PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C100 DIAMENT



gosia@
23-11-2004, 11:16
Witam wszystkich bardzo serdecznie, to mój 2 post na forum:-)"Na stare" lata postanowilismy sie wbrew radom wszystkich znajomych wynieść z miasta.Obecnie jestem na etapie oglądania działki, i projketu.Projekt mnie wpędza do grobu, bo po mimo ogladnięcia juz 1000 nic mi nie pasuje;-(Powoli przymierzam sie do indywidualnego, ale mam jedno pytanko.Najbliższy ideału jet dla mnie Diament z 12 Muratora, ale muszę powiększyć garaż i podwyższyc trochę dach nad garazem, czy takie pzreróbki maja sens?czy konstruktorowi zapłacę mniej wiecej tyle co za połowe nowego?Nie wspominam o kosmetyce i zamianie scianek działowych, bo to juz chyba "pryszcz"

robert skitek
23-11-2004, 11:26
zmiany z adaptacja projektu beda Cie kosztowaly 1000-2500zł.
wiec to twoja decyzja. pozdrawiam i powodzenia

kroyena
23-11-2004, 11:30
gosia@ dodaj strony świata (gdzie wjazd, gdzie ogórd, itp...).

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/C10.jpg

gosia@
23-11-2004, 11:31
Dziękuję pięknie.Moja zaprzyjazniona pani Architekt straszyła, ze wiecej:-(ale przy kwocie w ok 5000 tym bardziej skłaniam sie ku indywidualnemu.Przemiła pani z Muratora powiedziała mi, ze takiego inwestora jeszcze nie miała:-(a ja chce tylko......4 sypialnie, spizarnie suszrnię, 2 garaze,gabinet i pomieszczenie gospodarcze, no i sypialnie 3 musze byc razem na pietzre,a i moje marzenie duza lazienka z wejsciem z sypialni i garderoba.:-)

kroyena
23-11-2004, 11:32
Drzwi od salonu raczej nie likwiduj, jak się nie obrócisz zewsząd widać kible. :roll:

gosia@
23-11-2004, 11:36
[quote="kroyena"]gosia@ dodaj strony świata (gdzie wjazd, gdzie ogórd, itp...).


Wjazd od Pólnocy, ogród południe:-)Ma byc z poddaszem uzytkowym.Świadomie chce miec schody:-)wiem, wiem nachodzę się.mam jednsak 2 szkodniki 1,5 roczne i 6 letnie i czasami chce miec od nich święty spokój:-)

kroyena
23-11-2004, 11:38
To wyekspediuj darmozjadki na górę, mają młode nogi, a i próby integracji przy imprezach dla dorosłych łatwiej ograniczyć. :roll:

robert skitek
23-11-2004, 11:39
ja polecam indywidualny.. pewnie dlatego ze jestem architektem,
ale co wazne sprawdz najpierw swego architekta. bo lamentów na mój zawód na tym forum co niemiara :D

kroyena
23-11-2004, 11:40
A jeszcze jedno masz już WZiZT lub chociaż projekt. Ja zmieniłem po piśmie od gminy. :-?

gosia@
23-11-2004, 11:41
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/C10.jpg[/quote]

A co to za projekt????

gosia@
23-11-2004, 11:44
To wyekspediuj darmozjadki na górę, mają młode nogi, a i próby integracji przy imprezach dla dorosłych łatwiej ograniczyć. :roll:

Super pomysł:-)tylko "darmozjadki" troche za małe:-(chce miec je w nocy na jednej płaszczyznie:-)a, z imprez i tak sa gonione.Miejsced dziecka w .......:-)

gosia@
23-11-2004, 11:47
ja polecam indywidualny.. pewnie dlatego ze jestem architektem,
ale co wazne sprawdz najpierw swego architekta. bo lamentów na mój zawód na tym forum co niemiara :D

Wcale sie nie dziwie:-)przeciez te gotowe gnioty ktoś produkuje:-)Moja zaprzyjazniona pani jest super, znamy sie dosc długo i widziałam jej realizacje, niestety ma zero czasu:-(ale po moich jekach obiecuje, ze po nowym roku moze cos da sie zrobić.

robert skitek
23-11-2004, 11:49
gnioty? hehe, sam bym sobie nie pozowlil az tak sie wypowiadac na temat gotowcow, zaraz i kroyena sie obrazi :D

gosia@
23-11-2004, 11:50
[quote="kroyena"]A jeszcze jedno masz już WZiZT lub chociaż projekt.

A, to jest niestety drazliwy temat:-(pzrestał obowiązywac plan:-(niech ich szlag!ale twierdza ze bedzie taki jak wczesniej, no bo niby co ma sie zmienic tam juz 1 dom stoi.Zastanawiam sie czy probowac korumpować jakiegos urzednika, by cos sie dało zrobic wczesniej.

kroyena
23-11-2004, 11:53
A może masz chociaż jednego sąsiada wybudowanego? :roll:

Sorki za sadyzm. :-?

gosia@
23-11-2004, 11:53
gnioty? hehe, sam bym sobie nie pozowlil az tak sie wypowiadac na temat gotowcow, zaraz i kroyena sie obrazi :D

Pzrepraszam nie chciałam nikogo urazić.Niestety po oglądnięciu niektórych, same takie słowa mi sie cisna na usta

gosia@
23-11-2004, 11:56
A może masz chociaż jednego sąsiada wybudowanego? :roll:

niestety:-(( z tej samej drogi dojazdowej ale działki nie granicza:-(

Sorki za sadyzm. :-?

to fakt, wzizt doprowadzaja mnie do szewskiej pasji

gosia@
23-11-2004, 11:58
[quote="kroyena"]A może masz chociaż jednego sąsiada

zle wczesniej odpisałam.Niestety nie mam:-(

kroyena
23-11-2004, 11:58
robert co ja się mam obrażać.?
Czy widziałeś projekciki a' la kroyena'?

Sam jakbym był architekt to bym tak projektował, żeby do mnie potem przychodzili po różnorakie przeróbki. 8)

:oops: Czyżbym się znowu czepiał. Przecież nic nie pisałem o wystawianiu typowych pod logo M....... :oops:

PS. Ciekawe czy sie w ilości kropek nie walnąłem? :roll: :lol:

ulanka
14-12-2004, 22:34
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=280

Bardzo prosze o uwagi na temat tego projektu:-).

pozdrawiam

robert skitek
14-12-2004, 22:41
domek bardzo prosty, i fajnie pomyslany.
prosto i przejrzyscie, bez zbednych wodotrysków.
rozplanowanie tez calkiem ok
rzadko chwale gotowce :)
zeby jeszcze na dzialke pasowal, bo strony swiata to jeden z najwazniejszych czynników przy wyborze gotowców. dzialki do projektu to raczej sie nie da...
pozdrawiam

kroyena
15-12-2004, 08:48
Rzeczywiście też się zdziwiłem. :o
Ale dorzucę 3 grosze.
Na parterze przynajmniej wywalił bym taras poza obrys bydynku powiększając salon i jadalnię.
Na górze przesunąłbym ściankę pomiędzy 14 i 13, tak by wanne przenieść do sypialni dorosłych. Jak darmozjadki będą chciały kąpiel to mają wanne na dole i zdrowe nogi. :lol:
I jakby się udało to wykroiłbym garderobę z 13 od ściany frontowej, lepsze połowy to lubią. Takie są skótki łoglądnai łamerykańskich filmów. 8)

ulanka
19-12-2004, 13:00
Dziekuje za odpowiedzi :-)
Spodziewałam sie raczej negatywnych opinii, wiec to, co napisaliście bardzo mnie ucieszyło. Uwaga dotycząca tarasu jest celna, zastanawiamy sie nad tym :-). Działka (są dwie do wyboru, nie ma jeszcze decyzji) bedzie miała wjazd od połnocnego wschodu, dlatego wlasnie szukalismy projektu domu, ktory "otwierałby sie" na ogrod.

Co do łazienek na poddaszu - rezygnujemy z małzenskiej, druga zostanie zlikwidowana (frontowa powiekszona) i bedzie tam korytarz prowadzacy do pokoju nad garazem i ew. mala biblioteczka. Pokoik nad garazem bedzie mial przeznaczenie rekreacyjne. Aby "podniesc" wysokosc tego malego pomieszczenia architekt zaproponowal nam, aby nie robic sufitu, tylko zostawic odsłoniete elementy wiezby (mam nadzieje, ze pisze przejrzyscie, moj slownik budowlany jest na razie mizerny;-)

W gabinecie na parterze dodane bedzie okno od frontu, zgodnie z zasada widzenia listonosza;-)

Mam jeszcze pytanie dotyczące okien w salonie - w projekcie sa wielkie, do samej podłogi. Rozważamy załozenie rolet zewnętrznych nie tyle ze względu na ewentualne włamanie (antywłamaniowosć takich rolet moze byc jedynie z nazwy;-) ale ze wzgledu na ciepło. Czu moze lepszym pomyslem jest zamontowanie "cieplych"okien?

zastanawiamy sie także nad dodaniem/poszerzeniem okna w kuchni/jadalni, aby kuchnia nie sprawiała wrazenia slepej.



Mam jeszcze prosbe o przyjrzenie sie strefie wejsciowej. Mam watpliwosci co do wielkosci i ustawnosci wiatrołapu.

Btw. pytanie moze smieszne - czy drzwi wejsciowe powinny otwierac sie na zewnątrz czy do wewnątrz??

Poddasze ma scianke kolankowa o wys 150 cm - porownujac do innych projektow domow z uzytkowym poddaszem poddasze jest ustawne, mam nadzieje, ze moje wyobrazenie nie minie sie z rzeczywistoscia;-)

kroyena
20-12-2004, 09:23
Ee sama na siebie bicza kręcisz z tą łazienką u góry. Już widzę jak radośnie I wstajesz i biegniesz, żeby nikt się nie wepchnął. I delikatny przytul do poduchy, a juz obie zajęte.
Jako rezerwę możesz zawsze zaplanować sobie sekretarzyk z umywalką miskową i doże lustro w sypialni, jeno musicie wodę i kanalizę w odpowiednie miejsce wyprowadzić. I już masz spokój, a za drzwiami gmatwanina ciał i epitetów do łazienki się tłoczy, a ty masz swój kąt gdzie nik nie dyszy ci na plecach (no prawie nikt :oops: zawsze można łopędzić się szczotką 8) ).
Daj różę wiatrów, to będzie można coś powiedzieć o ganku.
Co do przekroju to nie ma go na witrynach, ale przed kupnem projektu powinnaś sobie obejżeć przekrój poprzeczny.

ZbysioR
25-01-2005, 15:08
I jak Ulanka, zdecydowalas sie, czy szukasz dalej?
Dla mnie pomimo przejrzenia tysiecy gotowców ten jest najbizszy oczekiwaniom i mozliwosciom.

Martwi mnie tylko ten drewniany strop (moze nieslusznie, ale z uprzedzeniami ciezko walczyc) - nie wiem, na ile kosztowna bedzie adaptacja eliminujaca go.

ulanka
26-01-2005, 17:19
powiem tak: nie znaleźliśmy rywala:-). Troche nasze plany budowlane rozciagaja sie w czasie, wiec jeszcze nie musimy podejmowac decyzji, ale mimo przegladania projektow C 100 pasuje nam najbardziej.

Drewniany strop tez mnie lekko przeraza. Architekt na wstepnej rozmowie uspokajal nas, ale tez te uprzedzenia - bo bedzie glosno itp..

Ciesze sie, ze komus podoba sie ten projekt tak bardzo, ze mysli o jego realizacji.

Czy oprocz zmiany stropu drewnianego (architekt mowil, ze nie jest to kontrukcyjnie trudne) myslisz o jakichs zmianach w projekcie??

pozdrawiam

ZbysioR
27-01-2005, 07:39
Witaj,
zmiany beda na pewno - jeszcze nie rozmawialem na powaznie z zadnym architektem, ale wydaje mi sie, ze nie beda one przewracaly projektu do gory nowami.

Najawazniejsze, to
1. garaz poszerzony na 2 samochody,
2. zmiana poziom parteru budynku (bez garazu) podniesiony okolo 30 cm (dzialka w poblizu rzeczki, ktora robila kiedys klopoty),
3. przedluzenie parteru do przodu o okolo 1,2 m i na poddaszu dzieki temu podobny balkon jak od poludnia na cala szerokosc budynku przykryty dachem (mam od polnocy piekny widok na park krajobracowy)
4. dzieki przedluzeniu parteru i zmniejszeniu pom. gospodarczego w sroku uda sie zrobic przy wiatrolapie z lewej strony garderobe
5.Duze okno w gabinecie bedzie od frontu, dzieki czemu bedzie mozna budynek na 3 metry przysunac do plotu i lepiej dzialke wykorzystac
5. Male okienko do pom. gospodarczego bedzie z lewej strony, i bedzie do garderoby poloczonej z wiatrolapem teraz.
6. Drzwi frontowe przesuna sie niesymetrycznie w lewo o okolo 70 cm, dzieki czemu gabinet powiekszy sie, zrobi sie bardziej kwadratowy
7. Na parterze uda sie jeszcze ladna spizarnie wygosporarowac
8. Na poddaszu 1 lazienka na srodku
9. a w sypialni za to garderoba przy sypialni oraz wyjscie na tarasik z punktu 3.
10. dodany korytarzyk obok lazienki i 3 schodki w dol do duzego pomieszczenia nad garazem, ktory dzieki punktom 1 i 2 oraz dzieki obnizeniu stropu nad garazem bedzie pelnil funkcje rekreacyjne.

To takie wstepne zalozenia :) - zobaczymy co z tego wyjdzie - narazie probuje to sobie wszystko rozrysowac - jak sie uda to podesle - moze jakies pomysly Ci sie spodobaja

27-01-2005, 18:04
Bardzo mi się podoba ten projekt - zarówno z zewnatrz jak i wnetrza.Super!

Jest to,co lubię i co powinno wg mnie być:
- duża kuchnia z jadalnią
- ładne,ustawne,spore sypialnie
- duże pomieszczenie gospodarcze
- mało miejsca zajmuje komunikacja
- otwarty dół i kuchnia przy salonie,ale nie całkiem otwarta - tylko tyle,ile trzeba
Zmieniła bym na pewno wyposażenie łazienek.Przede wszystkim w łazience przy sypialni - dwuosobowa wanna :wink:

27-01-2005, 18:45
Też mi się bardzo podoba (zresztą buduję cos takiego - "konwalię" z biura Horyzont :-). W tym projekcie kombinowałabym z czwartą sypialnią na poddaszu (u nas potrzeba bo nas jest dużo :-))
BabaB

ulanka
27-01-2005, 22:05
:-) wątek sie ozywił

ZbysioR - fajnie przemyslane zmiany, szczegolnie ta garderoba mi sie podoba, bo rzeczywiscie strefa wejsciowa jest stosunkowo mala i przydalaby sie przestrzen na garderobe. Wydluzenie domu o 1-1,2 m tez rozwazamy.

Gdzie ta spizarnia?? myslisz o schowku pod schodami??
a propos schodow - oswietlone sa jedynie oknem w dachu - myslisz, ze to wystarczy?

widze, ze tez rezygnujecie z jednej lazienki na poddaszu..

jak bedziemy miec nowe pomysly, albo spotkamy sie z architektem dam znac.

mimilapin, baba-budowniczy - dziekuje ma ocene:-).
POkoik nad garazem ma spelniac funkcje pokoju rekreacyjnego itp.. W naszym przypadku trzy sypialne na gorze wystarczaja.
A Konwalia jest rzeczywiscie podobnym domem. POdoba mi sie i jeszcze bardziej utwierdza nas w wyborze wlasnie takiej bryły domu.
Nawet wczoraj bylismy na spacerze i gdy widzialam podobny ksztalt dachu wyobrazalam sobie "ten nasz" - w gaszczu bardzo wymyslnych dachow ten wyroznia sie prostota i jest "lagodny" dla oczu.

pozdrawiam

monka
28-01-2005, 08:06
Myślę że to dobry wybór tym bardziej że planuję budować podobny, wspomnianą przez babę_budowniczy Konwalię :D
No to zaraz zrobi się z tego wątek Diamentowo - Konwaliowy :lol:

ja_robal
13-11-2005, 16:57
Jestem początkującym czytaczem muratora marzącym o własnym domu. Nie ukrywam, ze jest to c100, który już na wiele sposobów był przeze mnie zmieniany na papierze :)
Dwa stanowiska w garażu, wydłużenie o dwa elementy dachu, czyli o jakiś 1,7m - to pozwoli na poddaszu zrobić dwie sypialnie od strony frontu, pod nimi zadaszony ganek, zlikwidować balkonik, przerzucić sypialnię "rodziców na stronę ogrodową, zrobić dwie łzienki i garderobę przy sypialni. Co do powierzchni nad garażem to podoba mi się pomysł z obniżeniem syfitu w garażu. Czy jest to technicznie do wykonania? My planowaliśmy nad garazem pralnię, składzik - miejsce na wszystko co w domu jest, a cieżko gdzieś schować :)
wydłużenie domu na dole o ganek dodaje mu dodatkowo uroku ;)
Co do stropu, to też bym był zagęstozebrowym i konstrukcją krokwiową dachu. Może ktos wie czy takie rozwiązanie byłoby tańsze w wykonaniu?
Pozdrawiam wszytskich, którym Diament przypadł do gustu!
Jak ktoś już w takim mieszka w okolicach Warszawy będe wdzieczny za zdjecia! Nie ukrywam, ze jak już uzbieram :) z radościa obejrzałbym "na żywo" to cudo!

ZbysioR
13-11-2005, 17:22
Hej, widze, że ktoś zajrzał do wątku.

Ja jednak nie kupiłem tego projektu, bo okazało się, że nie opłaca mi sie go poprawiać po swojemu.

Zleciłem architektowi projekt, którego inspiracją pozostał Diament, a który zaiwra wszystkie moje poprawki i dostosowania do warunków gruntowo-sącsiedzkich..

PS.
Przy okazji przymierzania się do kupna tego projektu okazało jak żenujący jest poziom obsługi w Muratorze - było lepiej niż w filmach Barei - dobrze że jeszcze podchodziłem na luzie do tych spraw.

ja_robal
14-11-2005, 08:17
można zapytać ile kostował Cie projekt indywidualny? ile wyszło metrów powierzchni? Z chęcią obejrzałbym rzuty :) i bryłę...
Pozdrawiam,
Adam
[email protected]

ja_robal
18-11-2005, 19:26
Witam!

Całym sercem chcielibyśmy uciec z bloku do własnego domku. Na razie czytamy i przeglądamy, zastanawiamy się i marzymy :) nasz portfel na razie nie może sprostać budowie. Ale myślimy o kredycie, sprzedaży mieszkania... brak tylko działki nie za daleko od Warszawy :)

Wpadł nam w oko projekt c100. Na 90% taki, choc z pewnymi modyfikacjami, chcielibyśmy postawić... ktoś ma już takie cudo? albo buduje? nie ukrywam, że chciałbym zobaczyć jak wygląda Diament na żywo :) Skoro jest w top 10 to chybaktoś jednak buduje... :) Ciekawe jak się koszta kształtują... :)

Pozdrawiam!

SuperGirl
02-12-2005, 23:50
Cieszę się że znalazłam fanów Diamentu. Ja jestem zdecydowana, projekt spełnia moje oczekiwania. Działka czeka, pozostała kwestia finansów.
Zastanawiam się nad stolarką okienną - ze wzgl na duże powierzchnie. Poważnie myślę o profilach z FIBERGLASSu. (www.OK-Team.com.pl) jestem w trakcie wyceny.
Z ogromną ciekawością będę śledzić poczynania innych fanów tego projektu. Oby nam wszystkim jak najszybciej dane było zamieszkać w naszych diamentowych czterech ścianach :)

SuperGirl
06-12-2005, 23:17
Co do stropu - w projekcie przewidziany jest strop drewniany, ze względu na (jak dedukuję) ściany nośne, czyli te, które są obrysem budynku. (może mało fachowo się wyrażam)
Ja zastanawiałam się również nad przesunięciem drzwi (przeszklone - jak najwięcej światła) w przedsionku za wejście do gabinetu - dzięki czemu zyskuję większy przedsionek i odzielam gabinet od części dziennej domu.
Zastanawiałam się również nad przekształceniem tarasu w ogród zimowy, co daje większą przestrzeń dzienną. Cały czas zastanawiam się czy te 40m kw. (kuchnia+jadalnia+salon) wystarczy dla 4 osobowej (docelowo)rodziny z mnóstwem znajomych i krewnych.

asiula77
21-02-2006, 19:03
Witam :D ,

zainteresował mnie projekt domu C100 Diament z Muratora. Czy ktoś zdecydował się budować ten dom? Bardzo proszę o uwagi do tego projektu. Co zmienialiście? Jak wypadły koszty budowy w stosunku do szacowanych?
Jestem jeszcze na etapie poszukiwań więc wszelkie uwagi będą mi bardzo pomocne.

Asiula77

bgo
21-04-2006, 16:22
Witam

Kupiłem ten projekt w tamtym roku w zimie, teraz leży jeszcze u architekta. Ale mam nadzieje w czerwcu wystartować. Projekt wybrałem dlatego , że idealnie pasuje do mojej działki, rozkład pomieszczeń jest też dobry oraz technologia budowy mi idealnie pasuje. Jedyne zmiany, które robi mi architekt to podwójny garaż, adaptacja fundamntów, i troche zmian na poddaszu: jedna łazienka oraz przejście do pomieszczenia nad garażem.
Jeżeli chodzi o koszt budowy pod klucz w oparciu o opis domu w projekcie to wychodzi to około 440 tyś. pln. Jest to wycena zrobiona przez niezależnego kosztorysanta dla firmy, która może go wybudować pod klucz. W kosztorysie uwzględniony jest 12% zysk firmy na robociźnie i sprzęcie oraz 6% narzut za zakup materiałów, 8 pln za roboczo-godzine plus 63% koszty pośrednie do robocizny.
Ale na pewno można go zbudować taniej poprzez samodzielne zatrudnianie podwykonawców na poszczególne etapy i samodzielny zakup i negocjacje cen materiałów oraz zmiane niektórych rzeczy w projekcie. Wszystko to pod warunkiem , że ma sie dużo czasu i żelazne nerwy :D


Pozdrawiam i życze udanego wyboru
bgo72

Andrzej i Agata
08-05-2006, 16:03
ZbysiR czy ja też mogę prosić o informacje ile kosztował ten projekt indywidualny. Jesteśmy z żoną na etapie dokładnie takim jak ty byłeś w styczniu i chcemy dokonać takich samych zmian jak ty, dlatego prosimy o tą informacje. Pozdrawiam
[email protected]

dyta
22-06-2006, 22:49
diament z muratora czy ktos moze buduje .
A jeszcze cośna temat rekuperatora może któśma jakieśdoświadczenie. pozdrawiam

JolaMK
29-08-2006, 10:32
zaczęliśmy budowę w kwietniu; powiekszyliśmy garaż i przerobilismy łazienki na piętrze; architekt zaproponował nam zmiane stropu na Teriva

asiula77
29-08-2006, 10:41
zaczęliśmy budowę w kwietniu; powiekszyliśmy garaż i przerobilismy łazienki na piętrze; architekt zaproponował nam zmiane stropu na Teriva


My w końcu jednak zdecydowaliśmy się na Kryształ z pracowni Krajobrazy.

Pozdrawiam

dyta
21-06-2007, 20:08
Właśnie mamy już prawie skończony stan surowy .Zmieniliśmy tylko łazienki na górze i wydaje się ok.Pozdrawiam

arek-sabina
29-10-2009, 16:32
witam
właśnie rozpoczęliśmy budowę domu wg. projektu DIAMENT C100
czy może ktoś buduje ten dom albo może zbudował
to my chętnie wymienimy się naszymi spostrzeżeniami
oraz posłuchamy rad
mieszkamy w Jaworze dolnośląskie

arek-sabina
28-12-2009, 21:33
prosimy o kontakt od krzysiek wil

tel. 076-870-6660
kom. 0-509-221-798
0-505-057-568

arek-sabina
14-10-2010, 14:32
witam
kupiłem projekt c100 diament , mieszkam w dolnośląskim i szukam osób już wybudowały ten domek
lub są w trakcie budowy
509-221-798