PDA

Zobacz pełną wersję : Załamany inwestor :((



dobeq
12-12-2004, 23:14
Kupiłem działkę bez sprawdzenia planu zagospodarowania przestrzennego! Co sie okazalo, wysokosc budowanego domu nie moze przekroczyc 8 metrow a kat nachylenia dachu musi sie zawierac w przedziale <37;45> stopni.
Prosty wniosek: odpada budowa domu parterowego, gdyz nie oplaca mi sie ciagnac tak wysoko dachu dla 60 mkw pustki pod nim. Bardzo trudno jest znalezc taki projekt domku, który bedzie spelnial powyzsze warunki.

O samej zmianie owego dokumentu nawet nie mysle, z tego co wiem jest to praktycznie niemozliwe.
Wobec tego zastanawiam sie czy nie sprzedac tej ziemi.

Za kazda rade serdecznie dziekuje!

aib Marianna
12-12-2004, 23:39
:o Wysokość ma nie przekroczyć 8m, to znaczy że może być mniej. Z kątem nachylenia architekt sobie poradzi. Masz szczęście, że jest ważny plan; nie musisz czekać miesiącami na warunki zabudowy. :) Pozdrawiam :)

ged
12-12-2004, 23:41
Nie rozumiem. 8m to max. Nie możesz wyżej, ale możesz niżej. Jeśli w warunkach masz 8 m, to możesz wybudować do wysokości np. 4 m. Czy sie mylę?

ged
12-12-2004, 23:42
aib Marianna
Aleśmy się zsynchronizowali. :-)

aib Marianna
13-12-2004, 00:01
Nie rozumiem. 8m to max. Nie możesz wyżej, ale możesz niżej. Jeśli w warunkach masz 8 m, to możesz wybudować do wysokości np. 4 m. Czy sie mylę?
:D oczywiście nie mylisz się :D

am00
13-12-2004, 01:08
Głowa do góry, nie poddawaj się. Masz dużo stopni swobody. Zwłaszcza, że nie masz jeszcze projektu. Kąt 37stopni to złoty trójkąt cos(37)=0.8 czyli (przyprostokątne 4m i 3m, przeciwprostokątna 5m). JAk ocieplisz strop, a nie dach, to nie musisz ogrzewać tej pustki. Znajdziesz jeszcze wiele złotych rozwiązań. :wink:

czajnik
13-12-2004, 07:49
Z tego, co ja wyczytałem w pytaniu, dobeq spodziewał się wybudować dom parterowy z dachem o niewielkim nachyleniu. Nagle okazało się, że wymagany kąt nachylenia narzuca konstrukcję znacznie wyższą, niż tego on potrzebuje.

Nie zrozum, mnie źle dobeq, ale czy nie należało sprawdzić planu przed zakupem działki? Mówiąc inaczej, już wiesz, na co zwracać uwagę, kiedy będziesz kupować następną działkę.

ged
13-12-2004, 08:38
No tak ... Zasugerowaliśmy się wysokością, a nie kątem. Zamiast dachu będzie ocieplony strop i problemów nie powinno być wielkich. Odrobina większych kosztów przy budowie większego dachu. Głowa do góry.

BK
13-12-2004, 08:54
Nie rozumiem w czym problem - po prostu - zmieniasz nachylenie z 25 stopni na 35 czy 37 i jest OK
buduję parterowy, d08, znam osoby które muszą też zmieniać kat nachylenia, zmieniają a dom dalej jest parterowy :P