PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kostką - Polbruk Ideo Siena - REKLAMACJA



Wojtek&Karolina
04-08-2016, 18:32
Witam. Zaczynamy ten temat bo mamy problem z kostką zakupioną w kwietniu tego roku.
Montaż kostki (około 154m2) zakończony pod koniec czerwca. W lipcu wyjazd wakacyjny. Na tym koniec sielanki. Po powrocie z wakacji bardzo duże rozczarowanie związane z jakością kostki brukowej. Na około 100 kostkach wypadły dziury. Niektóre wielkości 1-2cm głębokie nawet na kilka milimetrów.
Kostka którą wybraliśmy po położeniu wyglądała bardzo ładnie. A teraz jesteśmy w trakcie reklamacji.
W chwili obecnej jesteśmy pełni dylematów. Największe wzbudza fakt że skoro defekt ujawnił się już teraz to co będzie po zimie.
Na razie obsługa reklamacji przebiega bardzo sprawnie. Zareklamowaliśmy kostkę u sprzedawcy bo to my kupiliśmy ją sami. Jesteśmy po spisaniu protokołu reklamacyjnego (dokonanie oględzin i dokumentacji fotograficznej przez sprzedawcę kostki).
Czekamy teraz na decyzję fabryki.
Prosimy o pomoc czego wg szanownych forumowiczy mamy się domagać.
Z góry dziękujemy za pomoc.

jacek.zoo
04-08-2016, 19:55
Z tego co wiem lepsze byloby wyjscie niezgidnosc towaru z umowa a nie reklamacha, ale juz po ptakach. Wrzuc zdjecia o jakie dziury chodzi. Nie zageszczali bez gumy przypadkiem?

Elfir
04-08-2016, 20:53
W sumie za towar odpowiada sprzedawca.
Niepotrzebnie daliście się namówić na reklamację w fabryce.

Wojtek&Karolina
04-08-2016, 21:04
Na pewno zagęszczali z gumą. Do wykonawcy nie mam zastrzeżeń.. Z tego co się orientuję reklamacja u producenta nie wyklucza reklamacji z tytułu rękojmi. Wadliwy produkt reklamuje u producenta sprzedawca.

Wojtek&Karolina
04-08-2016, 21:07
Jak na razie jesteśmy dobrej myśli. Sprzedawca dał znać że w podobnych przypadkach dokonywano wymiany towaru. Jak na razie to sprzedawca reklamuje kostkę w fabryce a ja jestem tylko stroną w całej tej masakrze.

Wojtek&Karolina
04-08-2016, 21:08
363260363261363268

Na zdjęciach w szczelinach jest ziemia, bo żeby odreagować stres zająłem się równaniem trawnika. Mam zamiar potraktować całą kostkę myjką ciśnieniową. Początkowo są widoczne białe plamki - grudki białego cementu które tam w ogóle nie powinny się znaleźć. Z czasem ulegają wypłukaniu i tworzą się dziury. Ponoć w tym przypadku winny jest złej jakości cement.

Biorąc pod uwagę fakt, że problem nie dotyczy jednej kostki, a dużej partii będę się upierał żeby mi wymieniono całość. Poza tym kostka składa się z modułów, niektóre są bardzo duże (jak pół płytki chodnikowej) w związku z czym nie tak łatwo jest wyjąć taką dużą kostkę i na jej miejsce włożyć nową żeby było równo. Kolejne moje obawy budzi fakt że nowa partia kostek które użyte by były jako zamienne mogą ( czytaj "będą" jak to bywa w różnych partiach produkcyjnych) się różnić kolorem co jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Balto
05-08-2016, 20:51
Jeśli są to białe grudki - to są dwa wyjścia: albo cement jest zbrylony albo ktoś kupił paści a nie wypełniacz czyli różne dolomity czy wapienie i się one lasują. I jednego i drugiego być nie powinno...

Wojtek&Karolina
09-08-2016, 13:31
Fabryka ma czas na zajęcie formalnego stanowiska na piśmie do przyszłego poniedziałku. Jak myślicie ile zajmuje teraz cała procedura w sądzie po zgłoszeniu niezgodności z umową?
Jestem trochę załamany śledząc stare wątki gdzie sprawy podobne toczyły się latami. Proszę opiszcie swoje doświadczenia.

jacek.zoo
09-08-2016, 20:02
Fabryka ma czas na zajęcie formalnego stanowiska na piśmie do przyszłego poniedziałku. Jak myślicie ile zajmuje teraz cała procedura w sądzie po zgłoszeniu niezgodności z umową?
Jestem trochę załamany śledząc stare wątki gdzie sprawy podobne toczyły się latami. Proszę opiszcie swoje doświadczenia.

W polsce zyjesz, na co liczysz? Na ekspres sprawe? Zapomnij. To raz a dwa nie nakrecaj sie, ja tez 2 miesiace temu mialem problem z kostka, juz tez widzialem przekladke kostki zpodbudowa bo sie pozapadala, juz w glowie ukladalem przebieg rozprawy. A sie okazalo ze wykonawca przyjechal, przeprosil, naprawil i obiecal byc na kazde zawolanje jakby cokolwiek sie dzialo. Takze wyluzuj i poczekaj na odpowiedz, wtedy bedziesz sie martwil

Wojtek&Karolina
17-08-2016, 14:25
W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedz od firmy Polbruk.
Firma uznała reklamację i uwaga " zaoferowała zadośćuczynienie".
Niestety nic nie wspomniała o opłaceniu wymiany kostek.
Niestety ilość uszkodzonych kostek od czasu dokonania oględzin drastycznie wzrosła. Zaoferowana paleta na pewno nie wystarczy na wymienienie wadliwych kostek.
Oto odpowiedz:
364753

Już wysłałem odwołanie od reklamacji.
Wkrótce umieszczę dużo większą galerię wadliwych kostek.
Na razie korzystam z reklamacji z tytułu gwarancji producenta.
W przypadku niepowodzenia tej ścieżki zmuszony będę skorzystać z reklamacji z tytułu rękojmi

anitanh
20-04-2018, 16:31
Witam. Ja również mam podobny problem z kostką. Chciałabym zapytać jak się zakończyła Państwa sprawa.