PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektoey słoneczne pompka docnapełniania układu glikolem.



Mrksardes
05-08-2016, 21:14
Cześć, mam takie pytanie a mianowicie. Jak otworzyć pompke ręczną do napełniania układu glikolem? Na pompce pisze do not open.Więc nie wiem czy jakoś moge tocotworzyć. Bardzo prosiłbym o radę. Próbowałem to odkręcać ale nie da rady. Prosze o pomoc. Dziękuje.

RAPczyn
07-08-2016, 11:17
A po co?

Mrksardes
10-08-2016, 18:34
Chcialbym to odkrecic bo nie ma e pompce glikolu a chcialbym dobic glikol. Jak to otworzyc?

Mrksardes
10-08-2016, 18:35
[QUOTE=Mrksardes;7230133]Chcialbym to odkrecic bo nie ma w pompce glikolu a chcialbym dobic.Jak to otworzyc?

marcinbbb
10-08-2016, 20:47
Po co będziesz otwierał pompkę rozetnij rurę, dolej glikolu i zalutuj wszak instalacja jest tylko ciśnieniowa.
A może należało by pomyśleć o wezwaniu jakiegoś serwisu, ja wiem że jesteś chłopie zaradny sam zdałeś prawko, sam zarobiłeś swój pierwszy milion, ale naprawdę zleć to komuś kto ma o tym JAKIEKOLWIEK pojęcie.

Bo może się okazać że ciśnienie w instalacji będziesz robił wpuszczając glikol z ust do instalacji, tam powinno być jeśli pamięć mnie nie myli w okolicach 1,5 bar + różnica wysokości 0,1bar/m powiedzmy będzie 2 bary dasz radę w tę pompkę "wpluć" tyle glikolu zasłaniając drugi króciec z pompki a później trzymając językiem odpowiednie ciśnienie zamknąć pompkę? Hudini to się schowa przy Tobie, ale robotę w cyrku to masz to końca życia i to za grube miliony od występu.

Kuźwa to takie samo ciśnienie jak w oponie samochodu osobowego - myślisz chłopie głową czy my mamy myśleć za Ciebie?