PDA

Zobacz pełną wersję : podłoga: lakier, olej czy wosk ?



isia
06-12-2004, 06:55
Przymierzam się do cyklinowania starej podłogi i mam dylemat. W innym pokoju polakierowli mi "półmatem" i mi sie nie podoba mimo iż panowie przekonywali mnie, że to JEST MAT. Dla mnie ten lakier ma za duży połysk. Chciałabym pokryć podłogę tak by była całkiem MATOWA! Czy są takie lakiery (jeśli tak to jakie) czy może lepiej pokryć olejem lub woskiem ?

pozdrowienia
isia

Piotrek T
12-12-2004, 10:21
może panowie nie wymieszali lakieru bo dobrego matu prawie nie widać ,olej jest ciągle żywy i w miejscu gdzie się więcej chodzi będzie się wycierał i jest kłopot z utrzymaniem dobrego wyglądu

izba
16-02-2005, 21:37
a ja bym wolał błyszczący lakier :)

ankalenka
03-03-2005, 08:33
Przymierzam się do cyklinowania starej podłogi i mam dylemat. W innym pokoju polakierowli mi "półmatem" i mi sie nie podoba mimo iż panowie przekonywali mnie, że to JEST MAT. Dla mnie ten lakier ma za duży połysk. Chciałabym pokryć podłogę tak by była całkiem MATOWA! Czy są takie lakiery (jeśli tak to jakie) czy może lepiej pokryć olejem lub woskiem ?

pozdrowienia
isia
ja mam w mieszkaniu pomalowane lakierem BONA TRAFFIC, i to jest prawdziwy mat - moja rada: kup lakier sama i pilnuj jak go kładą. U mojej mamy zrobili tak, że nie chciało im się lakierować warstwami tylko wylali !!!! lakier na podłogę grubą warstwą poczym po jakimś czasie (widać ślad) rozmazali po reszcie podłogi. Jest to niezawodny sposób na uzyskanie połysku z lakieru matowego!!