PDA

Zobacz pełną wersję : Odświeżenie generalne !



Kornik 13
16-08-2016, 07:35
Witajcie ! Chce we wrześniu zabrać sie za malowanie chałupki po dziadach pra dziadach:) domek budowany w latach 50tych z tego co wiem. Do tej pory malowany był ( chodzi o malowanie z zewnątrz) farba olejna. Ostatnie malowanie z 10 lat temu wiec farba się łuszczy jest wypalona. I pytanie, czy na tak stara deskę po oczyszczeniu jej dawać podkład i farbę z impregnatem? Licze na waszą pomoc;)
Pzdr

killer666
18-08-2016, 06:00
Ja malowalem stary dom impregnatem w kolorze. Efekt? 2 dni i domu juz nikt by nie poznal. Impregnat najtanszy (ale niezly) z marketu budowlanego Brico po 30pln/5l. Koszt laczny ok. 200 pln. Impregnat ma przewage nad farba ze wnika w drewno i sie nie luszczy po paru latach wiec odpada skrobanie, zabezpiecza tez drewno.
Impregnat tez dobrze barwi nawet stare drewno. Co prawda ja mam ciemny braz ale przemalowywalem tez na mahon (czerwonawy) i tez dobrze wyglada.
Poza tym odswiezenie tak pomalowanego domu polega na ponownym malowaniu a pedzel i impregnat jednoczesnie czyszcza i maluja. Malowalem impregnatem na bazie innej niz rozpuszczalnik benz. albo nitro tzn. nieszkodliwy dla zdrowia.
Oszczedzilem mase pracy i pieniedzy w porownaniu do farby i lakieru. W razie czego mam fotki ktore moge wyslac na maila.

Kornik 13
18-08-2016, 08:05
Hm, właśnie o takim impregnacie z kolorem gosc mi w sklepie powiedział, tyle ze podobno jak sie podkładu bezbarwnego pod to nie da to strasznie dużo pije tego impregnatu. Rozumiem ze czym bym nie malowal stara łuszcząca sie farbę trzeba ścierać... i jak juz to zrobie co mi szkodzi zabezpieczyć to przed tymi kornikami itd. Tylko żeby się później nie okazało ze farba nie trzyma albo co. No mam troche wątpliwości. Samo czyszczenie domu ze starej warstwy to pewnie ze 2-3 dni... gdzies tez słyszałem ze jak sie olejna farba malowało to juz tego nie zmieniac, prawda to?