PDA

Zobacz pełną wersję : Grzyb w garderobie - nowe mieszanie



panznr4naplecach
04-08-2016, 09:17
Drodzy,

kilka miesięcy temu zakupiłem mieszkanie w zabudowie szeregowej. Na paterze między pomieszczeniem gospodarczym, a łazienką ulokowana i odgrodzona jest garderoba.

Po 1,5 miesiąca od wprowadzenia do mieszkania, w okolicach garderoby oraz łazienki zaczęło wybrzuszać ułożone panele, a w samej garderobie pojawił się grzyb. W prawdzie na razie stadium jest początkowe, ale chciałbym dowiedzieć się jakie mam pole manewru.

Zagrzybienie pojawiło się blisko podłogi przy ścianie od łazienki. Jak na załączonych obrazkach.

1. Czy wybrzuszone panele i początek zagrzybienia na ścianie mogą być pochodną tej samej wilgoci? Jeśli tak, to czy może być skutkiem nieprawidłowo wykonanej izolacji?

2. Czy jeśli zagrzybienie jest wynikiem błędu technicznego domu - mogę domagać się rękojmi za wadę?

Bardzo proszę o pomoc lub jakiekolwiek wskazówki.

pozdrawiam

363182
363181
363183

CityMatic
04-08-2016, 11:02
1. Czy wybrzuszone panele i początek zagrzybienia na ścianie mogą być pochodną tej samej wilgoci? Jeśli tak, to czy może być skutkiem nieprawidłowo wykonanej izolacji?

2. Czy jeśli zagrzybienie jest wynikiem błędu technicznego domu - mogę domagać się rękojmi za wadę?

Bardzo proszę o pomoc lub jakiekolwiek wskazówki.

pozdrawiam


Zagrzybienie jest zapewne spowodowane brakiem izolacji nie tylko poziomej ale, co jest w tym miejscu w łazience? czy czasami nie brodzik albo kabina?
Czy istnieje wentylacja w tej garderobie?
Niezależnie od faktu panele paczą się od tej samej wilgoci która powoduje zagrzybienie. Taki efekt powstaje w czasie więc jest logiczne że zagrzybienie jest skutkiem złego wykonawstwa i pewnych zaniedbań.
Co do przyczyny trzeba to stwierdzić w 100% więc analiza już na miejscu musi być zrobiona, być może przyczyną nie jest izolacja a jakiś błąd instalacji wodnej lub kanalizacyjnej? może nieizolowane rury wodne w posadzce lub ścianie itp, itd.
Trzeba pewne rzeczy jednoznacznie wykluczyć i podjąć stosowane działanie.

panznr4naplecach
04-08-2016, 11:31
Zagrzybienie jest zapewne spowodowane brakiem izolacji nie tylko poziomej ale, co jest w tym miejscu w łazience? czy czasami nie brodzik albo kabina?
Czy istnieje wentylacja w tej garderobie?
Niezależnie od faktu panele paczą się od tej samej wilgoci która powoduje zagrzybienie. Taki efekt powstaje w czasie więc jest logiczne że zagrzybienie jest skutkiem złego wykonawstwa i pewnych zaniedbań.
Co do przyczyny trzeba to stwierdzić w 100% więc analiza już na miejscu musi być zrobiona, być może przyczyną nie jest izolacja a jakiś błąd instalacji wodnej lub kanalizacyjnej? może nieizolowane rury wodne w posadzce lub ścianie itp, itd.
Trzeba pewne rzeczy jednoznacznie wykluczyć i podjąć stosowane działanie.

Cześć,

wielkie dzięki za reakcję. Tak w tym miejscu jest kabina prysznicowa z odpływem liniowym. Jednakże ta kabina nie była jeszcze używana w pełnym zakresie, ponieważ nie zakupiłem jeszcze składanej szyby. Być może sporadycznie z deszczownicy nalewano np. wody do wiaderka.

Co więcej jedno z tych zagrzybień pojawia się na drugim końcu tej samej ściany (bliżej kaloryfera i wejścia do pomieszczenia).

W tym wypadku chciałbym podjąć roszczenia albo względem dewelopera, albo firmy , która wykonywała łazienkę.

pozdrawiam serdecznie!

CityMatic
04-08-2016, 12:36
Co więcej jedno z tych zagrzybień pojawia się na drugim końcu tej samej ściany (bliżej kaloryfera i wejścia do pomieszczenia).

To może być niedostateczne uszczelnienie odpływu liniowego - przy krawędzi złe jest uszczelnione i woda dostaje się tamtędy rozlewając wodę po całej powierzchni szczególnie wzdłuż spadków.....stąd zawilgocenie niekoniecznie w przewidywanym miejscu.

Alishia
28-04-2017, 14:23
o kurcze, najlepiej to by było znaleźć źródło tego problemu ale wiadomo że to rodzi kolejne koszty.

jerzy hajkowski
28-05-2017, 20:34
dywagacje *fahofcuw* na forum nic nie dadza ,trzebawezwac doswiadczonego majstra budowlanego i on oceni sytuacje

grend
28-05-2017, 21:59
ciagnie wilgoć z ziemi....

vadiol
04-01-2022, 19:24
Po zdjęciach patrząc, wygląda to na typowy wyciek. Skoro z odpływu liniowego w łazience nie korzystasz, to masz nieszczelność na którejś z rur. I to raczej pod ciśnieniem. Ja do wykrywania wycieków używam kamerę termowizyjną. Za parę groszy znajdziesz kogoś na Olx z kamerą. Alternatywa dla kamery, to odkrywka ściany, wylewki.