PDA

Zobacz pełną wersję : Kominki francuskie-warto?



20-12-2004, 15:10
Mam pytanie odnośnie kominnków franuskich.
Konkretnie cheminnes de luxe.
Spodobał nam się jeden wkład żeliwny,cena jeszcze ujdzie.
Ale czy te kominki są w porządku?
Nie mamy rozprowadzania, a kominek pewno na poczatku będzie częsciej,potem już rzadziej używany.
Po otwarciu szybki i wysunięciu popielnika wydał mi się jakiś taki delikatny,ale może to złudzenie. :roll:
Proszę o informację.
Może warto dopłacić i wziąć spartherm albo zdecydować się na hajduka-takie oglądaliśmy,a inne z tego,co się orientuję,są już droższe?
Rozumiem,że inne francuskie są porównywalne jakościowo?

Patos
20-12-2004, 15:20
Może nie bardzo na temat, ale zanim zdecydujesz się na tego Francuza poproś o zdięcia od araman Tarnavy 18 kW jet to nowy wyrób i warty zastanowienia.

20-12-2004, 15:26
Dzięki.
A wiesz może,gdzie w W-wie można obejrzeć kominki Tarnavy?

Patos
20-12-2004, 21:41
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28017&highlight= tu znajdziesz adres i telefon.

poldek
21-12-2004, 08:30
Jakie zimy - takie kominki.

swmariusz
21-12-2004, 11:44
ja polecam kominek panoramiczny PANO7 francuskiej firmy Chemines Sequez Dutez (nazwę na pewno źle napisałem) w skrócie znana jest jako CSD ,gwarancja 7 lat, moc 14kw, wizualnie, cudo ładniejszego nie widziałem- szczególnie z dzwiczkami wykonanymi z mosiądzu-kolor złotawy.
W domu mam zainstalowany w połączeniu z DGP z turbiną, ale do czasu wprowadzenia -wiosna 2005 jeszcze go dokładnie nie przetestowałem.

KrzysiekS
21-12-2004, 11:58
Moi rodzice mają Chemises Philippe. Delikatny, mała komora paleniska, brak nalezytego sterowania dopływem powietrza, brak nawiewu na szybe. W porównaniu z moją Tarnavą 18KW, ten francuski wkład to kiepska konstrukcja.

swmariusz
21-12-2004, 12:11
Nie znam firmy cheminez philipe ale PANO 7 firmy CSD posiana dużą komorę spalania (drewno dł.do 55cm-sam sprawdziłem), popielnik,automatyczy szyber ,komorę wtórnego spalania, standardowo kurtynę powietrzną.Jeśli chodzi o regulację dopływu powietrza to nie mam powodów do nażekań , ale też brak mi skali porównawczej.Na pewno nie wygląda on na kiepską konstrukcję.
Jego wadą jest cena ok.5500,00pln.Ale w nowoczesnej półokrągłej obudowie z 2 półkami i cokolikiem marmurowym ,w salonie wygląda pięknie.

23-12-2004, 11:14
Z tego,co widzę,to te francuskie nie mają aż tak złych opinii.

Carrrlos
23-12-2004, 18:07
Z tego,co widzę,to te francuskie nie mają aż tak złych opinii.

oczywiście, ze są OK, szczególnie jeśli wkład ma być używany dla przyjemnosci czy też jako dogrzewanie - dla klimatu.

ale zrobię DGP, dom segment więc odległości małe, grawitacyjne wystarczy, a i sam koszt rozprowadzenia nie jest taki wielki, więc warto i to zrobić

zbys
24-12-2004, 09:26
Les Foyers i nie narzekam -chodż jeszcze nie mieszkam ale mam go już 3 miesiące i palę okazjonalnie.

Baru
24-12-2004, 09:38
Ja mam Suprę, model Astra, 10kw. Zamontowany mam na razie sam wkład, obudowa ma dojechać po Świętach. Nie mieszkamy jeszcze, jest to jedyne źródło ciepła w domu, a "wykończeniowcy" nawet nie narzekają na zimno. Rozprowadzenia nie mam

Zdun Darek B
26-12-2004, 18:18
Wiele modeli wkładów kominkowych produkowanych przez firmy francuskie jest OK . To nie kraj pochodzenia lecz konstrukcja wkładu decyduje o klasie i zaletach eksploatacyjnych . Ciekawe sa wkłady stalowo-szamotowe produkowane we Francji ale ich cena jest stosunkowo wysoka. Taniej wychdzą np Jotule sprawdzone i mocne , odpowiednie do polskich warunków ciągłego palenia .

czmirek
26-12-2004, 19:16
Wiele modeli wkładów kominkowych produkowanych przez firmy francuskie jest OK . To nie kraj pochodzenia lecz konstrukcja wkładu decyduje o klasie i zaletach eksploatacyjnych . Ciekawe sa wkłady stalowo-szamotowe produkowane we Francji ale ich cena jest stosunkowo wysoka. Taniej wychdzą np Jotule sprawdzone i mocne , odpowiednie do polskich warunków ciągłego palenia .
kozystajac ze swiatecznego nastroju moze dorzuce pare slow co francuskie jest dobre przebywajac we francji dowiedzialem sie ze dobre to jest francuskie w kolejnosci:
1 winio
2 wino
3 wino
co do kominkow to raczej darujcie sobie
jest to moje zdanie biorac pod uwage klimat i tu i tam nie widze sensu stosowania ichnych rozwiazan.

Gulek
27-12-2004, 08:40
Mam kominek Chemines Philippe 14 kw :)
Jest bardzo ładny i subtelny, ma dużą powierzchnię paleniska, regulację powietrza, popielnik wyciągany z zewnatrz, ma doś długi czas spalania wytrzymuje do 10 godz., ogrzewa domek o pow. 90 m2 tak że chodzimy w krótkim rękawku, no i oczywiście dostępna cena 3800zł.
Jestem bardzo z niego zadowolona ale muszę wyznać że to jest mój pierwszy kominek w życiu i używam go dopiero od kilku miesięcy więc niem mam jeszcze takiego doświadczenia i nie wiem jak będzie się sprawował w przyszłości