PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C92 POWABNY



Alinka
06-12-2004, 09:22
Szukamy projektu dla czteroosobowej rodziny. C92 wydaje się byc idealny dla nas. Co sadzicie o tym projekcie i o kosztach budowy takiego domu :lol: ?

Alinka
06-12-2004, 11:40
http://www.projekty.murator.pl/wyniki.htm?offset=0&nazwa=C92&powierzchnia_domu=A&bryla=A&imageField.x=46&imageField.y=7

kroyena
06-12-2004, 11:49
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c92_parter_ok.jpg

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/C92_r2_newOKpoddasze.jpg

maciejon
06-12-2004, 11:55
Witaj na Forum :)
Przegladalem ten projekt kilka razy, zanim podalas link. Moje uwagi beda uwagami amatora, no, moze troche z doswiadczeniami budowlamymi :)

W bryle domu podoba mi sie jej zwartosc i prostota, chociaz gustuje w domach parterowych. Taka bryla sugeruje mniejsze koszty realizacji. Uklad na parterze jest tez bardzo klarowny. Bardzo funkcjonalny uklad kuchnia -salon. I bardzo podoba mi sie duze pomieszczenie gospodarcze (3).
A co mi sie nie podoba: ksztalt salonu, ma on proporcje 1:2, troche kiszkowaty,
Góra bardzo fajna, szczegolnie ten zestaw: garderoba- sypialnia-lazienka.

Na gorze przesunal mi sie jakos w stosunku do partetu komin od kominka. Ale sama lokalizacja kominka znakomita do DGP.

kroyena
06-12-2004, 12:07
Bryła ładna, a' la kroyena':
1) parter:
a) jeżeli taras taki jak w projekcie to niepotrzebne drugie drzwi tarasowe oraz te przy kuchni. Dla utrzymania bryły można je zamienić na nieotwieralne, najwyżej będzie się latało na mycie z kija na zewnątrz,
b) szafę między 1i 2 przesunąłbym trochę w kierunku 2, a na jedynce postawiłbym zwierciadlaną szafę dla podręcznych bucioro-bambetli,
c) zastanowiłbym się nad skrajnymi oknami od strony ogrodu, czy nie zrobić ich normalne miast balkonowe (koszty),
2) góra:
a) dwie łazienki to trochę rozrzutnie, wystarczy jedna i aneks higieniczny w sypialni (zyskacie w ten sposób jeszcze jeden pokój) co pozwoli inaczej i taniej wykończyć górę.
b) dużo miejsca na górze zabrano pod przestrzeń paraużytkową, korytarze, garderoby, korytarzyki, zwiększając w ten sposób ilość drzwi (koszty) i wykorzystując najatrakcyjniejsze miejsce na górze (bez skosów) pod komunikację zamiast pod użytek,
c) propozycja: drzwi 12-13 przecz, w miejsce stolika aneks higieniczny, (lustro z umywalka dla ciebie - święty spokój bez tego tłoku za ścianą i nerwowego stukania pukania); przechodnia garderoba 14 out, przesunięcie ściany 13-15 i na nią szafa do zabudowy, co to za garderoba, gdzie będziesz musiałą miec pedantyczny porządek bo to pomieszczenie przechodnie; 18 wykrojona z 17 za duże okno i w kierunku schodów, aż do słupka +16 spora ilość m2 i jest pokój dla potromka z większymi wymiarami i pełnym doświetleniem, z połączenia resztki 15 i17 też wychodzi spory metraż ładny do rozplanowania. I tak pozostanie jeszcze spora część 11 z przeznaczeniem na kącik do pracy.

ale to tylko sugestie[/quote]

Alinka
06-12-2004, 12:07
Dzięki "maciejon"! :D
Cieszę się, że tak właśnie myślisz o tym projekcie. lubię domy o prostej bryle. Nie potrzebne mi dwie łazienki. myślę, aby z jednej z nich zrobić pralnię z suszarnią. A funkcjonalność wydaje się rzeczywiście super. Jestem absolutnym laikiem: czy DGP to ogrzewanie ciepłym powietrzem z kominka. Jeżeli tak to gotowy projekt zawiera właśnie takie rozwiązanie. Mam wątpliwości czy płaszcz wodny nie jest lepszy ( nie brudzi ścian).

Alinka
06-12-2004, 12:12
Bryła ładna, a' la kroyena':
1) parter:
a) jeżeli taras taki jak w projekcie to niepotrzebne drugie drzwi tarasowe oraz te przy kuchni. Dla utrzymania bryły można je zamienić na nieotwieralne, najwyżej będzie się latało na mycie z kija na zewnątrz,
b) szafę między 1i 2 przesunąłbym trochę w kierunku 2, a na jedynce postawiłbym zwierciadlaną szafę dla podręcznych bucioro-bambetli,
c) zastanowiłbym się nad skrajnymi oknami od strony ogrodu, czy nie zrobić ich normalne miast balkonowe (koszty),
2) góra:
a) dwie łazienki to trochę rozrzutnie, wystarczy jedna i aneks higieniczny w sypialni (zyskacie w ten sposób jeszcze jeden pokój) co pozwoli inaczej i taniej wykończyć górę.
b) dużo miejsca na górze zabrano pod przestrzeń paraużytkową, korytarze, garderoby, korytarzyki, zwiększając w ten sposób ilość drzwi (koszty) i wykorzystując najatrakcyjniejsze miejsce na górze (bez skosów) pod komunikację zamiast pod użytek,
c) propozycja: drzwi 12-13 przecz, w miejsce stolika aneks higieniczny, (lustro z umywalka dla ciebie - święty spokój bez tego tłoku za ścianą i nerwowego stukania pukania); przechodnia garderoba 14 out, przesunięcie ściany 13-15 i na nią szafa do zabudowy, co to za garderoba, gdzie będziesz musiałą miec pedantyczny porządek bo to pomieszczenie przechodnie; 18 wykrojona z 17 za duże okno i w kierunku schodów, aż do słupka +16 spora ilość m2 i jest pokój dla potromka z większymi wymiarami i pełnym doświetleniem, z połączenia resztki 15 i17 też wychodzi spory metraż ładny do rozplanowania. I tak pozostanie jeszcze spora część 11 z przeznaczeniem na kącik do pracy.

ale to tylko sugestie[/quote]


Super! Czytasz w moich myślach! Na przemyślenie uwagi "c" potrzebuję nieco więcej czasu - bez ołówka wyobraźnia mnie zawodzi.

kroyena
06-12-2004, 12:20
Alez prosze bradzo. 8)
Do ołowka musisz dodać cenę jakąpobierze biuro za przestawienie ścianek na górze (pewnie samych działowych) i przede wszystki zapytać się Bydgoskiego przedstawiciela, czy autor projektu dopuszcza w ogóle takie fiki-miki.
A tak w deseniu kroyeny to jeszcze napiszę o jakiejś tam kratce po bokach wejścia, drewnianej, nad balustradkami, z pnączem, najlepiej różanym.
No i tera umoczyłaś bo już widzisz te pnące róże nad twoim wejściem 8) .

PS. Projekty Muratora służą głownie takiemu rozwojowi intelektu. No bo chyba ktoś kto stawia w najatrakcyjniejszym miejscu poddasza garderobę to by piknej oceny na zaliczenie nie dostał.

maciejon
06-12-2004, 12:23
a) jeżeli taras taki jak w projekcie to niepotrzebne drugie drzwi tarasowe oraz te przy kuchni.

Zastanawialem sie czy i tego nie napisacm ale doszedlem do wniosku, ze to sa okna. Teraz widze, ze to jednak drzwi.
Calkowicie sie z Toba zgadzam :)

kroyena
06-12-2004, 12:38
Wszystko zależy od ustawienia działki do stron świata i domku na działce. Jeżeli taras oplatałby łukiem domek, aż pod te drzwi to mogłyby sotać uchylne pod warunkiem urządzenia kącika do grilowania przy kuchni, w końcu kto chce latać ze statorami i żarciem przez pół działki. :wink:

Alinka
06-12-2004, 12:55
Wszystko zależy od ustawienia działki do stron świata i domku na działce. Jeżeli taras oplatałby łukiem domek, aż pod te drzwi to mogłyby sotać uchylne pod warunkiem urządzenia kącika do grilowania przy kuchni, w końcu kto chce latać ze statorami i żarciem przez pół działki. :wink:

:o Nieźle! Kącik do grillowania bardzo mi się podoba. A już myślałam, aby te drzwi "precz"!

Janusz111
23-08-2005, 06:15
Wiatm

Czy ktoś zrealizował lub realizuje projekt C92 - Powabny proszę o uwagi
Dziekuje

Janusz111
02-09-2005, 09:21
Szukam kogoś kto zrealizowal, lub wybrał projekt C92-Powabny.

gruśka
21-04-2006, 15:38
...jestem w kropce po każdej rozmowie z kimkolwiek kto wie więcej ode mnie i po każdym grzebaniu na forum...poproszę o kogoś kto złapie mnie za ręke, poprowadzi przez to wszystko i nie powie mi tak jak urzednik w starostwie "ja nie mam czasu na porady"... a ja nie wiem czy budować tradycyjnie czy szkieletowo, czy robić oczyszczalnię czy podłączyć się do kanalizy, czy ogrzewanie gazowe czy kominkowe...pomóż przyjacielu bo zanim zacznę budować to zamęczę wszystkich w koło pytaniami a siebie rozterkami...

zielonooka
21-04-2006, 15:49
Gruska - ja przepraszam ale sie spytam
czy zanim napisalas ten post przeczytalas cokolwiek np w "wymianie doswiadczen?"
wydaje mi sie ze nie
tam masz mase pytan takich ludzi niezdecydowanych i zagubionych i o wiele wiecej odpowiedzi na dreczace Cie pytania od bj doswiadczonych i znajacych sie na rzeczy
Pozatym pytania jakie zadajesz - nie sa pytaniami na ktore mozna odpowiedziec: tak lub nie, nie ma tu jednoznacznych i jedynie slusznych odpowiedzi !!!!!
Pytasz czy szkieletowo czy tradycyjnie
jezu, a kto to moze wiedziec?! ?!?!?!? to zalezy czego oczekujesz (a tego nie piszesz) a takze jakie masz mozliwosci (czasowe, finansowe) i wymagania... (tez nie ma ani slowa o tym)

posiedz chwilke na forum poczytaj zajrzyj do "wymiany" poszukaj podobnych watkow (jest ich od cholery i troche) min byl bardzo obszerny watek "z czego budowac" sa tez watki poswiecone juz konkretnym technologiom - szkieletowym, silka, keramzyt , ytong , jak po lekturze nasuna ci sie pytania bardziej konkretne - pytaj
a i tak decyzje musisz podjec ty sama... bo to bedzie Twoj dom !
Oczywiscie ze wiekszosc chetnie ci pomoze ale nie na zasadzie nasiskasz przycisk i sama odpowiedz wyskakuje z pudełka....
Trzeba poczytac , zapoznac sie, zadac konkretne pytanie na konkretny problem i przede wszystkim przeanalizowac wszysttko
w innym przypadku - to zostaje wrozka albo ciagniecie zapalek
pozdrawiam
i zycze powodzenia i slusznych decyzji !

ave!
21-04-2006, 16:03
to zostaje wrozka albo ciagniecie zapalek

albo wyliczanka... przydałby się też link z projektem, albo chociaż bliższe namiary, typu: nazwa biura projektowego
pozdrawiam :)

gruśka
21-04-2006, 19:15
zielonooka...masz rację, decyzja należy do mnie - moje marzenia, moja kasa, mój czas, mój dom:) Twoje rady zabieram i będę pytać kolejno

czy ktoś z Was budował ten lub podobny dom w systemie kanadyjskim, ma wycenę porównawczą z technologią tradycyjnej murowanej budowy, poleci firmę wykonawczą
...inne pytania nie dotycza projektu więc nie piszę bo znowu oberwę po nosie za nie wczytywanie się w posty;)

projekt jest tu: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=267&IdKolekcji=

stastny
21-04-2006, 19:56
Witam
Po wstukaniu w wyszukiwarkę na forum hasła C92 wyskakuje parę wątków z których większość ma zerową liczbę komentarzy...
Obawiam się, że C92 nie jest projektem zbyt popularnym. Ciekawe czy wogóle ktoś go już zbudował.
Swoją drogą projekt nie najgorszy... no po prostu nie zaskoczył :lol:

zielonooka
21-04-2006, 20:46
zielonooka...masz rację, decyzja należy do mnie - moje marzenia, moja kasa, mój czas, mój dom:) Twoje rady zabieram i będę pytać kolejno

czy ktoś z Was budował ten lub podobny dom w systemie kanadyjskim, ma wycenę porównawczą z technologią tradycyjnej murowanej budowy, poleci firmę wykonawczą
...inne pytania nie dotycza projektu więc nie piszę bo znowu oberwę po nosie za nie wczytywanie się w posty;)

projekt jest tu: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=267&IdKolekcji=

Gruska - a czemu chcesz bazowac na wycenach podobnych domow w systemie kanadyjskim forumowiczow ?
normalnie - znajdz firmy budujace w twojej okolicy i dawaj mailem pytanie o wycene
bedzie ona pewnie szacunkowa ale jakis rzad wielkosci ci da
I nie musisz do jednej wirmy ale do 10 to wyslac
to samo do firm budujacych tradycyjnie :wink:

jak firma jest normalna - to robi bezplatna do niczego nie zobowiazujaca wycene (szacunkową i nie bedacą podstawą do podpisania umowy ale w jakis tam sposob orietująca na koszty, albo ci choc powiedza ze np musisz sie liczyc z x złotymi za m2)) potem siadasz i porownujesz
powodzenia!

gruśka
21-04-2006, 21:16
Pytam forumowiczów, żeby nie wyważać już otwatrych drzwi bo poprostu nie znam takich firm. Złożyłam zapytania do dwóch firm poleconych przez innych budujących, do jednej z nich forumowicze GW mieli uwagi, nie chce wpaść na minę i później pokutować.

gruśka
22-04-2006, 20:44
zielonooka....jestem bogatsza w wiedze po przestudiowaniu kilku wontków i dzienników budów....dzisiaj obiad był szybki bo mama okupowała komputer :lol: wiem już o co i w którym miejscu pytać...Ciebie zapytam bo mam wrażenie że chętnie odpowiadasz....w jakim systemie budowałaś swój dom? murowany czy szkieletowy? nie każ szukać na forum bo mąż mnie ukamienuje...przy okazji szukania jednego tematu ginę w kolejnych :lol:

AdamD
05-05-2006, 12:30
Interesuje nas projekt c92 Powabny.Czy ktoś z Was stawia ten dom?Jakie są Wasze opinie o nim?

piterusowy
20-11-2009, 18:30
Witam !
Zapraszam do przemyśłeń i dzielenia się doświadczeniami na temat tego projektu . zauważyłem, że choć ma wiele zalet nie jest zbyt popularny. Może to ze względu na to że kiedy ustawi się wyszukiwarkę na metraż do 150 mkw to projekt mający 150,2 (!!!!!)mkw jest z automatu odrzucany.
Poprzyglądajcie mu się i dzielcie swoimi spostrzeżeniami. Ja mam go pod lupą od kilku dni...

krecianka
10-08-2010, 08:51
Może jednak? Też mi sie spodobał:)

krecianka
10-08-2010, 09:15
Czy ktoś to cudo wybudował? Może podzieliłby się wrażeniami z mieszkania:) Ja jestem zainteresowana tym projektem właśnie ze względu na prostą bryłę, wygląda mi na dość ekonomiczny w utrzymaniu:) A że zielona jestem kompletnie w temacie, to pytam:)

tomis1983
14-01-2012, 17:59
Kupiłem ten projekt i powoli zaczynam działać. Założyłem blog na temat budowy tak więc zapraszam jak by ktoś coś chciał wiedzieć:)

http://muratorc92powabny.blog.pl/

tomis1983
14-01-2012, 18:02
Przejrzałem masę projektów i właśnie ten wybrałem. W projekcie trzeba dokonać sporo zmian adaptacyjnych ale sądzę, że będzie mi się tam przyjemnie mieszkało:) Założyłem blog na którym będę dokładnie relacjonował przebieg budowy... zapraszam:

http://muratorc92powabny.blog.pl/

tomis1983
15-01-2012, 09:35
Kupiłem ten projekt i powoli zaczynam działać. Założyłem blog na temat budowy tak więc zapraszam jak by ktoś coś chciał wiedzieć

http://muratorc92powabny.blog.pl/

alicja-ol
18-07-2012, 22:46
Witam serdecznie! Również zastanawiam się nad tym projektem - gdyby miał o parę metrów większy salon byłby ideałem;P
Mam nadzieję,że wytrwasz w prowadzeniu dziennika:) Z pewnością będę go śledzić.. Pozdrawiam i życzę powodzenia..:)