PDA

Zobacz pełną wersję : MAM WARUNKI ZABUDOWY !!!



kolumbik
17-12-2004, 15:00
Po prawie 7 miesiacach czekania, kilkunastu wycieczkach do ug, w dniu naszej 10 rocznicy slubu, nareszcie przyszla dlugooczekiwana koperta z warunkami zabudowy.

Jerzysio
17-12-2004, 21:06
Gratulacje !!! :D
A jaki to urząd, który to w tak kosmicznym tempie uczynił :wink: ???
Pozdro
J

kolumbik
17-12-2004, 23:04
bardzo "sprawny" i z uporem dążący do celu "swojego" urząd gminy w Sieradzu

Koyot
25-03-2005, 22:27
miałeś wiele szczęścia. Gratulacje. Ja czekam już 9 miesiąc. :(

Kasia i Mirek
18-04-2005, 21:08
To juz mi lepiej my czeklaismy dwa tygodnie :D

sonal
18-04-2005, 21:56
2 tygodnie na Warunki Zabudowy?
oj, chyba cos ci sie pomyliło, nie chce mi się wierzyć :wink:

jane
24-04-2005, 00:43
Z czego wynikają tak duże różnice oczekiwania? 2 tyg -> 9 miesięcy
Wiecie może?
Jeśli w daleszej okolicy (sąsiad po drugiej stonie drogi i sąsiad dwie działki dalej na lewo ;)) są domy to będzie raczej 2 tygodnie czekania czy raczej 9 miesięcy?
(Teren generalnie zabudowany)

sonal
24-04-2005, 08:57
nie chciałbym się mądrzyć ale to chyba nie możliwe aby dostac WZ 2 tygodnie po złozeniu wniosku - przeciez same uzgodnienia mogą tyle trwać, a przecież po zawiadomieniu o wszczęciu postępowania także nie przystępuje się do ich opracowania z marszu tylko daje czas sąsiadom na wniesienie zastrzeżeń. No, ale może ktoś miał niesłychanie dużo szczęścia 8)

Sławek_Kraków
24-04-2005, 21:58
Pszepraszam, ale również uważam że to nie możliwe technicznie nie realne że w dwa tygodnie dostaje sie wz do ręki. Ja znam rekord w 1,5 misiąca lae to tylko jeden przypadek ogólni trzy miesiące to wydaje mi się że to bardzo dobrze. sam czekam i jestem w wielkiej niewiadomej....

joan
25-04-2005, 14:01
Te dwa tygodnie dotyczą przypadków jak Gmina ma swój Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Wtedy dostaje się szybciutko warunki (choć trochę inaczej się to nazywa), ale w Starostwie to dokumenty o takim samym znaczeniu. Ja dostałam w tydzień (70 zł)

ania
25-04-2005, 16:58
To się nazywa wypis/wyrys z Planu.
Znaczenie dla Urzędu jest takie samo ale znaczenie dla Inwestora jest ZASADNICZO inne (okres oczekiwania).
Szczęśliwi posiadacze wypisów/wyrysów z Planu - nie denerwujcie tych, którzy mieli pecha i znaleźli się poza Planem. Na wypis się nie czeka!:wink:

P.S. Na WZiZT czekałam 6 miesięcy :evil:

jane
26-04-2005, 07:23
Nadal nic nie rozumiem.
Gmina ma w papierach, że musi rozpatrzyć wniosek w ciągu miesiaca, w bardziej uciążliwych przypadkach - 2 m-ce
Co się dzieje przez te 7 czy 9 miesięcy kiedy czekacie na wz?

To pytanie z czystej ciekawości. Czy oni podają oficjalnie jakieś sensowne powody przeciągania, czy tak sobie przetrzymują te papiery, bo nie ma komu ich rozpatrzyć? Czy składacie jakieś skargi na opieszałość, czy to nie ma sensu?

Może jestem jeszcze naiwna w tych kwestiach, wybaczcie, chcę po prostu wiedzieć jak to jest w praktyce.

ania
26-04-2005, 10:03
W przepisach znajdziesz, że czasu potrzebnego na "uzgodnienie" WZiZT z innymi jednostkami nie wlicza się do owego jednego (dwóch w sprawach skomplikowanych) miesiąca.
A skarga - swoją drogą - na pewno pomoże.