PDA

Zobacz pełną wersję : moze stwozymy baze 'pewnych' wykonawców ..?!wpisujcie sie



Czapa
05-12-2004, 22:24
witam wszystkich :D

-czytajac forum, pomyslalem zeby stwozyc 'baze' osób, spocjalistów, fachowców, architektów, projektantów - godnych polecenie, :lol: kt. nie zdzieraja wielkiej kasy i nie odwalaja tzw. ' porazki ' :evil:

- wiec moze wpisujecie, np, fachowca oraz dziedzine, z ktorej byliscie zadowolenie, region Polski gdzie praca zostala POZADNIE wykonana - a zainteresowani beda sie kontaktowac .... z wybranymi :wink:

- wlasnie wykanczam mieszanie i na zatrudnienie projektanta wnatrz kt. bierze 50 zl/za 1m2 nie bylo mnie stac :( - ale kolega mi polecil studentke architektury (5rok), ktora jest naprawde dobra i nie bierze duzo pieniedzy - z projektu jestem bardzo zadowolony, :D - region Krakowa

- moze ktos moglby mi polecic, jakis fachowcow lub firme, kt. robi meble na zamowienie?!??!?!?! najchetniej w krakowie lub okolicach

pozdrawiam

bobo30
07-12-2004, 20:44
Jareko prowadził imienną listę porządnych lub kiepskich firm/ekip.

Ja mogę polecić murarza - cieślę w jednej osobie. Rejon Warszawa/Radom. Oraz firmę, w której kupiłam materiały na dach. Ich dekarz właśnie kończy mi dach. Też chyba będzie super. Gościa polecę, jak już dach będzie gotowy. Rejon Piaseczno i całe mazowieckie

krzyss
08-12-2004, 10:14
Na listę powyższą już to wpisałem wcześniej. Ale powtórzę i tu, bo warto: u mnie aktualnie buduje bardzo solidna i niezbyt droga ekipa. chętnie podzielę się szczegołami - e-mail czytam częściej niż Forum.

Wowka
08-12-2004, 10:45
....
-czytajac forum, pomyslalem zeby stwozyc 'baze' osób, spocjalistów, fachowców, architektów, projektantów - godnych polecenie, :lol: kt. nie zdzieraja wielkiej kasy i nie odwalaja tzw. ' porazki ' :evil:

- wiec moze wpisujecie, np, fachowca oraz dziedzine, z ktorej byliscie zadowolenie, region Polski gdzie praca zostala POZADNIE wykonana - a zainteresowani beda sie kontaktowac .... z wybranymi :wink:
....

Moim zdaniem taki pomysł jest bez sensu. Baza stworzona w ten sposób nigdy nie będzie subiektywna i reprezentatywna.

Ps. - Czapa pod Twoim nickiem jest widoczna informacja, że jest to Twój pierwszy post na tym Forum. Może w związku z Twoim niewielkim stażem nie czytałeś (niestety ale dość licznych) wypowiedzi osób które zawiodły się na usługach firm - wykonawców polecanych na tym Forum.

Także i do mnie dotarła informacja, że wykonawca z którego ja byłem (i jestem nadal) zadowolony nie sprawdził się z jakiegoś tam powodu u innego Forumowicza.
Pozdrawiam

bobo30
08-12-2004, 21:55
Wowka ale z Ciebie malkontent. Każdy rozsądny człowiek wie, że ekipa polecana może się popsuć i nikt nie będzie winił polecającego. Jak na razie całą moją budowę prowadzą osoby polecone na tym forum, czyli: geotechnik, murarz i cieśla, kierownik budowy, elektryk, dekarz i skład z materiałami dachowymi. Jest super i oby tak pozostało. Reszty też będę szukała na forum.
pozdrawiam

PS. Ale masz rację, że "nowi" powinni uważniej czytać forum. O dobrych fachowcach jest parę wątków.

Aggi
09-12-2004, 09:57
A ja sie zastanawiam dlaczego "starzy" forumowicze tak czesto gonią nowym kota :wink: Czyżby "minifala"?

IZAPIOTREK
09-12-2004, 21:16
Ja też z Łodzi.
Moze jednak kogoś polecisz?
Podasz jakieś ceny?
Gdzie kupowałaś towar?
itd. - zaczynam od wiosny
Proszę podziel się bagażem doświadczeń, potrzebuję tego jak powietrza :D :D

Proszę

Aggi
10-12-2004, 07:50
Ja też z Łodzi.
Moze jednak kogoś polecisz?
Podasz jakieś ceny?
Gdzie kupowałaś towar?
itd. - zaczynam od wiosny
Proszę podziel się bagażem doświadczeń, potrzebuję tego jak powietrza :D :D

Proszę
Jestem na etapie stanu "0" i generalnie postawiłam na Koluszki - architekt z Koluszek, budowlańcy z Koluszek, materiały z Koluszek. Czy jestem zadowolona? Z architekta tak - co do reszty bardziej skołowana, niż zadowolona. Namiary wyśle Ci na priva :D [/list]

IZAPIOTREK
10-12-2004, 09:26
Dlaczego jesteś skołowana?
Czy dobrze zrobiłaś, wybrałaś?
Jak zaczynałam(przygotowania bo jeszcze nic nie mam) byłam przerażona
tyle pytań, wyborów a najgorsze było to, że nikt nie umiał pomóc bo na pytanie np. z czego zbudować? Było tyle samo różnych odpowiedzi co radzących i chyba już tak do końca.
Nie wiem czy na kupowanie materiałow jest teraz lepszy czas czy poczekać do stycznia.
Podobno cena maxa teraz jest tak niska, że niższa już nie będzie, ale to oczywiście usłyszałam od sprzedawcy.
Interesyje mnie również jaki największy upust mogę wynegocjować.
Zauważyłam, że na maxa 30% bez problemów ale np. na dachówkę cementową dają 10% i nie wiem czy tak zostanie czy może to zły okres.
Styropian też podobno teraz, ale czy to prawda?
Nie wiem ile na drzewie można targować itd.

Te pytania są do wszystkich

Proszę napiszcie co o tyn sądzicie

Aggi
10-12-2004, 15:48
IZAPIOTREK - jestem skolowana, bo nie stalam nad wykopem i nie patrzylam :wink: dlatego nie wiem czy dobrze zrobili. Wielu spraw ze mna nie skonsultowali, tylko sami poszukali rozwiazania, byc moze calkiem dobrego, ale poglebia mi sie od tego frustracja :wink: Generalnie sklaniam sie jednak do poszukania innej ekipy do dalszych prac, chociaz wcale nie jestem przekonana czy sobie poprawie.[/list]

Mały
10-12-2004, 23:54
Wowka ale z Ciebie malkontent. Każdy rozsądny człowiek wie, że ekipa polecana może się popsuć i nikt nie będzie winił polecającego. Jak na razie całą moją budowę prowadzą osoby polecone na tym forum, czyli: geotechnik, murarz i cieśla, kierownik budowy, elektryk, dekarz i skład z materiałami dachowymi. Jest super i oby tak pozostało. Reszty też będę szukała na forum.
pozdrawiam

PS. Ale masz rację, że "nowi" powinni uważniej czytać forum. O dobrych fachowcach jest parę wątków.
Kiedy jeździłem do Niemiec jeden z "tamtych" ludków miał powiedzenie: zrobić komuś dobrze to jak nas..a sobie w czapkę"-i to mi sie nie raz sprawdziło.
Z reguły korzystający z poleconego czepia sie Ciebie "coś ty mi k...a za "fachowców" polecił...?