PDA

Zobacz pełną wersję : czy można wylewkę na stare dechy?



damian87
10-12-2004, 19:10
witam po raz pierwszy. jak w temacie ,chciałbym zrobić 4cm wylewkę na stare dechy ,na to piankę i panele podłogowe,żeby wyrównać poziomy podłóg.Myślałem o położeniu 2 warstw płyty wiórowej22mm i dopiero panele ,ale to za duży koszt. proszę o poradę fachowców.pozdrawiam.

Wowka
10-12-2004, 20:08
Skąd ten przerażający pomysł?

Chcesz zniszczyć sobie mieszkanie grzybem?
Zerwij podłogę, zamiast płyty połóż styropian a na to dopiero wylewkę. Przy okazji ocieplisz pomieszczenie.

damian87
11-12-2004, 09:06
Dom jest suchy i ciepły ,pod spodem ciepłe suteryny.Chodziło mi o maksymalne skrócenie czasu remontu i kosztów, dlatego myślałem o wylewce samopoziomującej gr. ok 4cm i na to panele podłogowe.
Mieszkamy w tym pokoju który chcemy podnieść do poziomu przedpokoju ,dlatego tak mi zależy na sposobie maksymalnego skrócenia czasu i kosztów remontu.Pozdrawiam

Wowka
11-12-2004, 12:43
Chodziło mi o maksymalne skrócenie czasu remontu i kosztów
Stary.... jeśli chcesz zrobic wylewkę samopoziomującą o grubości 4 cm to oznacza, że absolutnie nie liczysz się z kosztami a wręcz szastasz pieniędzmi.

P.s. Grzyb z porzedniego postu nadal aktualny.
Zastanów się nad zerwaniem desek i położeniem styropianu FS20 o odpowieniej grubości grubości + wylewka betonowa+ wylewka samopoziomująca 2-5 mm + folia+ gabka lub zielone płyty+ panele.

jamles
11-12-2004, 16:04
zrób jak mówi Wowka, a jak się postarasz, albo zrobisz wylewkę z miksokreta
to nie będziesz musiał robić wylewki samopoziomującej

damian87
12-12-2004, 17:18
Przekonałeś mnie Wowka,tak też zrobię,tylko poczekam do wiosny.
Nie znałem ceny wylewki samopoziomującej :oops:
Jak pisałem wcześniej dom jest suchy iciepły,w związku z tym pytanie czym wypełnić różnicę poziomów po zdjęciu desek ok 23cm i jak długo trzeba czekać po wylewce żeby położyć panele?A... i czy ta folia jest konieczna. Pozdrawiam.

Wowka
12-12-2004, 19:49
Czyli pytaniem jest jak zagospodarowac 23 cm?
Całkiem sporo.
Proponuję 15 cm styropianu lub keramzytu. 6,5 cm wylewki i pozostanie tobie ok 1,5 cm na panel folię i piankę lub "zieloną płytę" (oblicz dokładnie na konkretnej marce panela i wybranym podkładzie)
Z folii nie rezygnuj. Koszt minimalny a tracisz na 100% gwarancję producenta paneli.
Jak długo schnie? Jeśli zrobisz wylewkę półsuchą to być mioże zmieścisz się w 1, 5 miesiąca. Zależy to oczywiście od temperatury w pomieszczeniu, grubości wylewki i intensywności wietrzenia.
Niestety ale to musi trwać.

P.s. Dowiedz się, czy strop utrzyma dodatkowe (niemałe w sumie) obciążenie

damian87
16-12-2004, 17:35
Sory że tak długo się nie odzywałem ale awaria kompa....
Dzięki Wowka za cierpliwość i fachowe odpowiedzi.
Na wiosnę biorę się za remont. Jakoś pomieszkamy bez podłogi aż beton wyschnie.
Podziwiam twój piękny dom .(dla mnie pozostanie on w sferze marzeń)
Pozdrawiam Damian.

Geno
11-02-2005, 22:57
Zawsze można zrobić
"pływającą" podłogę na keramzycie np. z płyt PSB - najlepiej podwójnie.
Tak na marginesie - to jest strop czy posadzka na gruncie?