PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie fundament



His Royal Badness
02-09-2002, 09:19
Chce wykonac ogrodzenie: fundament bedonowy+slupki metalowe+wypelnienie z desek. Sa 2 szkoly wykonywania fundamentu. Pierwsza to zazbroic, zeby nie pekalo. Druga: wykonac dylatacje co 6 metrow, bo i tak popeka. Ktore rozwiazanie jest lepsze i jak wykonac dylatacje?

kodi_gdynia
02-09-2002, 10:12
Ja mam takie ogrodzenie. Nie zbroiłem i nie dawałem dylatacji. Ze zbrojeniem to bawią się tylko na rysunkach w ładnych i madrych książkach i czsopismach. Jeśli chcesz to możesz dać dylatacje, choć jeśli ich nie zastosujesz to tragedii nie ma w tym wypadku. Ja zalewałem słupki razem z betonowym murkiem i całość mam na ok. 60cm w ziemi. Wiem, że część osób betonuje najperw słupki np. na 50-60cm głębokości a potem wykonuje murek, ale już zagłębiony na ok. 20-30cm / jedna gł. szpadla/.
Pozdrawiam

Domka
23-01-2003, 10:25
ja jednak muszę pobawić się ze zbrojeniem fudamentów na ogrodzenie, bo różnica poziomów, działki mojej i sąsiadów to ok 80cm. Teren jest podmokły, więc musiałam podnieść grunt prawie do poziomu drogi.
Pradopodobnie zrobimy wieniec i zaleje się go betonem, bezpośrednio z pompy(sąsiednie działki są jeszcze puste, więc mam bezproblemowy dojazd)

Domka
23-01-2003, 11:00
mam takie pytanie?

czy fundamet pod ogrodzenie, w jakiś sposób zabezpieczamy, tzn. czy smarujemy jakimś środkiem przeciw wiloci?
jaki beton 15, czy mocniejszy?
czy całą podmurówkę mogę schować w ziemi, bo podoba mi się jak jej nie widać
pozdr..........

pitbull
23-01-2003, 11:39
czy fundamet pod ogrodzenie, w jakiś sposób zabezpieczamy, tzn. czy smarujemy jakimś środkiem przeciw wiloci?
Nie
jaki beton 15, czy mocniejszy?
B15
czy całą podmurówkę mogę schować w ziemi, bo podoba mi się jak jej nie widać
pozdr..........
Mozesz

Domka
23-01-2003, 11:46
dzieki za odp
pozdr

23-01-2003, 14:06
podoba mi się coś,czego nie widać.tyle zyję,a na to nie wpadłem.

Domka
23-01-2003, 18:37
Jest całe mnóstwo rzeczy, które podobają się bardziej, jak ich nie widać ...

winston
16-02-2003, 16:13
Zgadzam sie w całej rzciągłości z tobą Domka. ...........np. Teściowa :grin: