PDA

Zobacz pełną wersję : Co sprawdzic przy zakupie domu.



RYSZARD
09-12-2004, 03:45
Na co szczegolnie zwrocic uwage, wiem na pewno ze obecnie w tym domu mieszka ktos z rodziny wlasciciela. Jak sprawdzic czy jest tam zameldowany. I jeszcze jakie moga byc inne "zagrozenia".
Pozdrawiam.

Degustibus
09-12-2004, 06:58
Dom z drugiej ręki??
Przeczytaj post p.t. "Ku przestrodze-lepiej przeczytaj".
Pozdrawiam i bądź ostrożny bo wdepniesz jak ja :)

rafallogi
09-12-2004, 08:20
A może wybudujesz:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=32174&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=kupno+domu

Tomasz M.
09-12-2004, 10:34
Czy jest ktoś zameldowany, to akurat najmniejszy z potencjalnych problemów - przy kupnie żądasz od właściciela zaświadczenia z urzędu gminy, że w domu nikt nie jest zameldowany. Jeśli miałbym kupować na odległość, to szukałbym pomocy rzetelnego i doświadczonego agenta od nieruchomości albo prawnika od tych spraw i kogoś kto by pomógł ocenić stan techniczny.

pattaya
09-12-2004, 11:54
Lepiej sprawdź,czy ma czystą hipotekę.

beno11
09-12-2004, 12:37
witam
ja od siebie dodam ze przy takim zakupie dobrze wynajac rzeczoznawce zeby sprawdzil stan techniczny takiego domu bo mozna sie nadziac na mine i remont moze byc potem bardzo kosztowny

anick
09-12-2004, 14:01
był czas kiedy szukałam domów z drugiej ręki, tzn głównie przedwojennych willi (zależało mi by dom miał duszę).. Problemy:
1. czynszowi lokatrzy kórzy maja 3 lata na wyprowadzenie sie (oczywiscie najpierw tzreba złożyc wniosek o eksmisję), a i tak jest to niepewne bo gmina musis znaleść mieskzanie zastepcze..
2. trzeba sprawdzic w sądzie hipoteke czy nie ejst zadłużona
3. stan techniczny: najlpiej wziac jakąś osobe kompetentną (ja miałam nadzorce budowlanego), który od razu mi robił kosztorys prac remontowych.. nigdy nie opłacało mi sie kupić takiego domu..

potem szukałam domu nowego (1998-2003), oprócz sprawdeznia hipoteki ktora sie sprawdza za każdym razem jak kupujemy dom to:
1. nigdy nie widać jak jest zbudowany dom, wszytsko ejst pod tynkami i nie ma pewnosci czy np. nie bedzie pekać nam sudit, albo czy są szczelnie wykonane prace dachowe
2. nigdy nam do końca nie bedzie odpowiadał wystrój wnętrza..ktos moze mieć najdroższe marmury, ale w takim kolorze że na ich widok robi sie niedobrze - a to juz dodatkowy koszt przy remoncie

dom w stanie surowym zamknietym problemy:
1. sprawdzić stan techniczny - ale fachowiec powie nam wsyztsko bo wsyztsko widać jak na dłoni, zrobi na pewno kosztorys przyszłych prac wykończeniowych..no i mozna zawsze jeszcze coś poprawić drobnego gdyby coś było nie tak
2. Nie zawsze rozmieszczenie pomieszczeń nam odpowiada co jest już wiekszym problemem gdyż wiaze sie z kosztami, a i tak niektórych rzeczy nie przeskoczymy z powodów konstruktorskich

Ja kupiłam domw stanie surowym, ale wszystko mi odpowiadało: kształt domu, ustawienie go na działce i względem stron świata, był po mistrzowsku zbudowany i sam expert mówił, zę tak dobrze domu zrobionego danwo nie widział..

Ale chyba najlpeiej budować samemu bo dokłądnie bedzie on odzwierciedlał nasze potrzeby..
ja niestety nie mogłam znaleść działki w miejscu w kórym sie zakochałam, a po drugie nie chciałąo mi sie czekać 2 lata, aż sie wprowadze:)
a tak wprowadze sie w czerwcu:)
Pozdr.