PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja akustyczna YTONG-a



zuczek
16-12-2004, 18:30
No własnie, już prawie zdecydowaliśmy się na ścianę JW z YTONG-a 40 cm. (na cienką spoinę). O izolacyjność termiczną się nie obawiamy, ale daje nam trochę do myślenia akustyka. Co prawda budujemy się w spokojnej okolicy, ale wystarczy, że rozszczekają się burki (bo chyba każdy kto ma dom, ma też psa). Nigdy nie gościłam w domu zbudowanym z tego materiału, więc nie wiem jak jest: cicho czy raczej hałas doskwiera? Bardzo proszę o pomoc, szczególnie tych, którzy już w takich domkach mieszkają

toomas
16-12-2004, 19:41
No własnie, już prawie zdecydowaliśmy się na ścianę JW z YTONG-a 40 cm. (na cienką spoinę). O izolacyjność termiczną się nie obawiamy, ale daje nam trochę do myślenia akustyka. Co prawda budujemy się w spokojnej okolicy, ale wystarczy, że rozszczekają się burki (bo chyba każdy kto ma dom, ma też psa). Nigdy nie gościłam w domu zbudowanym z tego materiału, więc nie wiem jak jest: cicho czy raczej hałas doskwiera? Bardzo proszę o pomoc, szczególnie tych, którzy już w takich domkach mieszkają

Nie szkoda wam pieniążków?? Ja też będe budowł z BK ale polskiego. W najnowszym muratorze masz porównanie cen: Y 131 np Kolbuszowa 83 oba za 1m2 z zaprawa..

Co do akustyki to dane podaja dla Y 40 cm 47 dB. Dla porównania niektórym podaje że Porotherm 44 ma 45 dB co by inie mówili że BK jiest słaby pod względem akustyki :)))

KonAn
16-12-2004, 20:23
Oczywiście,że jest słabszy,ponieważ jest lżejszy.Materiał tym lepiej tłumi hałas im jest cięższy,dlatego najlepiej prawdopodobnie tłumią hałas silikaty.

pattaya
16-12-2004, 21:13
Dokładnie.Ytong to głośny materiał.

markus_gdynia
16-12-2004, 21:46
Dokładnie.Ytong to głośny materiał.

A zbudowałaś dom z YTONG-a, że takie kategoryczne opinie wydajesz ???
Bo ja tak i te wszystkie opinie możecie sobie na gwoździu powiesić.

marpanek
16-12-2004, 22:16
Potwierdzam, że ytong jest bardzo ciepły ale niestety bardzo akustyczny
/ mieszkanie w bloku 4-piętrowym / :D

Tadeusz M
16-12-2004, 22:24
Potwierdzam, że ytong jest bardzo ciepły ale niestety bardzo akustyczny
/ mieszkanie w bloku 4-piętrowym / :D
Akurat Ytong to raczej jest w ścianach zewnetrznych a w wewnetrznych to napewno nie grubości 40cm. Podejrzewam że hałas niesie sie najbardziej przez stropy. W wielu nowych apartamentowcach potrafia sknocić wylewki ( bez wełny) że jest głośniej niz w silosach z lat 80-tych

Metal
17-12-2004, 08:17
Dokładnie.Ytong to głośny materiał.

A zbudowałaś dom z YTONG-a, że takie kategoryczne opinie wydajesz ???
Bo ja tak i te wszystkie opinie możecie sobie na gwoździu powiesić.

Można jeszcze włożyć je do butów, żeby być wyższym.

Mieszkam w domu z Ytonga i żadnych problemów z hałasem nie mam. Ludzie kochane nie przeginajcie.

Maluszek
17-12-2004, 09:10
Mam dom z Ytonga 36,5 i żadnych problemów z hałasem nie mam.

majo
17-12-2004, 09:15
witam

odgłosy z zewnątrz nie docierają, ale w środku (ścianki działowe z 12) jest chyba głośniej , tyle że nie jest to dla mnie jakaś szczególna uciążliwość

pattaya
17-12-2004, 10:56
pattaya napisał:
Dokładnie.Ytong to głośny materiał.


A zbudowałaś dom z YTONG-a, że takie kategoryczne opinie wydajesz ???
Bo ja tak i te wszystkie opinie możecie sobie na gwoździu powiesić.



A zbudowałeś dom z czegoś cichego?
Bo jak nie ,to się nie odzywaj lub rób to grzeczniej.

Michał_B.
17-12-2004, 12:22
Ja dałem tylko ściany zew. z ytonga 36,5 a wszystkie wen. zrobiłem z silikatu i jest super :lol: , no może poza kuciem bruzd w silikacie :cry:

zuczek
17-12-2004, 12:39
Do Michala_B - Czy można łączyć BK z silikatami? Bo ja też myślałam nad takim rozwiązaniem (tzn. ściany zewn. YTONG,a działowe z Silki), ale wydawało mi się mało realne, aby tak zrobić, ze względu na duży ciężar silikatów.

Michał_B.
17-12-2004, 12:47
Jeżeli fundament jest solidny to czemu nie. Na początku myślałem żeby łączyć ściany ze sobą takimi płaskimi kotwami, ale ostatecznie zrobiłem połączenia klejone klejem ytonga którym także klejłem silikat. Dom stoi już dwa lata i jak na razie wszystko ok.

zuczek
17-12-2004, 12:56
Michał_B, a jaki masz dom, parterowy czy z użytkowym poddaszem? Bo my mamy z użytkowym poddaszem i tak się zastanawiam, jak zrobimy ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z ytong-a, strop prefabrykowany ytong albo teriva, to czy na poddaszu mogą być ścianki działowe z Silki?

Michał_B.
17-12-2004, 13:11
Mam dom parterowy z poddaszem użytkowym. Strop mam monolityczny. Na dole wszystkie ścianki wew. mam z silikatu łącznie z nośnymi wew. i kominami wentylacyjnymi. Niestety na góre musiałem dać na ścianki polski biały bk odm. 600 bo zabrakło mi wtedy silki i były jakieś problemy z dostawą jej do Platformy, ale z tym bk też jest dobrze. Radziłbym się zastanowić nad tym stropem ytonga bo jest strasznie drogi a wylewany będzie tańszy i mocniejszy. Co do czy można stawiać silke na poddaszu to myśle że tak, bo jak mój strop wytrzymał bk 12cm odm.600 to silke wytrzyma która jest tylko troche cięższa od bk.
:wink:
Moge przesłać pare zdjęć na maila.

zuczek
17-12-2004, 15:02
Dzięki Michał, podsunąłeś nam fajny pomysł. Nigdy nie pomyśleliśmy, że z BK można zrobić tylko zewnętrzne ściany, a wszystkie wewnętrzne z Silki. Z tym stropem, to się jeszcze tak zastanawiamy jaki miałby być. Gdyby Ci się chciało, to bardzo chętnie zobaczymy fotki. Oto e-mail: [email protected] I dzięki za radę.

17-12-2004, 16:21
Jako 2 letni użytkownik domu z Ytonga 36,5 stwierdzam, że nie ma żadnych obserwowalnych różnic jeśli idzie o akustykę wnętrza w stosunku do domu sąsiada z ceramiki. O tym jak cichy jest to dom wystarczy się przekonać otwierając okno! Natomiast - co ciekawe, na zewnątrz domu faktycznie odgłosy z wnętrza słychać z Ytonga doskonale. Z ceramiki dużo gorzej. Więc jak ktoś się boi podsłuchiwania - nie brać Ytonga. :D

zuczek
18-12-2004, 13:08
Dzięki za zdjęcia Michał.

toomas
19-12-2004, 19:20
Do Michala_B - Czy można łączyć BK z silikatami? Bo ja też myślałam nad takim rozwiązaniem (tzn. ściany zewn. YTONG,a działowe z Silki), ale wydawało mi się mało realne, aby tak zrobić, ze względu na duży ciężar silikatów.

Można. Ytonga ma te same moguły wymiarowe dla sikliki i BK właśnie po to żeby łączyć. Osdtanio rozmawiałem z przedstawicielem Y i właśnie to stwierdził, że na zewnętrzne BK a na wewnętrzne najlepiej silike bo ma lepsze parametry tłumiące hałas..

Michał_B.
19-12-2004, 20:52
Do Michala_B - Czy można łączyć BK z silikatami? Bo ja też myślałam nad takim rozwiązaniem (tzn. ściany zewn. YTONG,a działowe z Silki), ale wydawało mi się mało realne, aby tak zrobić, ze względu na duży ciężar silikatów.

Można. Ytonga ma te same moguły wymiarowe dla sikliki i BK właśnie po to żeby łączyć. Osdtanio rozmawiałem z przedstawicielem Y i właśnie to stwierdził, że na zewnętrzne BK a na wewnętrzne najlepiej silike bo ma lepsze parametry tłumiące hałas..

No nie dokładnie bo silka ma wysokość 250 mm a Ytong 200 mm, tak jest u mnie. :lol:

toomas
20-12-2004, 16:42
Do Michala_B - Czy można łączyć BK z silikatami? Bo ja też myślałam nad takim rozwiązaniem (tzn. ściany zewn. YTONG,a działowe z Silki), ale wydawało mi się mało realne, aby tak zrobić, ze względu na duży ciężar silikatów.

Można. Ytonga ma te same moguły wymiarowe dla sikliki i BK właśnie po to żeby łączyć. Osdtanio rozmawiałem z przedstawicielem Y i właśnie to stwierdził, że na zewnętrzne BK a na wewnętrzne najlepiej silike bo ma lepsze parametry tłumiące hałas..

No nie dokładnie bo silka ma wysokość 250 mm a Ytong 200 mm, tak jest u mnie. :lol:

to może zmienili..nowe maja po 200 +- 2 mm..
Cytat ze stron Y:
"Bloki konstrukcyjne drążone systemu Silka E posiadają modularne wymiary:
33,3 cm (długość) x 20 cm (wysokość) x (grubość bloczka), dzięki czemu można łatwo połączyć ze sobą różne rodzaje ścian"

Michał_B.
20-12-2004, 16:49
Do Michala_B - Czy można łączyć BK z silikatami? Bo ja też myślałam nad takim rozwiązaniem (tzn. ściany zewn. YTONG,a działowe z Silki), ale wydawało mi się mało realne, aby tak zrobić, ze względu na duży ciężar silikatów.

Można. Ytonga ma te same moguły wymiarowe dla sikliki i BK właśnie po to żeby łączyć. Osdtanio rozmawiałem z przedstawicielem Y i właśnie to stwierdził, że na zewnętrzne BK a na wewnętrzne najlepiej silike bo ma lepsze parametry tłumiące hałas..

No nie dokładnie bo silka ma wysokość 250 mm a Ytong 200 mm, tak jest u mnie. :lol:

to może zmienili..nowe maja po 200 +- 2 mm..

Ja budowałem ponad rok temu i od tego czasu temat "ściana" troche przestał mnie interesować więc moja wiedza mogła pordzewieć przez ten czas. :oops:
Szkoda że silka tego nie zrobiła rok temu jak się budowałem. :lol:

Michał_B.
20-12-2004, 17:29
Byłem na stronie silki i z moją pamięcią jest gorzej niż myślałem bloczki M miały i mają wysokość 190 mm a nie 250 mm jak pisałem wcześniej. :oops: :oops: :oops:

toomas miałeś w 100% racje. Na swoje usprawiedliwienie powim tylko starość nie radość. :lol:

toomas
20-12-2004, 18:11
Byłem na stronie silki i z moją pamięcią jest gorzej niż myślałem bloczki M miały i mają wysokość 190 mm a nie 250 mm jak pisałem wcześniej. :oops: :oops: :oops:

toomas miałeś w 100% racje. Na swoje usprawiedliwienie powim tylko starość nie radość. :lol:

nie ma problemu..ja jestem mądry bo w zeszłym tygodniu z przedstawicielem Y rozmawiałem..:)) a kończąc Twje przemyślenie dopowiem że młodość nie wieczność :)))

Michał_B.
21-12-2004, 00:29
:lol: :lol:

Przekorek
22-12-2004, 08:45
Ja tam uwazam, ze najwiecej halasu z zewnątrz (bo takie bylo, przypominam, pytanie, konkretnie o psa) dostaje sie przez wywietrzniki, rozszczelnione okna etc, a nie sciany. Sprawdzilem. Polecam film "Ace Ventura - psi detektyw" - Tam Jim Carrey na przykladzie drzwi balkonowych udowadnia akustyke:)

Conrad&Beata
25-11-2009, 11:04
i jak sytuacja, bo mam dylemat co do ścian zewnętrznych (wewnetrzne z silikatu):
- silka 24cm + styro 15 - zimniej ale ciszej
- BK 700, 24cm + wełna miner 15cm - cieplej ale głośniej

skłaniam się za BK 700, może ta wełna wyciszy w odpowiednim stopniu,
ktoś ma z tym doświadczenie?

Barbossa
25-11-2009, 12:34
tak[

quote="Przekorek"]Ja tam uwazam, ze najwiecej halasu z zewnątrz (bo takie bylo, przypominam, pytanie, konkretnie o psa) dostaje sie przez wywietrzniki, rozszczelnione okna etc, a nie sciany....[/quote]

ot i cała filozofia izolacji akustycznej BUDYNKU