PDA

Zobacz pełną wersję : Swiateczna zastawa w zmywarce



OlaK
22-12-2004, 21:21
Mam nadzieje, ze jeszcze nie jest za pozno i ktos bywa przed swietami na forum :P
Mam pytanie: czy myliscie w zmywarce swiateczna zastawe 'absolutnie nie do mycia w zmywarce'? Podobno mozna zamiast chemii wlac (tylko gdzie?) zwykly plyn do mycia naczyn, ustawic na 35st i zastawie nic nie bedzie. Ktos wyprobowal?
Zmywarce tez mam nadzieje nic nie bedzie?

Ola

barbapis
23-12-2004, 07:19
Jeśli masz nowoczesną zmywarkę, to powinnaś mieć w niej program do delikatnego mycia w niskiej temp., np. kryształów. Sądzę, że mogłabyś umyć w tym programie zastawę.
Nie słyszałam nic o tym, że można wlać płyn do garów - wydaje mi się, że jest to niewskazane ( tak, jak nie można wsypać proszku "do prania ręcznego" do pralki automat., bo może się coś tam zapchać i zalać ).
Ja mam zmywarkę najprostszą, najniższa temp. zmywania - 55 st.C. Po częstym myciu troszkę wytarły się wzorki na moich talerzach (głównie złocenia).
Wesołych świąt!

Teska
23-12-2004, 07:56
ja mam zmywarkę z programem do mycia delikatnego szkła i porcelanki...własnie odswiezałam wczoraj moją zastawe :lol: jest ok...


Natomiast w zadnym wypadku nie lej płynu do mycia naczyc...zepsujesz zmywarkę...( tak słyszałam i tak piszą w instrukcji)

23-12-2004, 09:42
Nie wiem czy zepsujesz, ale cała kuchnia bedzie w pianie. Raz (chciałam polepszyć) :oops: dodałam parę kropli koncentratu (morningfresh) i... cała kuchnia wyglądała jak po śnieżnej zawierusze. Katastrofa. Ze zmywarki wylewała się piana w ilościach ogromnych.
Jak najbardziej nie polecam :D

peilin
23-12-2004, 12:03
Jedyny problem jest ze zloceniami, inne wzorki zmywarke powinny przetrwac. Ja myje wszystko nawet elegancka porcelane, ale jest bez zlocen.
Pozdrawiam

Tomasz M.
23-12-2004, 15:03
Moi znajomi myją delikatne rzeczy samą wodą - ale w temperaturze 65-70, podobno się sprawdza. My w razie poważniejszych wątpliwości (np. porcelana z Chodzieży, ręczne malunki i złocenia) myjemy ręcznie.