PDA

Zobacz pełną wersję : pozowlenie na budowę



Fil5
16-12-2004, 10:45
Kochani pomóżcie,
Czy do pozwolenia na budowę potrzebna jest opinia techniczna geologa (opis warunków geotechnicznych)?
Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących :D

Ala28
16-12-2004, 10:47
Witaj,
ode mnie tego nie wymagali, dostałam pozwolenie dwa miesiące temu.
pozdrawiam,
Ala

Michał_B.
16-12-2004, 10:48
Chyba nie, bo mnie nawet nie wspomnieli o czymś takim w urzędzie. :lol:

kortezjan
16-12-2004, 11:52
cześć.nie jest potrzebna, ale dla własnego dobra sprawdź sam jaki faktycznie jest grunt na działce. oczywiście nie musisz do tego celu wykonywać ekspertyzy geologicznej przyjrzyj się sąsiednim budową zapytaj sąsiadów, spójrz na roślinność na działce. postępując w ten sposób unikniesz niemiłych niespodzianek. na forum znajdziesz kilka przypadków gdzie aby posadowić dom trzeba było dostać się do gruntu rodzimego wybierając często kilkadziesiąt m3 więcej ziemi niż zakładał to projekt. cześć życzę udanej budowy

rubin23
16-12-2004, 21:50
Napewno nie, ale dobrze zrobisz jeśli popytasz sąsiadów najlepiej tych którzy mieszkają najdłużej. Pozdrówki

pattaya
17-12-2004, 18:02
Wydaje mi się,że mogą tego zażądać.Ale to rzadkie przypadki.

stander
17-12-2004, 21:50
Normalnie to chyba nie jest wymagane. Mój mąż konsultował ze znajomym geologiem, bo zachodziła obawa o poziom wody, ale z gminy takiego polecenia nie dostaliśmy. Skoro żądają, to można przypuszczać, że wybrałeś działkę na jakimś szczególnym terenie. Zapytaj może, na jakiej podstawie przypuszczają, że tam może być taki "teren szczególny"? (skały? woda? grunty nieprzepuszczalne? a może teren poeksploatacyjny jakiś czy co?) W gminie muszą mieć jakieś mapy geologiczna przecież.

RHM
18-12-2004, 14:33
Nie jest wymagana, ale zgodzę się z Kartezjanem, że warto ją zrobić. My zrobiliśmy (cena: 300,00 zł, Lublin) i nie żałujemy. Byliśmy spokojni przy kopaniu fundamentów. Ponadto w pewnym momencie okazała sie pasjonującą lekturą. Ponadto myślimy o studni głębinowej, więc się przyda. Pozdrawiam.

rafałek
18-12-2004, 17:15
A może w miejscach gdzie występują szkody górnicze będzie to potrzebne? To TYLKO takie moje przypuszczenia.