PDA

Zobacz pełną wersję : Fototapeta w kuchni ?



babiczek
17-08-2016, 02:46
Zamawiam fototapetę z [link do sklepu nie ma żadnego związku z pytaniem] mam już wzór itp jednak... jest do kuchni.

Boję się, że będzie odklejona. Pytałam w sklepie polecili laminat i ew szkło na nią. Czy to jednak nie zepsuje widoku i wyglądu zdjęcia ? :)

Może lepiej mieć po prostu kafelki..

Elfir
17-08-2016, 13:20
Jeśli chcesz fototapetę nad blat to zaleca się szkło w celu jej ochrony. W innym miejscu starczy winylowa.

Raine
19-08-2016, 10:22
Według mnie ogólnie to nie jest dobry pomysł, płytki lepiej się sprawdzają mimo wszystko.

warta
19-08-2016, 11:29
foto tapeta to bardzo oklepany temat. trwalsze sa plytki czy plexi

E-Rzecznik Śnieżka
30-09-2016, 21:53
Fototapeta, jako ekran kuchenny daje ciekawy i spektakularny efekt, ale później bywają z nią już tylko problemy… Szybko się nudzi, odkleja na krawędziach, a usunięcie jej ze ściany jest pracochłonne. Dobrym, minimalistycznym i niepretensjonalnym rozwiązaniem jest pomalowanie ekranu tą samą farbą, co pozostałe ściany. Farba Kuchnia-łazienka w wystarczający sposób zabezpiecza powierzchnię przed zawilgoceniem i zabrudzeniem, a zanieczyszczenia można z niej usunąć tak samo łatwo jak z płytek ceramicznych. Odnowienie za to jest zdecydowanie łatwiejsze. Niektórzy bardziej zapobiegliwi lubią przykryć dodatkowo ścianę taflą szkła.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

jnow1
10-12-2016, 08:11
odwiedz stronę :http://www.digi4wall.pl/
mogą być stosowane nawet pod prysznicem.

kamkam
15-12-2016, 14:04
Dokładnie jeśli już w kuchni to bym zabezpieczył szkłem

tomm.kk33
27-12-2016, 20:47
odwiedz stronę :http://www.digi4wall.pl/
mogą być stosowane nawet pod prysznicem.

jnow1 korzystałeś z tego? jak oceniasz?

jnow1
05-01-2017, 05:37
Oceniam to bardzo dobre ,jeżeli zastosujesz się do zaleceń producenta.....nie korzystałem z tego rozwiązania,ale zawsze jest ten pierwszy raz.

Elfir
05-01-2017, 12:30
jak możesz oceniać bardzo dobrze, skoro nie korzystałeś?
Za taki fatalny marketing szef powinien pojechać ci po premii :)

lotpaj
07-01-2017, 17:18
foto tapeta to bardzo oklepany temat. trwalsze sa plytki czy plexi

Toż przecie człowiek pyta, czy dobrze będzie, jak ją wstawi za szybą/plexi?
Nie wiem jaki wzór, bo link został usunięty, ale wiem, że są takie fototapety, które niekoniecznie muszą się znudzić, a i nigdy czegoś podobnego nie osiągniesz, kładąc zwykłe płytki, zamiast fototapety za szkłem/plexi.

DomenaDom
23-01-2017, 13:43
Pytanie jest inne; czy aby na pewno musi być to fototapeta jako aranżacja ścian w kuchni? Bo zdecydowanie lepszym pomysłem będą panele szklane 3D które możesz położyć na ścianie, nie sądzisz? Możesz wybrać naprawdę ciekawy wzór i też masz inną jakość niż w przypadku tapety.

bogdan525
24-01-2017, 14:21
Pytanie jest inne; czy aby na pewno musi być to fototapeta jako aranżacja ścian w kuchni? Bo zdecydowanie lepszym pomysłem będą panele szklane 3D które możesz położyć na ścianie, nie sądzisz? Możesz wybrać naprawdę ciekawy wzór i też masz inną jakość niż w przypadku tapety.

Dokładnie ;) Panele z plexi czy hartowanego szkła będą dużo trwalsze i na pewno wytrzymają dłużej niż tapeta. Nie ma co pchać się w montaż tapety skoro za rok-dwa trzeba bedzie ją wymienić. A sądzę, że dobra jakościowo tapeta bedzie miała porównywalną cenę do paneli szklanych

coffeelover9608
29-01-2017, 09:50
Jak do kuchni to właśnie najlepiej chyba panele szklane 3d. Moja znajoma ma takie w kuchni i w łazience, efekt jest naprawdę świetny

Spreak
27-02-2017, 21:33
Ja to bym najchętniej walnął fototapetę wszędzie :D Ostatnio tutaj trafiłem na świetnie wyglądające fototapety http://fototapetyinfo.pl/

E-Rzecznik Śnieżka
27-02-2017, 22:35
Jeśli pomysłem na ekran kuchenny ma być grafika to lepszym rozwiązaniem niż przykrywanie tapety szkłem jest bezpośredni nadruk na szkle. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy wszystkich problemów związanych z tapetami (odklejanie, odbarwienia, falowanie powierzchni, zacieki, trudny demontaż…). Dodatkowo wymiana takiej dekoracji jest prostsza, bo wystarczy zdjąć ekran.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Stanowska
28-02-2017, 18:07
Czy to będzie fototapeta za szkłem, czy panele szklane 3D, czy też bezpośredni nadruk na szkle - to wszystko się może znudzić...
Także najlepiej zostawmy gołą nieotynkowaną ścianę - będzie przynajmniej oryginalnie.

malka9
22-03-2017, 15:30
Ja bym chyba nie zrobiła fototapety w kuchni, ale to dlatego, że lubię jak panuje tam spokój i wszystko jest na swoim miejscu. Jestem zwolenniczką płytek, ewentualnie szklanych paneli, które łatwo się czyści z kurzu, tłuszczu i plam po jedzeniu.

dorota_ke
31-03-2017, 07:46
Jak fototapeta to zrobiłabym ze szkłem. Przy zabrudzeniach łatwiej będzie się czyścić. Chociaż ja też jestem większą zwolenniczką płytek, ewentualnie cegły.

Melaniaa
11-02-2019, 13:26
Nie bój się zastosować fototapety w swojej kuchni jeśli chodzi o zabrudzenia. Wiele sklepów internetowych daje gwarancje na trwałość produktu i nieblaknące kolory. Posiadam fototapetę w kuchni już od ponad roku i wygląda cały czas jak nowa. Zamawiałam ją z :spam:. Lepiej kupić polecany produkt niż taki, o którym nie wiesz jak będzie się zachowywał pod wpływem pary itd.

Bertha
11-02-2019, 19:34
Szkło lub glazura z nadrukiem łatwiejsze do utrzymania w czystości niż fototapeta. Pochlapiesz na przykład przy miksowaniu...