PDA

Zobacz pełną wersję : przebarwienia na p?ycie ceramicznej



xadamus
13-12-2004, 10:54
Mam pytanko. Na plycie ceramicznej pojawilo mi sie matowe 'ksiezycowe' przebarwienie. Płyn do mycia blatow ceramicznych nie bierze tego.
Czym to usunac ?
pozdrowka!!

M@M
13-12-2004, 13:59
Jeżeli to przebarwienie powstało w wyniku przypalenia czegoś tam, to wystarczy użyć specjalnej skrobaczki do płyt ceramicznych. Taką skrobaczkę można kupić np. w Mediamarkt-cie.

xadamus
13-12-2004, 15:06
Jeżeli to przebarwienie powstało w wyniku przypalenia czegoś tam, to wystarczy użyć specjalnej skrobaczki do płyt ceramicznych. Taką skrobaczkę można kupić np. w Mediamarkt-cie.


Nie. Powierzchnia plyty jest gladka.To przebarwienie wyglada jakby byla przegrzana plyta, taki mat.

ronin
13-12-2004, 15:57
Jesli używałeś płynu (mleczka) do płyt ceramicznych, kominków, etc. w sprayu, to krótko mówiąc nic nie używałeś ;-). Użyj mleczka specjalnie przeznaczonego do czyszczenia płyt ceramicznych np. Mr Muscle Cera Fix w takich nie za duzych opakowaniach (po około 14 zł). U mnie tez miałem plamy na płycie, które wydawały mi się, że sa "pod spodem" i które za nic nie chciały zejśc przy czyszczeniu płynami (mleczkami) w sprayu. Po Cera Fixie zeszło błyskawicznie wszystko. Swoją droga perfekcyjnie i błyskawicznie doczyścił też szybę od kominka.
To nie jest reklama :-).
Jesli juz używałes Cera Fixu (czy podobnego wynalazku) i drapaczki, to nie wiem co Ci poradzić. Tylko kontakt z producentem i serwisem gwarancyjnym.

Teska
13-12-2004, 17:30
Potwierdzam cera Fix jest super.

araman
14-12-2004, 11:38
A nie wykipiało coś słodkiego U mnie w instrukcji do płyty napisali zby uważać na słodkie jeżeli wykipi to nalezy szybko usunąć gdyż może powodawać trwałe przebarwienia płyty. a mleczko jest OK

harpo
15-12-2004, 18:37
Ja czyszcze Cif-em Cream, a jek nie pomaga to szoruje specjalnym skrobakiem. Jezeli jeszcze nim nie czysciles, to warto sprobowac i sie nie bac, ze cos porysuje (ja na poczatku mialam takie obawy). Poza tym od czasu do czasu konserwuje plyte plynem Vitro Clen (czarna buteleczka 200ml ok. 15 zł). Jak narazie sprawdza sie.
Powodzenia.

araman
15-12-2004, 20:48
płyn o którym pisze harpo jest b.dobry ja robię tak: po dobrym umyciu róznymi sposobami nakładam warstwę płynu Vitro Clen i pozostawiam do całkowitego wyschnięcia i później wycieram a raczej scieram papierowym ręcznikiem. Płyta błyszczy się jak ............. .

xadamus
06-01-2005, 16:08
wlasnie wykipialo i stad to przebarwienie. Wylaczylem dopiero po jakims czasie. Nie schodzi, moze sproboje Stahl-Fix - mam tak napisane w istrukcji plyty.