PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowe ogrzewanie jednego pokoju co wybrać ?



VEndriuV
16-08-2016, 16:40
Witam serdecznie.

A więc mieszkam w kamienicy - jest rodzinna wiec mogę robić każda możliwa modyfikację. Posiadamy podłączenie gazu.
Mieszkam na parterze gdzie są dwa pokoje po 25 m i mały przedpokój z łazienką. Cała kamienica ogrzewana jest z pieca Ekogroszek.
W czym problem - w tym że na parterze jest chłodno, mimo, że jest piwnica pode mną i w całości są tylko dwie ściany zewnętrzne - te z oknami (nowe plastiki). Wysokości pokoi ok 2,7 m. Ja mam dośc duże problemy z gardłem - także lekarze walczą, lecz nie potrafią pomóc już od kilku lat. Na tyle uciążliwe, że przy każdym chłodniejszym dniu - a raczej spaniu w chłodnym pokoju kończy porannym bólem gardła i tak ciągle zapalenie gardła.

Że sezon grzewczy zaczyna się dość późno u mnie i kończy dośc szybko prosiłbym o pomoc jak mogę ogrzać samą sypialnie głównie na noc ? Chodzi mi o możliwość ustawienia odpowiedniej temperatury w pokoju, aby piec sam się mógł dostosować do ustawionej temperatury i głównie na noc.
Czy jest sens ustawiać piec gazowy na jeden pokój i podłączyć go do kaloryfera, który jest z centralnego ogrzewania ? Prosiłbym o pomoc i ew. koszty montażu . Teraz przed spaniem używam farelki - efekt marny wiadomo, dużo prądu bierze, a na krótko starcza ciepło.

jasiek71
16-08-2016, 17:32
Ile to jest " dużo prądu" dla ciebie ...?
Ja zainstalowałbym normalny elektryczny grzejnik panelowy z termostatem np taki
http://allegro.pl/grzejnik-elektryczny-atlantic-f17-z-termost-1000w-i6393468158.html

VEndriuV
16-08-2016, 18:43
Dzięki za rade :) co do zuzycia prądu nigdy nie liczyłem ile wychodzi falerka :) tym co podałeś wychodzi ok 140 zł na miesiąc przy 8 h użytkowania dziennie. Tylko liczyłem 60 gr 1 kwh, a muszę sprawdzić ile u mnie jest :) Tauron Katowice :)

jasiek71
16-08-2016, 21:20
Dzięki za rade :) co do zuzycia prądu nigdy nie liczyłem ile wychodzi falerka :) tym co podałeś wychodzi ok 140 zł na miesiąc przy 8 h użytkowania dziennie. Tylko liczyłem 60 gr 1 kwh, a muszę sprawdzić ile u mnie jest :) Tauron Katowice :)

Przecież tym grzejnikiem będziesz tylko uzupełniał niedobór,a główne ogrzewanie masz z ekogrocha ...
Ja mam całą chałupę ogrzewaną prądem i kuchnia która ma 25 m2 zużywa ok 1600kWh na cały sezon grzewczy ...

VEndriuV
18-08-2016, 08:23
a nie taniej wychodzi w eksploatacji np. piec gazowy podłaczony pod kaloryfer z centralnego ogrzewania ? Wtedy ogrzewałbym pokój + łazienkę ?