PDA

Zobacz pełną wersję : Dom pod wiśnią



Andy04
10-12-2004, 21:10
Poszukuje osób, które wydudowały dom pod wiśnią według projektu archonu a zwłąszcza wszelkich rad. Mam zamiar wiosną 2005 zacząć budować z Porothermu 44 - czy dobrze

buba48
23-12-2004, 12:05
...Poszukuje osób, które wydudowały dom pod wiśnią...


...a nie prościej będzie wybudować dom, a pod domem posadzić potem wiśnię ? :P

*marta*
23-12-2004, 12:30
Chyba nie. Bo niby jak? :-? Ale obok na pewno będzie prościej :)

Andy04
23-12-2004, 17:48
BUBA48

DZIĘKI ZA INFORMACJĘ I PODPOWIEDŹ
Dzieki Tobie namówiłem żonę na zmiane projektu i teraz projekt nazywa się "Dom na wygwizdowie"
Na wiosnę posadzimu dwie czereśnie, trzy wiśnie oraz orzecha. Po wybudowaniu dom będzie nazywał się "Dom w sadzie"
Po wybudowaniu jesteś pierwszą osobą, którą zaprosimy - oczywiście pod jedną z posadzonych wiśni

Baj.....

Wowka
23-12-2004, 18:33
W domu pod wiśnią (czereśnią) mieszka we Francji Ludwik Stomma.
Często pisze o tej czereśni w swoich felietonach w Polityce.
Tyle tylo, że prawdopodobnie nie jest to projekt Archonu. :wink:

Pozdrawiam

Andy04
23-12-2004, 18:52
Dzięki Wowka

Dzięki Tobie widzę, że chociaż ktoś mnie zauważa na tym formum. Domek masz piękny. Chciałbym tez mieć podobny ( wystarczy ten jaki sobie wybrałem) tylko mam problem - nie ma kto mi go zbudować. A mówią, że takie bezrobocie.

DALEJ SZUKAM EKIPY DO POSTAWIENIA STANU SUROWEGO

Pozdrowienia dla wszystkich szczęściarzy co przez święta nie będą mysleć o ekipach

Zuzza
27-12-2004, 10:53
Hej Andy !

Ja tez przymierzam się do budowy domu pod wiśnią.
Jesteśmy niestety trochę mniej zaawansowani, bo jeszcze projektu nie mamy i czekamy na warunki zabudowy - ale jak dobrze pójdzie na wisnę ruszymy.
Chętnie wymienię się uwagami ! Ja zamierzam zrobić naprawdę duzo przeróbek.

Pozdrowienia !

Zuzza

Andy04
27-12-2004, 17:35
Cześć Zuzza

Cieszę się, że ktoś jest zaintresowany tym domem. Ja jestem na etapie uzyskania zezwolenia. Przeróbki jakie uważałęm za ważne zostały zrobione. Podobny do tego projektu jest projekt tej samej pracowni "Dom w tulipanach". Ma inne rozwiązania wewnątrz. Zobacz. Jak zdecydujesz się na Dom pod wiśnią daj znać.

Zuzza
28-12-2004, 08:20
Andy,

Odpowiem Ci w dziale projekty - może kogoś też zainteresuje ten domek?

Pozdrawiam,

Zuzza

Anitka_radomianka
23-06-2007, 22:25
Hejka
szukam zdjęć z realizacji domu pod wiśnią ( z zewnątrz i wewnątrz ) chętnie porozmawiam na temat tego domku, jak się w nim mieszka , co zmienilibyście w tym domku.
Pozdrówka Anita
mail : [email protected] :lol:

himlaje
14-01-2008, 12:34
U mnie już klamka zapadła i kupiłem projekt "Dom pod wiśnią" z Archonu. Czekam ąż mi go dostarczą. Poszukuje osób które wybudowały lub budują taki dom i podzielą się jakąś wiedzą, doświadczeniami lub zdjęciami. Będe wdzięczny

POzdrawiam

lukasz_p
23-04-2008, 11:01
Witam,

również poszukuję osób, które budują / budowały wg ww. projektu,

chętnie zobaczyłbym budynek w realu - okolice Wadowic, Oświęcimia, Krakowa, Bielska itp.

himlaje
23-04-2008, 11:08
Witam,

również poszukuję osób, które budują / budowały wg ww. projektu,

chętnie zobaczyłbym budynek w realu - okolice Wadowic, Oświęcimia, Krakowa, Bielska itp.

Ja będe budował "Dom pod Wiśnią". Obecnie czekam już miesiąc na pozwolenie na budowę więc może niedługo... :)

Jeżeli jestes już zdecydowany na ten projekt to napisz czy dokonujesz i jakich zmian w projekcie.

Acha, ja buduje w okolicach W-wy

lukasz_p
24-04-2008, 16:16
Ja będe budował "Dom pod Wiśnią". Obecnie czekam już miesiąc na pozwolenie na budowę więc może niedługo... :)
Jeżeli jestes już zdecydowany na ten projekt to napisz czy dokonujesz i jakich zmian w projekcie.
Acha, ja buduje w okolicach W-wy

Ww. projekt już mam - architekt właśnie dokonuje adaptacji,

co do zmian - likwidujemy garaż (będzie wolnostojący), trzy okna w pokoju dziennym zamieniamy na jedno duże (szer. 2,7 m), w łazience na parterze oraz poddaszu dajemy okna (90/120)

projekt nie jest nowy, jednak nas w nim urzeka właśnie stylizacja na stary dom, z którą nie koresponduje moim zdaniem garaż (dletego likwidujemy),

napisz proszę jakie zmiany Ty przewidujesz?

himlaje
24-04-2008, 17:00
Ja będe budował "Dom pod Wiśnią". Obecnie czekam już miesiąc na pozwolenie na budowę więc może niedługo... :)
Jeżeli jestes już zdecydowany na ten projekt to napisz czy dokonujesz i jakich zmian w projekcie.
Acha, ja buduje w okolicach W-wy

Ww. projekt już mam - architekt właśnie dokonuje adaptacji,

co do zmian - likwidujemy garaż (będzie wolnostojący), trzy okna w pokoju dziennym zamieniamy na jedno duże (szer. 2,7 m), w łazience na parterze oraz poddaszu dajemy okna (90/120)

projekt nie jest nowy, jednak nas w nim urzeka właśnie stylizacja na stary dom, z którą nie koresponduje moim zdaniem garaż (dletego likwidujemy),

napisz proszę jakie zmiany Ty przewidujesz?

No to u mnie zmian było więcej :/
-Przedłużenie garażu, tzn. jego tylna ściana będzie w jednej lini z całym budynkiem (w ten sposób będzie większe miejsce na pom gospo)
-Podniosłem ściankę kolankową na poddaszu o jeden pustak.
-Podniosłem strop nad garażem by zrównać go z resztą stropu na poddaszu, a ponadto podniosłem dach nad garażem tak, że jest on przedłużeniem dachu z reszty budynku.
-Zamiana pomieszczeń kotłowni z łazienką na parterze. chcę mieć na parterze większą łązienkę.
-Likwidacja spiżarni na rzecz powiększenia kuchni. Pion wentylacyjny będzie miał wlot tylko w suficie kuchni.
-Likwidacja podcienia na tarasie przez co jest większy salon.
-Zabudowanie balkonu w pokoju nad salonem na poddaszu (trzeci balkon w domu to już nadto). Śscianę przesunałem na skraj balkonu i przez to będzie większy pokój. Zostawie tylko drzwi balkonowe i zrobie tam balustradę
-Dodatkowe dzrwi w garażu (wyjście na ogród) - ale to Cieby nie dotyczy :)
-Likwidacjia wyczułek- mi się one srednio podobają ale nie wiem czy to był dobry pomysł. Zobaczymy po wybudowaniu :o
-Podniesienie wysokości pomieszczeń parteru o jeden pustak. Przy wysokości pierwotnej obawiam się efektu "piwnicznego" w przestrzeni salonu-jadalni-kuchni
-Przesunięcie komina bardziej do wewnatrz domu
i to chyba wszystko.

o jakiś drobnych zmianach w wymiarach okien i drzwi oraz ich lokalizacji nie wspominam, bo to drobiazgi, ale kilka takich "korekt' też zrobiłem.

Nad zespoleniem okien w salonie myslałem ale ostatecznie podjąłem decyzji o zostawieniu stanu pierwotnego

Masz już może zrobią jakąś wycene budowy tego domu? Jeśli tak to chętnie poznam :lol:

himlaje
23-09-2008, 14:08
A tak wygląda, w miarę wierna, wizualizacja domu pod wiśnią po moich zmianach jakie powyżej wymieniłem. Zastanawiam się tylko nad przywróceniem wyczółek, bo może to troche by urozmaiciło bryłe domu.

http://images40.fotosik.pl/13/18bf935577151f5c.jpg (www.fotosik.pl)

http://images25.fotosik.pl/277/1236ce7caad2151d.jpg (www.fotosik.pl)

http://images25.fotosik.pl/277/6c658310cd90595a.jpg (www.fotosik.pl)

i jeszcze pokaże rzytu po zmianach
parter
http://images31.fotosik.pl/367/c85fe6bc0de115ea.jpg (www.fotosik.pl)
i poddasze (wymiary liczone po podłodze)
http://images45.fotosik.pl/13/3d47b4d09a851ccb.jpg (www.fotosik.pl)

himlaje
23-09-2008, 16:42
A teraz mam jak najbardziej poważne pytanie i to nie tylko do osób zainteresowanych budową "Domu pod wiśnią". Który wariant dachu jest ładniejszy, wg Was? Ten poniżej (z wyczółkami) czy ten w poprzednim poście (bez wyczółek). Bardzo chętnie poznam opinie innych forumowiczów. Piewotnie nie podobały mi się wyczółki ale teraz, w tej bryle domu widzą mi się całkiem całkiem. Z góry dziękuje za wszystkie opinie

http://images38.fotosik.pl/13/17c1748179f7ed41.jpg (www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/13/56a8b323c4730d70.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/372/7ce46f00aad40529.jpg (www.fotosik.pl)

Pozdrawiam

radi01
02-11-2008, 13:42
witam
mam na imię Radek
jesteśmy właśnie w trakcie budowy wisienki kolo Lublina iii jeśli chodzi o zmiany dachu to wydaje mi się ze z przyczółkami będzie ładniejszy tzn.nam się bardziej podoba.

w naszym projekcie zmieniliśmy ;
-podpiwniczenie całego domu wraz z garażem
-pod garażem zrobiliśmy kotłownie i spiżarkę
-garaż 2 stanowiskowy przedłużyliśmy do tylu o 1 metr
-strop nad garażem zrównaliśmy ze stropem nad parterem
-podnieśliśmy dach nad garażem o 30 cm
-ściana kolankowa ma wymiar 125cm
-na parterze w jadalni rozszerzyliśmy ścianę w stronę ogrodu
jak już położymy dach to zamieszczę komplet fotek od początku po dach.pozdrawiam

aha i koszty domu w stanie surowym przedstawię po położeniu dachu ale blisko 300tys zł

radi01
02-11-2008, 13:49
A i w naszych okolicach to już 3-CIA Wisienka

himlaje
02-11-2008, 13:55
Witaj
Fajnie, że jest ktoś jeszcze kto buduje "Pod wiśnią".
Pozdrawiam

lukasz_p
09-01-2009, 10:00
witam,

a może któryś z "wisienkowiczów" pokusiłby sie o dziennik budowy?

ktos napisał, że stan surowy kosztował go ok. 300 tys??? Ja buduję "wisienkę" bez garazu może dlatego jest znacznie taniej... w każdym razie na sso wydałem jakieś 130, 140 tys. (dokładnie nie liczę) i to w takim "średnim" standardzie: ściany- pustak MAX 220 Wienerberger, fundament w systemowych szalunkach, na zbrojonej ławie, dysperbit+izohanWL+XPS Autrotherm, dach - pełne deskowanie, papa VEDATECT 200, dachówka Creaton ratio neuv angoba, działówki z Pórobetonu, wentylacja grawitacyjna...

tak więc nie wiem skąd Wasze ceny....

p.s. naczółki nadają projektowi niepowtarzalny urok, ich usunięcie spowoduje powstanie zwykłej "stodółki", jakich w biurach projektów tysiące...

himlaje
14-02-2009, 23:54
Hej
Fajnie, że budujesz już dom pod wiśnią. Może podzielisz się jakimiś doświedczeniami, refleksjami. Jesteś na etapie dalszym niz ja. U mnie narazie są tylko fundamenty a reszte zaczne jak tylko warunki pozwolą (mam nadzieje, że lada dzień). Ciekawi mnie czy masz jakąś koncepcje urządzenia salonu (może jakieś szkice...).