PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja w posadzce - mało styropianu



mahogany6
04-08-2016, 20:23
Jakie kanały sprawdzą się przy problemie z rozprowadzeniem wentylacji mech pod stropem (wystające podciągi) i niewystarczającą warstwa ocieplenia podłogi w projekcie?
Mam na posadzce zaplanowane 6 cm styro, 6 na beton (ogrzewanie podłogowe) i 2 cm na panele.
Czy ktos spotkał się z tym żeby przewody trochę zatopić w bruzdach w betonie na bloczkach teriva? (nie wiem jaka jest warstwa tego betonu- jedynie wiem że stop ma razem 24 cm i zbrojony jest na rogach siatką )

cactus
04-08-2016, 21:41
Pomijajać fakt że jakby to widział najbardziej tolerancyjny inspektor to w życiu by tego domu nie odebrał. Nigdy nie obniża się stropu. Po drugie która ekipa bedzie ci bruzdować w betonie... to nie takie przyjemne.
12cm wylewki to nie tak tragicznie, coś tam upchasz.

ironsmith
04-08-2016, 21:50
pomyśl o kanłach o przekrojach prostokątnych

mahogany6
06-08-2016, 12:17
a może ktoś użytkuje wentylacje na spłaszczonych kanałach prostokątnych i może powiedziec czy hałasują?

mahogany6
09-08-2016, 20:35
już 4 różnych wykonawców u mnie było i każdy ma inny pomysł na tą instalację! potrzebuje wiedzieć jakie mam okna zamawiać, a one zależą od wysokości podłogi :/
czy mogę przyjąć, że kanał 75 schowam w 8 cm styro i na to mata gotowa do podłogówki - 3 cm i do tego wylewka (jaka będzie optymalna? jastrych czy anhydryt?

aha a jaką wysokość mają puszki rozprężne przy kanale 75 cm?

asolt
09-08-2016, 21:28
już 4 różnych wykonawców u mnie było i każdy ma inny pomysł na tą instalację! potrzebuje wiedzieć jakie mam okna zamawiać, a one zależą od wysokości podłogi :/
czy mogę przyjąć, że kanał 75 schowam w 8 cm styro i na to mata gotowa do podłogówki - 3 cm i do tego wylewka (jaka będzie optymalna? jastrych czy anhydryt?

aha a jaką wysokość mają puszki rozprężne przy kanale 75 cm?

Po co tak kombinowac?, zastosuj kanały okrągłe PE-FLEX 50 mm i sprawa załatwiona, kanały, skrzynki rozdzielcze i rozpręzne zamowisz:

http://cennik.peflex.pl/przewody-wentylacyjne-/394-przewod-wentylacyjny-pe-flex-5901730000023.html#/powloka_przewodu_-pierwszy_gatunek_surowca/srednica_przewodu-o_zewn_50mm_o_wewn_40mm_100_metrow

mahogany6
09-08-2016, 21:54
dzięki. kombinuje, bo od 2 wykonawców słyszałam że im mniejszy kanał tym większa szansa że będzie głośno, ale będzie ok to faktycznie nie ma co kombinować. czy pomiędzy flexami są lepsze i gorsze czy to jedno i to samo tylko inny kolor i czasem metka firmowa?

_John
10-08-2016, 07:54
Większość polskich flexów wychodzi z jednej fabryki w Bochni.
Przypilnować jedynie trzeba wykonawcę, by ci nie zamontował rur czarnych wewnątrz (tzw. Arot)

Przejście na rurę 50 mm nie oznacza zwiększenia poziomu głośności, pod warunkiem że suma przekrojów rur mniejszej średnicy, będzie większa lub równa sumie przekrojów rur 75 mm.
Na pewno przejście na 50 mm wychodzi drożej - więcej rury, bardziej skomplikowane skrzynki.

mahogany6
12-08-2016, 22:38
zamówiłam okna balkonowe z zapasem (w projekcie było 14 cm do gotowej podłogi, będzie 19 cm) i w sumie dalej nie wiem czy ciągnać tą instalację w posadzkach czy ile się da pionami i pod sufitami podwieszanymi (nie planuje na całości tylko miejscami)
jeszcze przez weekend mogłabym zmienić to zamówienie.

pomóżcie proszę podjąć decyzję: oba sposoby wymagają wysiłku i pewnie kompromisów, więc o który bardziej warto powalczyć?

kangaxx
14-08-2016, 07:59
jeżeli zmieścisz w posadzce to tam to wepchaj i nie komplikuj bo nie ogarniesz