PDA

Zobacz pełną wersję : dziupla w pniu gruszy



marblah
17-12-2004, 19:13
Doradźcie mi proszę czym zabezpieczyć zagłębienie (nazywam to dziuplą) w pniu drzewa owocowego (grusza) , przed dalszą degradacją. Pień gruszy która rodzi przepyszne owoce jest zdrowy za wyjątkim tych kilku zagłębień.

ariete
19-12-2004, 22:43
Widziałem potężny dąb. Zabytek przyrody. Dziuple w nim były zamurowane cegłami na zaprawie chyba cementowej.

_weynrob_
20-12-2004, 12:13
Widziałem potężny dąb. Zabytek przyrody. Dziuple w nim były zamurowane cegłami na zaprawie chyba cementowej.

999?? :lol: :lol: :lol: oj ciagnie wilka do lasu :lol: :lol: :lol:

Rbit
20-12-2004, 12:37
Jesli chodzi o zamurowywanie to kiedyś tak robiono i wstawiano plomby cementowe. Teraz jak widzialem to czyszcza z martwej tkanki i smaruja jakas mazia o dzilaniu przeciwgrzybowym (tłuste to to i nie schodzi) i zostawiaja otwarte. Moze nic nie rób ,bo w dziuplach w gruszach na miedzach Dudki lubia robić gniazda , moze zwabisz jakiegos????

marblah
21-12-2004, 08:56
Dziękuję bardzo wszystkim za poradę. Bardzo chciałbym aby w tej dziupli mogły zamieszkać jakiekolwiek ptaki , lecz dziuplą nazwałem zagłębienie w pniu około 3 cm. W uzupełnieniu mam pytanie : w jakiej porze roku wstawia się tzw plombę cementową. Pozdrowienia oraz Życzenia Wesołych Świąt dla wszystkich Forumowiczów

Daniel Starzec
21-12-2004, 10:23
Po co chcesz wstawiać plombe betonową?
Drzewo to żywy organizm i nie da sie problemów z nim załatwić za pomocą betonu.
Zwykle takie problemy biorą sie z niewłasciwego sposobu cięcia gałęzi lub robienie tego w niewłasciwym czasie.
Ja usunąłbym tkanke martwą czyli to co spruchniałe a następnie posmarował jakims preparatem używanym do zabezpieczania ran po cięciu(do nabycia w sklepie ogrodniczym),ale dopiero na wiosne.