PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze Tauron - jak przyśpieszyć



drza
19-08-2016, 06:48
Witam,

Trzy tygodnie temu firma zewnętrzna na zlecenie Tauronu zamontowała mi skrzynkę na działce. Łącze prowadzili z innej skrzynki prądowej od sąsiada.
Minęły 3 tygodnie i nic się nie dzieje. Teraz Tauron powinien podobno coś odblokować i puścić prąd i dopiero wtedy można licznik montować.
Co mogę zrobić żeby przyśpieszyć tą operację? To jest niemożliwe żeby tak długo to trwało.

Bejaro
19-08-2016, 07:41
Witam,

Trzy tygodnie temu firma zewnętrzna na zlecenie Tauronu zamontowała mi skrzynkę na działce. Łącze prowadzili z innej skrzynki prądowej od sąsiada.
Minęły 3 tygodnie i nic się nie dzieje. Teraz Tauron powinien podobno coś odblokować i puścić prąd i dopiero wtedy można licznik montować.
Co mogę zrobić żeby przyśpieszyć tą operację? To jest niemożliwe żeby tak długo to trwało.

Oświadczenie o gotowości poboru energii złożyłeś?

Aby założyli licznik trzeba podpisać umowę o dostawę energii.

drza
19-08-2016, 08:04
Dowiedziałem się, że najpierw musi być protokół odbioru przyłącza. Dzwoniłem do osoby która zatwierdza odbiór i dowiedziałem się, że firma zewnętrzna robiąca przyłącze ma 2 miesiące na zdanie swoich robót :/ To jest jakaś porażka. Facet, który kładł kabel z przyłączem mówił mi, że to jest kwestia tygodnia i będzie wszystko załatwione.

Aktualizacja:

Dodzwoniłem się do wykonawcy łącza i w poniedziałek jest odbiór także teraz już z górki;)