PDA

Zobacz pełną wersję : narz?dzia specjalne przy Heblu,Ytongu



Tad
30-08-2002, 10:09
zaczynam instalację elektryczną.Do wiercenia otworów pod puszki instalacyjne kupiłem wiertło "piórkowe" F-my Hebel za 24zł- miało wiercić otwory fi 60 lub 80mm wybierając z całej przestrzeni otworu materiał.Okazuje się, że nie da się takim wiertłem wywiercić prostego otworu.Wiertło schodzi z osi i lezie w bloczku we wszystkie strony, najczęściej na ukos-następny bubel w Heblu tak jak i zresztą kątownik do przycinania bloczków pod kątem prostym, który charakteryzuje się tym, że nie ma żadnego kąta prostego bo jest obleśnie pospawany bez poprawienia kątów po spawaniu.Kątownik już wyrzuciłem po przycięciu 1-szego bloczka jako nieprzydatny zupełnie i ciąłem do kreski zrobionej najprostrzym kątownikiem drewnianym, a z wiertłem coś muszę (chcę) zrobić.Widzę już, że jest źle zaostrzone (krzywo)- to poprawię, może to pomoże. A może ktoś tym robił i podpowie jak to używać żeby prosto wierciło?
Tad

aziel
30-08-2002, 10:34
Mam odmienne zdanie o narzędziach hebla. Piła, tarka, kątownik - nie do zastąpienia. Wygodny acz nieprecyzyjny rylec. Co innego wiertło do puszek - nawet na niego nie spojrzałem, gdyż od zawsze używam koronek na sds, które mają prowadzenie wiertłem fi 10. Odżałuj Tad i wyrzuć to na złom.

ArtMedia
30-08-2002, 11:00
Witam.

Ja używałem piły, rylca i kątownika ale ze Śniadowa. Z waszych postów wnioskuję, że te narzędzia pochodzą od jednego producenta :wink:
Piła jest O.K. Więcej, jest świetna. Zostało mi trochę bloczków 24*24*59 więc pociąłem je na cieńsze i nie musiałem kupować na ścianki działowe.
Kątownik może być, chociaż widać, że tandetnie spawany. Najważniejsze, że trzyma kąty.
Rylec też dobry, chociaż trzeba się trochę napracować. Ryłem i rylcem i bruzdownicą. Rylcem jest ciężej ale wychodzi ładniejsza bruzda i co najwazniejsze jest czym oddychać podczas rycia :wink:

Sebastian.

Tad
30-08-2002, 11:18
Piła i tarka są w porządku.Ani słowa...
Chciałem zastąpić wiertło koronkowe, po którym trzeba coś wydłubywać wiertłem piórkowym, które miało wiercić na gotowo.Pomyliłem się, a na zdjęciach tak to ładnie pokazywali...
Tad

03-09-2002, 07:42
Poprawiłem producenta!-założyłem kupione wiertło piórkowe do uchwytu tokarskiego, na suporcie umocowałem małą szlifierkę kątową i przeszlifowałem wszystkie powierzchnie pracujące wiertła.Nie powiem jak dokładnie producent wykonał narzędzie, które miało być wiertłem bo musiałbym użyć słów, które niechetnie używam. Wiertło teraz robi to, co takie narzędzie ma robić-wierci prosto...W każdym razie Hebel firmuje swoim znakiem producentów bubli, a to nie jest dobre....Tad

Tad
03-09-2002, 07:48
Nie wiem dlaczego zostałem wylogowany- powyższą odpowiedź pisałem po zalogowaniu Pozdr Tad