PDA

Zobacz pełną wersję : Demontaż trzpienia zawiasu



emcekakck
17-08-2016, 18:27
Cześć. Czy ktoś mógłby udzielić wskazówki jak zdemontować przy takim zawiasie http://imgur.com/a/rEYRK ? W poradnikach, które znalazłem w internecie widziałem tylko sposób dotyczący takiego zawiasu z przyciskiem gdzie wkłada się śróbokręt, obraca i trzpień wychodzi. Natomiast jak zrobić to tutaj? sposób siłowy ostrym przedmiotem? :) z góry dzięki za rady!

ClNEK
17-08-2016, 21:11
Bolec wysuwa się w dół. Albo pchnij go czymś od góry albo pociągnij na dole za to wgłebienie w nim. Np dłutem itp

theme
25-08-2016, 07:40
Pamiętaj, że często (obecnie zawsze) jest śruba zabezpieczająca bolec przed wypadaniem. Jest ona widoczna po otwarciu skrzydła i zdjęciu wszelkich zaślepek.

finlandia
26-08-2016, 05:53
Śrubka? Nie. .raczej od tego wszyscy odeszli. Obecne zawsze jest sprężynka którą trzeba pokonać odrobiną siły wkładaną w wyciąganie trzpienia do dołu.

theme
26-08-2016, 07:23
Teraz dopatrzyłem się, że jest to okno :)

finlandia
26-08-2016, 17:19
Teraz dopatrzyłem się, że jest to okno :)
No całe szczęście, bo już myślałem (sam nie wiem co;) - W drzwiach faktycznie często jest jeszcze dodatkowa blokada śrubką.

theme
29-08-2016, 12:54
Sam wiesz, że jak drzwiowy chłopak jestem, a z oknami to ja mam tyle wspólnego że ho ho. Kiedyś były przebłyski aby w to wejść ale nikt ważny rozwiał moje ostatnie nadzieje że jest to świetny biznes.
A w drzwiach zawiasy 3-dzielne mają trzpień przyłapywany śrubką. Większość przecież zawiasów drzwiowych montowana jest na zewnątrz i pozostawienie trzpienia bez blokady byłoby głupie. Niby są bolce przeciwwyważeniowe i bolce (haki) od zamka ale dla chcącego nic trudnego. A co i jak to niż nie napiszę, bo to nie forum złodziejsko - zwyrodnialskie ;).