PDA

Zobacz pełną wersję : Osadzenie drzwi wewnętrznych razem ze szpaletą



jaworowe_drewno
08-08-2016, 10:38
Szanowni,

mam obecnie do osadzenia drzwi, futryna to mdf, wąska/standardowa (to znaczy nie regulowana). Zawsze osadzałem standardowo, tzn kotwy lub kołki, potem piana i szpaleta. Jednak po pracach przy swoim biurze na strychu w lekkiej zabudowie, gdzie drzwi zamontowałem przykręcając je bezpośrednio do profil i zamknąłem płytą przyszedł mi do głowy szatański nieomal pomysł. Mianowicie zastanawiałem się czy nie można by osadzić drzwi od razu ze szpaletą. Jak miało by to wyglądać?

Załóżmy, że mamy ścianę o szerokości 26cm; przycinam płytę g-k na 30cm i długość futryny, przykręcam ją od tyłu do futryny i potem osadzam taki zestaw na piance. Co zyskuję? Czystą i praktycznie gotową powierzchnię przy futrynie, po zastygnięciu wystarczyłoby przyciąć płytę na wymiar i zamknąć otwór. Co mnie zastanawia - wytrzymałość płyty g-k jako elementu praktycznie nośnego, ryzyko odspojenia papieru. Zakładam też, że można płytę wstawić w środek jako wypełniacz a na nią przykręcić jakiś dodatkowy element który przenosiłby obciążenia.

Zadaję sobie sprawę, że pomysł może być kretyński ze stu powodów które nie przyszły mi do głowy, dlatego też pytam o opinie, doświadczenia (stara maksyma internetowa mówi, że jeśli masz z czymś problem to na pewno ktoś miał już taki problem wcześniej) i wszelakie sugestie tutaj zamiast biec od razu z nożem kroić płytę.