PDA

Zobacz pełną wersję : szyszki na choink?



dagidagi
03-12-2004, 10:14
Gdzie mogę znaleźć szyszki na choinkę? Najlepiej takie prawdziwe albo chociaż bardzo podobne? (Tylko nie mówcie że w lesie... ) Są gdzieś do kupienia? Jak był czas to oczywiście o tym nie pomyślałam a teraz bardzo bym chciała mieć je na choince.

osowa
03-12-2004, 10:21
No oczywiście , że w lesie ... 8) cholercia – w warzywniaku jeszcze nie sprzedają ... :lol:
Niestety – palto , czapcia na głowę i kosz do ręki – zamiast grzybobrania będzie : szyszkobranie ..hihihi
A przy tym i pożytek dla płuc .

Daniel Starzec
03-12-2004, 12:18
Szyszki produkuje sie w lesie .Rozejrzyj sie gdzie rosną duże sosny modrzewie i świerki> pod nimi znajdziesz napewno.
Aaa szyszki sosnowe te które znajdziesz w lesie będą zwinięte i całkiem nie podobne do szyszek,dopiero po podszuszeniu nabierają wyglądu.
Zebrane szyszki warto podsuszyc na kaloryferze,rozchylają sie wtedy pięknie.

Wciornastek
03-12-2004, 12:25
Słuchaj rad Daniela. Parę dni temu nazbierałam szyszki daglezji i świerkowe w parku przy pracy. Mokre wyglądały koszmarnie ale ja wyschły i otworzyły się, zmieniły barwę - są jasnobrązowe i śliczne. Powodzenia i miłego spaceru po parku lub lesie.

P.S. Kupić można też np. na giełdzie kwiatowej są nawet egzotyczne z pinii.

Agacka
03-12-2004, 13:06
A jak po szyszki Ci się nie chce...to proponuję zastąpić je orzechami...mam takie pomalowane na czerwono z malutkimi kokardkami w miejscu zaczepienie nitki...wygladają cudnie!

dagidagi
06-12-2004, 11:13
Właśnie bałam się że teraz nazbierane będą mokre, zgniłe i nie będą się do niczego nadawały ale skoro po wysuszeniu wyglądają ładnie to spróbuję. Acha, gdy ich nie znajdę (lub nie znajdę czasu na zbieranie, bo o to głównie o to chodzi) to kupię na bazarku koło mnie (tylko tam są od razu pozłacane albo posrebrzane a ja wolałabym takie naturalne). Pozdrawiam.

Tuńka
06-12-2004, 13:23
W ostatniej ofercie Rosmana z dekoracjami świątecznymi były szyszki. Pzdr