PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt domu - dwie ściany nośne ! pomocy ! potrzebny architekt



robertmal
13-08-2016, 22:09
Witam,

Posiadam dom z 1965r. o wymiarach: 9mx11m, oraz jest dobudowane pomieszczenie z tyłu domu 3x3, wysokość stropu w pomieszczeniach ok.2,80m. Dom posiada strop Kleina, o rozstawieniu belek co 1,20m na całej długości domu ( 9m długość belek ) oraz dwie ściany nośne. Chciałbym dom wyremontować i zrobić użytkowe poddasze. Mam kilka pytań odnośnie zarysu pomieszczeń, gdzie można je usytuować, zrobić schody. Na dole chciałbym mieć 2 pokoje, kuchnie-jadalnie połączoną z salonem oraz łazienkę, wc i kotłownię na paliwo stałe ( węgiel, drewno ). Sam próbuję coś naszkicować, ale bardzo ciężko mi wychodzi np. zaprojektować schody, które muszą? być ukierunkowane wzdłuż belek, ponieważ nie wolno ich przecinać?. Rozmieszczenie pokoii, nie umiem znaleźć w takim metrażu 2 sypialni na dole.... Przekrój domu zamieszczam niżej, oraz moj projekt, który jest najsensowniejszy ale nie wiem czy dobrze wykonany.Schody lekkie, podciągi na ścianach nośnych, pod schodami wejście do kuchni, tam już musi być 2m na schodach.... Schody tak są narysowane, żeby zmieściły się między belkami ( rozpiętość belek 1,20 ) schody szer. ok 75cm.... Szukam Architekta, który mógłby mi pomóc, osób tutaj, które się znają i pomogą.... Jak będę zmuszony to nawet proszę o pomoc odpłatnie. Dziękuję z góry za pomoc i pomysły.... Pozdrawiam!

kinka
14-08-2016, 16:48
Bez architekta ani rusz,nie wiadomo czy dom nadaje się do remontu,zrobiłeś 5 otworów w ścianach nośnych i dodatkowe okna w zewnętrznych a to wymaga planów,rysować sobie można,ale tutaj potrzeba dokładnych wyliczeń.Schody o szerokości 75cm sa stanowczo za wąskie.
http://images76.fotosik.pl/817/788464ab67b365e9med.png (http://www.fotosik.pl/zdjecie/788464ab67b365e9)

http://images76.fotosik.pl/817/e37d90de8e1ed314med.png (http://www.fotosik.pl/zdjecie/e37d90de8e1ed314)

robertmal
15-08-2016, 09:24
Dzięki za odpowiedź! Szczerze powiem, faktycznie- nie znam się i dlatego chcę otrzymać jakieś porady tutaj. Dom nadaje się do remontu, strop jest w dobrym stanie- mocny. Wszystko rozumiem, ja potrzebuję tylko na chwile obecną rysunków, okna mogą być rozmieszczone wszędzie... Schody faktycznie 80-85cm, ale zależy mi tylko na samym rozmieszczeniu pomieszczeń na dole- nic po za tym. :) :D Tobie dziękuję za pomoc i rady, czekam na jeszcze kilka podpowiedzi, z wykonaniem np. łazienki w środku domu przy jednej ścianie nośnej. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

robertmal
15-08-2016, 11:30
364535364536


Witam, dodaję dokładniejsze wymiary... Jak pisałem wyżej, muszę mieć rozeznanie, czy w miarę fajnie można wykorzystać taką przestrzeń w tym domu. Chciałbym na pewno mieć na dole 2 pokoje nie duże około 10-12m2, łazienkę, wc, salon, kuchnia i jadalnia oraz pomieszczenie gospodarcze do którego wchodzi się z domu, a z tego pomieszczenia do kotłowni. Nie chce bezpośredniego wejścia z łazienki, albo holu do kotłowni. Muszą znaleźć się schody na górę, najlepiej lekkie, muszą być wygodne o szerokości chociaż 80cm... Proszę o pomoc, ponieważ muszę się zdecydować do środy, czy w to wchodzić. Proszę o proste rozrysowanie, szkic pomieszczeń,same rysunki gdzie mogą się znaleźć pomieszczenia. Warto mieć na uwadzę, że góra też będzie użytkowa. Pozdrawiam i czekam na pomoc ! :)

kinka
15-08-2016, 15:37
Wc z małym górnym okienkiem,pod schodami wejście do spiżarki,kotłownia z pomieszczeniem gospodarczym,sypialnia z garderobą,dwie łazienki.
Kwestie schodów i tak należy omówić ze specjalistą,może da się zrobić spocznik,lub zabieg.
http://images75.fotosik.pl/818/7197667f93f26ec6med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/7197667f93f26ec6)
To tylko przykładowe rozmieszczenie tego co chcesz tam zmieścić i nadal uważam,że tyle otworów w ścianach nośnych jest nie do przyjęcia ze wzgledow technicznych.Twoja pierwsza propozycja jest tez dobra.

robertmal
15-08-2016, 16:17
Dzięki raz wielkie za pomoc ! Dziękuję.... Wszystko się zgadza, wszystko rozumiem ! :) jeżeli chodzi o sprawy że za dużo otworów w ścianach nośnych tam przecież była by belka i mimo tego za dużo ich jest?... mam też inny projekt, który naszkicowałem na papierze milimetrowym, ale tutaj nie dodam ponieważ jest tam strasznie na mazane... Sugerowałem się, Twoim jednym rozrysowaniem... Wyszło mi coś takiego jak niżej umieszczę ( na szybko w paintcie- przepraszam ) :bash: te ostatnie rozrysowanie w miarę ok, jakby zamienić pokoj na samej gorze z kotlownia i pomieszczeniem gospodarczym a schody byłyby nad kuchnia rozumiem? Ze schodami też trzeba rozważyć to, że strop ma wysokość 2,70=2,80 i ida co 1,20 belki... bo jest to strop Kleina. W tym projekcie wszystko się mieści, nawet z czasem jakby się rezygnowało z pokoju pod salonem, można zrobić jadalnie i duży salon, a ścianę by się na chwilę obecną zrobiło z płyty gipsowej.. Jeżeli bym zaczynał cokolwiek robić nie stać mnie na wykończenie góry, dlatego muszą być na dole dwa pokoje. Budżet mam ograniczony do 150 tyś pln na remont, zgłoszenia pozwolenia itd. Mam poprostu ten dom i działkę i gotówkę dopiero jak sprzedam mieszkanie w którym obecnie mieszkam :) tak wygląda sytuacja i dlatego chciałbym wiedzieć czy jest możliwość fajnie rozmieszczenia pokoii, przed tym jakby miał tam wejść architekt i cała reszta ludzi za którą trzeba płacić, a za porady od Ciebie, Was.... nie muszę, aczkolwiek jeżeli coś sensownego mógłby ktoś pomóc idzie się dogadać. Architekt 1500 w górę , więc odpada. 364554

Elfir
15-08-2016, 19:39
dlatego potrzebny jest ci architekt a nie przypadkowe osoby w necie.
Myślisz, że architekt nie umie rozplanować pomieszczeń? Przecież nikt ci tu nie powie na ile masz wytrzymały strop, gdzie można zrobić schody i ile wytrzyma fundament.

To, co planujesz, to NIE JEST REMONT.
To jest przebudowa i rozbudowa. Potrzebujesz projekt inwentaryzacji, projekt budowlany, kierownika budowy.

Rady, które uzyskasz tutaj to tylko luźne wskazówki. Trzeba byłoby być lekkomyślnym, by wg. nich robić tak zaawansowane prace budowlane.

robertmal
16-08-2016, 09:28
Wszystko rozumiem, czasami tutaj na forum też są architekci/ projektanci. Ja niczego nie zamierzam robić, tylko jak napisales, luźnych wskazówek, suchych rad jak można rozmieścić w takim domu pomieszczenia, nic po za tym. Dzwoniłem do Architekta, który musi pojechać na plac gdzie jest posiadłość, po mierzyć pomieszczenia i na samym początku życzy sobie co nie co... a mi tylko zależy na suchym szkicu... Pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość.

Elfir
16-08-2016, 10:53
Żaden architekt tutaj na forum nie zrobi ci takiego rysunku. Wszystkie rady, które tutaj otrzymujesz są od ludzi nie związanych z branżą.

robertmal
16-08-2016, 14:44
Rozumiem, nawet w takim bądź razie, cenie tych ludzi co się udzielają tutaj, bo mają wiele super pomysłów :) czytam nie które tematy i pomysły są świetne, dlatego napisałem sam :) z swoim problemem.... mimo tego, jakby ktoś miał pomysł na " suchy szkic " byłbym wdzięczny :)

Elfir
16-08-2016, 15:27
ale do suchego szkicu, by miał jakąkolwiek wartość merytoryczną, potrzeba inwentaryzacji domu i znajomość jego konstrukcji.