazd na dzialke )
Co prawda jadalnia nie jest juz odrebnym pomieszczeniem i jej przestrzen tez jest niejako blisko przejscia, co nie jest idealnym rozwiazaniem - no ale to ew. mozna cos pokombinowac na etapie adaptacji :wink:

Poddasze - brak tu duzej garderoby za to jest ogromna lazienka (wrecz pokoj kapielowy ) w projecie M byly dwie male i ciasnawe - to tez ewentualnie kwestia zagospodarowania zeby zmiescily sie 3 pokoje lazienka i ew. wieksza garderoba - moze lepiej zeby np. dwa pokoje mialy dwie mniejsze garderoby? niz ze na 3 pokoje przypada jedna duza i to z pzrejsciem bezposrednio przez wasza sypialnie? (o tym wczesniej nie napisalam - ale w proj D75a wasza sypialnia robi sie wlasciwie pokojem przechodnim - no chyba ze w tej garder. sa tylko i wylacznie wasze ubrania a nie dzieci czy innych domownikow)

Tzn nie namawiam akurat na ten projekt :wink: ale jakbys sie ew. zdec . na indywidualny to w nim wlasnie dobrze rozwiazano przejscie z domu do garazu, duzo lepiej ten pokoj na dole (brak korytarza-kiszki) oraz kuchnie z jadalnia (tez ew. mozna ja zamknac o oddzielnym pomieszczeniu)

Po prostu wklejam dla porownania :wink:

D75a
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_244_3.jpeg
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_244_16.jpeg
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_244_8.jpeg


Neptun GP http://www.dobredomy.pl/?id_project=34

http://images1.fotosik.pl/111/1c2edf4b611475fc.jpg (www.fotosik.pl)[/img]

Grzesiek Kraków
26-07-2006, 11:19
Dzięki Zielonooka za propozycje rozwiązania mojego problemu. Myślę że projekt który mi zaproponowałaś jest bardzo ciekawy. Wraz z żona jesteśmy skłonni go nawet wybrać!! Co do Ulubionego to faktycznie ma kilka niedociągnieć. Wejście do salonu, czyli najbardziej reprezentacyjnej części domu, przez wązkie drzwi to faktycznie śmieszne rozwiązanie. (Ale możeby je poszeżyć i w ogóle zrezygnować z drzwi)? Przejście garaż -dom to największy problem. (ale możeby tak powiększyć jadalnię kosztem pomieszczenia gosp. a na brudne buty wygospodarować niewielką szafkę w pomieszczeniu gosp)? Wązkie przejście do gabinetu jestem z wstanie znieść. A co do garderoby nie wiem sam. Widziałem wiele projektów z garderobami i nie przypominam sobie żeby którykolwiek miał tak "dużą" powierzchnię. Przeważnie były mniejsze i także umiejscowione pod skosami, nawet prze mniejszym kącie nachylenia dach!! Więc pytam: Po co je w ogóle projektować?? Dla kogo?? Ehhh ciężki orzech do zgryziemia.
A odnośnie projektu Neptun to:
1. salon ciekawy
2. taras z kominkiem zew. ładny
3. łazienka na poddaszu świetna
4. kuchnia wystarczająca
5. wyjście na ogród z sypialni.... może być
6. architektura zewnętrzna...piękny dom!!
Szkoda że na stronce nie zamieścili orientacyjnego kosztorysu. Postaram się znaleźć na forum kogoś kto buduje ten dom bądź w nim mieszka.
Dzięki za pomoc i jeśli będziesz miała jakieś wskazówki dla mnie to chętnie się z nimi zapoznam;)

asiaf1
26-07-2006, 14:27
...."Tzn nie namawiam akurat na ten projekt :wink: ale jakbys sie ew. zdec . na indywidualny to w nim wlasnie dobrze rozwiazano przejscie z domu do garazu, duzo lepiej ten pokoj na dole (brak korytarza-kiszki) oraz kuchnie z jadalnia (tez ew. mozna ja zamknac o oddzielnym pomieszczeniu) "....

Wow, Zielonooka jestem pod wrażeniem. Otóż mój problem polega na tym, że gdy patrze na projekt to widze tylko kilka kresek i nic więcej, zero wyobraźni!!!! A tu dowiduję się takich rzeczy, wąskie wejścia, niskie garderoby itp. itd. Mam do Ciebie prosbę o spojrzenie na projekt, który wybraliśmy (jeszcze nie ostatecznie) ale po prawie 3 miesiącach oglądania ten wydaje się nam najbliższy ideałowi. Jest to domek muratora Dom na 102 http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=211&IdKolekcji= , chcieliśmy cos z dwuspadowym dachem zeby taniej było, ale nic nie znaleźliśmy. Co do projektu chcemy powiększyc kuchnie kosztem salonu i moze z lewej strony troche powiekszyc dom zeby sypialnie były wieksze, nie wiemy co zrobić zeby powiekszyc troche pom gosp nr 9 o jakis metr. to chyba tyle moich uwag na ten temat. Będę wdzięczna za opinię


ps. wciąż jestem pod wrażeniem

zielonooka
27-07-2006, 22:43
Grzesku - ciesze sie ze moze pomogłam :wink:
Jesli chodzi o koszty - to juz pare razy pisalam - kosztorys "wyprodukowany" przez pracownie raczej nie nadaje sie do realnej oceny kosztow. (jest z KRS-ów, a nie z faktycznych cen - ktore sie roznia i to zarowno w roznych cz. Polski jak i nawet w poszczegolnych firmach )i wogole miedzy producentem A i B , pozatym mase rzeczy taki kosztorys nie obejmuje.
Jesli w jakimkolwiek kosztorysie podana jest cena "pod klucz" domu to wogole nadaje sie to do wywalenia do kosza :wink:
Roznice w mat wykonczeniowych sa tak ogromne ze nie da rady bez prezyzyjnego okreslenia np. rodzaju pokrycia podlogi tego oszacowac, a prezyzyjnie okreslic jest w stanie tylko konkretny inwestor (a nie wirtualny) slowa "niski standard, sredni, wysoki" to totalna abstrakcja - no bo niech mi poda ktos definicje "sredniego standardu" :lol: - dla jednego bedzie to panel (bo niski to wykladzina) , dla innego gres (bo niski to wlasnie panel )a dla innego parkiet debowy to "sredniak" bo wysoki zaczyna sie od drewna egzotycznego na podlodze :wink:

Moja rada- pobajerowac pracownie i urobic ich zeby przyslali rzuty poddasza, parteru, z 1 przekroj , rzut wiezby i porozsylac do firm budujacych domy - niech wycenia pszczegolne elementy (nawet szacunkowo)
Kozystac nie musisz z ich uslug ale realny koszt bedziesz mial, albo bezposrednio wycenic np. u firmy ktora handluje pokryciami dachowymi - przygotuja ci kosztorys pod konkretne pokrycie (np dachowke cementowa) jej model, kolor , rynny , rodzaj okien dachowych itp.
to samo ze stolarka - zrobia wycene pod zestaw (i nawet robocizne policza) :wink:
Albo wlasnie nalezy poszukac kogos kto moze juz zbudowal konkretny dom (jesli projekt jest w miare nowy a nie ilus letni mozesz miec z tym problem)

na moje oko - jednak wydaje mi sie ze koszt tych dwoch domow (jakikolwiek by nie byl) bedzie zblizony (oczywiscie jesli nie oblozysz Neptuna dookola elewacja z naturalnego kamienia :wink: tak jak na wizualizacji - bo to slona cena chyba - ale mozna jak chce sie zachowac taki char. np. fragmenty zrobic w kamieniu lub cegle elew. a reszta tynk i bedzie naparwde b elegancko wygladalo :wink: )


Co do innych projektow - jak znajde to oczywiscie wkleje - choc uprzedzam ze bedzie trudno (pewnie w necie jest ich wiecej w takim ukladzie ale ja szukam prawie zawsze w katalogach papierowych - nie lubie i co gorsza nie umiem efektywnie szukac "po internecie") sama nie wiem czemu :wink:

pozdrawiam

zielonooka
27-07-2006, 22:50
(..) Mam do Ciebie prosbę o spojrzenie na projekt, który wybraliśmy (jeszcze nie ostatecznie) (...)

jasne - ten projekt swietnie znam (bo jest bardzo popularny :wink: ) i pare razy juz zdarzylo mi sie go adaptowac pod konkretnego Inwestora :wink:

ale to chyba juz jutro - :wink:


ps. dziekuje za mile slowa - ale to powiem (skromnie oczywiscie :wink: ) jest po prostu zwiazane z moim zawodem (jakies pewnie predyspozycje do patrzenia trojwymiarowego no i piec lat studiow plus jakies tam (moze na razie jeszcze niezaduze) doswiadczenie zawodowe :wink: )
ja to z kolei gleboko podziwiam osoby ktore sa w stanie ogarnac umyslem np. kwestie podatkowe czy zwiazane z finansami czy ksiegowaniem (lokaty, debety, netto brutto, przychod, pakiet, itp.... :o :lol: :o ) mnie to osobiscie totalnie przerasta :wink: :lol: i fascynuje mnie to ze sa osoby ktore wiedzą o co tam chodzi???? :o :lol: :wink:


pozdrawiam , jutro postaram sie poprodukowac o domu na 102 :wink:

zielonooka
29-07-2006, 22:38
Hej zeby nie zasmiecac watku Grzeska innym projektem zalozylam nowy dotyczacy tego Domu na 102 :wink:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=76593