PDA

Zobacz pełną wersję : posadzka przy adaptacji strychu



Sebastian Becker
11-08-2016, 22:20
Witam Wszystkich,

Zwracam się z prośbą o pomoc, poradę. Jestem w trakcie adaptacji strychu na mieszkanie użytkowe i przyłączenie go do mojego obecnego mieszkania (również kiedyś zaadaptowanego). Większość prac będę wykonywał sam, w tym wykonanie posadzki.

Jest to budynek 5-kondygnacyjny wielorodzinny wybudowany w latach 50-tych. Stropy w budynku wykonane są z elementów prefabrykowanych typu DMS. Na stropie wykonana jest szlichta gr. 3 cm, zatarta na ostro. Mam wykonany projekt architektoniczno-budowlany. Wg projektu powinienem skuć te 3 cm szlichty. I na to kolejno warstwami położyć:
- 5cm styropian
- 3cm gładź cementowa
- folia polietylonowa
- warstwy podkładowe
- panele podłogowe

Łącznie wyjdzie ok. 9 cm i by akurat spasowało się z panelami z mojego obecnego mieszkania.

I teraz rodzi się moje pytanie. Próbowałem skuć tą szlichtę za pomocą przecinaka i młota. Nie idzie to za łatwo. Muszę naprawdę solidnie uderzyć, żeby coś odchodziło. I tutaj mam obawy o sufit sąsiadki piętro niżej. Mogę spróbować to zrobić młotem udarowym, ale tu ponownie boję się o sufit sąsiadki. Wobec tego zastanawiam się nad nieskuwaniem tej szlichty i zastosowanie cieńszego styropianu - 2 cm, aby zachować taką samą wysokość posadzki. Wiem, że w moim obecnym mieszkaniu przy adaptacji (ok. 30 lat temu) nie zastosowano styropianu, położono tylko wylewkę betonowa, a wysokość 9 cm wzięła się z położenia podłogi jedną na drugą.

Proszę doradźcie co byście zrobili.

W załączeniu zdjęcia.

Pozdrawiam