PDA

Zobacz pełną wersję : Brama garażowa - jedna szeroka czy dwie wąskie ?



Koko
25-12-2004, 13:10
Mam garaż na dwa samochody i otwór 5 m. Taniej wychodzi jedna brama segmentowa, ale czy w praktyce to się sprawdza ? Szczególnie zimą, gdy garaż jest ogrzewany otwarcie takiej wielkiej bramy wychładza pomieszczenie błyskawicznie. Łatwiej za to wjeżdżać szeroką bramą.
A zatem jedna czy dwie bramy ? Kto ma niech powie - proszę.

thalex
25-12-2004, 13:21
Mam garaż na dwa samochody i otwór 5 m. Taniej wychodzi jedna brama segmentowa, ale czy w praktyce to się sprawdza ? Szczególnie zimą, gdy garaż jest ogrzewany otwarcie takiej wielkiej bramy wychładza pomieszczenie błyskawicznie. Łatwiej za to wjeżdżać szeroką bramą.
A zatem jedna czy dwie bramy ? Kto ma niech powie - proszę.
No ale szeroką bramą szybciej wyjedziesz i mniej zimnego powietrza wleci do garaży :D :D

A tak całkiem na serio to są tak bardzo małe straty ciepła na ogrzanie powietrza, że nie warto brać pod uwagę i czy będziesz miał otwartę 5mkw czy 10mkw na chwilę to tego praktycznie nie zauważysz.

Weź raczej pod uwagę którą wersje bram będzie można skutecznie docieplić aby strat ciepła było jak najmniej przy zamkniętej bramie/bramach.

Na Twoim miejscu wybrałbym jedną.

WojtekSz
25-12-2004, 14:39
zdecydowanie jedna, kosztuje podobnie jak dwie, ale [potem masz tylko jeden napęd a nie dwa a to są spore koszty. No i ta łatwośc wjazdu :)
Sam też mam 5m szerokości wjazdu i też brame pojedyńcza.

Szczecin HENRYK
25-12-2004, 16:41
Mając 5 metrowy wjazd wybrałem jedną bramę segmentowa. I zrobiłem to gdyż uznałem, że znacznie łatwiej wjechać do takiego garażu. Poza tym chcąc umyć samochód mogę go bez kłopotu ustawić na środku garażu. Znacznie łatwiej jest także wyjechać z garażu zimą gdy jest ślisko( garaż w piwnicy). Po prostu gdy samochód uśliźnie się bokiem to nic się nie dziejeTo już mój trzeci garaż i zawsze jedna brama 5 m.

nurni
25-12-2004, 19:37
Przyłączam się do opini poprzedników. Mam też jedną 5-metrową, segmentową. Jeszcze jej zaletą jest to, że łatwiej się "operuje" dwoma samochodami, a tak słupek środkowy wyklucza jakikolwiek manewr.

Pozdrawiam

mdzalewscy
25-12-2004, 19:50
zastanawiałem się też na wiosnę jedna czy dwie, bo napewno jedna ma zaletę szerokiego wjazdu, ale jedna duża dużo waży i uważam iż jest nie bezpieczna, pozatym zbyt mocno wysuwa się na pierwszy plan domu, a brama garazowa nie powinna być głównym miejscem wyeksponowanym

WojtekSz
26-12-2004, 00:23
Z tym eksponowaniem o prawda i dlatego brame nalezy malowac tak aby nie wyrózniała sie zbytnio ze ściany w której jest zainstalowana. A przede wszystkim popracowac nad wyróznieniem wejścia i drzwi wejsciowych: kształtem i kolorem.

Daroll
26-12-2004, 01:41
a jaka firme polecacie jezeli chodzi o bramy rolowane czy panelowe ,brama pojedyncza.

bobo30
26-12-2004, 16:02
My mamy dwie bramy po 2,5 m Wolę otwierać jedna mniejszą niż takiego giganta 5 m, poza tym nie wygląda on zbyt ładnie. Ale o gustach się nie dyskutuje.
Jeśli masz otwór 5m, to raczej 1 brama, bo dwie, aby były wygodne, powinny mieć co najmniej po 2,5m, a jeszcze trzeba postawić słup pośrodku.

Przekorek
29-12-2004, 14:18
Raczej 1 szeroka, ale rozwaz (jesli jeszcze na etapie projektowania) ustawienie jej nieco asymetrycznie (nie pośrodku). W ten sposob mniejsze prawdopodobienstwo zarysowania wewnatrz autem o sciane, bo jedno auto bedzie wjezdzac prawie prosto, a drugie bedzie miec sporo miejsca do sciany na manewr...Sprawdzilem.

taJoasia
29-12-2004, 15:27
mam bramę 4,5 m i mi się podoba bardziej niż dwie małe. Moim wymarzonym rozwiązaniem była brama otwierana na bok - wtedy można osbie otworzyć mało i nie ucieka ciepło, nie widać bałaganu itp. :D No ale zabrakło kasy.

buba48
30-12-2004, 12:28
A mi wszystko jedno, bo mi bramę otwiera pani żona ! :P :wink:

Remus
31-12-2004, 13:20
Jeśli zdecydujesz się na jedną dużą koniecznie bardzo dobrze przemyśl wybór samej bramy. Ja mam otwór szer 4,5 m x wys 2,2 m. Kupiłem bramę Wiśniowskiego - panelową, którą użytkują na razie bez automatyki. I to jest pewien problem. Brama ma klamkę i zamek z lewej strony. Jest to rozwiązanie nieprzemyślane, bo całość bramy to wielka płaszczyzna a siła podnoszenia nie rozkłada się równomiernie na całą bramę tylko lewa strona "ciągnie" do góry prawą. W związku z tym trzeba używać znacznie więcej siły a klamka wyrobiła się na wkrętach i się rusza. Bywa też że np. zaskoczy blokada tylko z lewej strony bo po tej jest większy nacisk. Podsumowując: albo od razu automatyka, która będzie równomiernie unosić i opuszczać bramę albo przynajmniej klamka na środku.

Poza tym faktycznie jest to wieeeeelkie coś w elewacji budynku.

Pozdrawiam

Włodek W.
01-01-2005, 20:01
U mnie też miała być jednoskrzydłowa brama ,ale namówili mnie na dwa skrzydła. :D Jedno skrzydło jest lżejsze :P ,na razie jest dobrze .ciepło nie :D ucieka ,złodzieje :evil: nie widzą wszystkiego co jest w środku,a na pewno maja utrudnione podglądanie :wink: Wybór należy do budującego 8) :wink: . :D :D Ja mam już to za sobą uff :D pozdrawiam :wink:

newdoor
07-02-2005, 00:37
a jaka firme polecacie jezeli chodzi o bramy rolowane czy panelowe ,brama pojedyncza.


jeśli chcesz to napisz na priv dam ci namiar na specjalistyczną firmę 8) 8)

mironmk
07-02-2005, 11:28
mam 5m Hormanna, na etapie budowy chodziła ręcznie i nawet żona radziła sobie znią bez problemu - mimo, że tak jak u Wiśniowskiego, klamka jest z lewej strony -
poza tym wydaje mi się, że o ile garaż nie jest podzielony wewnątrz ścianą to dwie bramy to bez sensu, a z kolei dzielić garaż to według mnie też bez sensu . . . i tak w kółko.

kze
07-02-2005, 11:33
A ja słyszałem, że dwie są tańsze, bo można zamontować słapszej mocy silnik, który będzie obsługiwał obie. A jak jest jedna duża, to tez musi być silnik, ale za to mocniejszy.. :(

newdoor
07-02-2005, 12:54
A ja słyszałem, że dwie są tańsze, bo można zamontować słapszej mocy silnik, który będzie obsługiwał obie. A jak jest jedna duża, to tez musi być silnik, ale za to mocniejszy.. :(


nieprawda !!!
no bo jak?
jeden napęd a dwie bramy?
a jak jedną zamykasz a drugą otwierasz to co silnik stoi w miejscu bo interferencja ?

kze
07-02-2005, 13:03
Jeden silnik do dwóch bram, czyli jeden napęd do dwóch bram.
Po pierwsze nie musisz naraz zamykać i otwierać, a po drugie zysk jest taki, że masz instalacje tak na prawdę na jedną mniejsza bramę.

newdoor
07-02-2005, 17:20
Jeden silnik do dwóch bram, czyli jeden napęd do dwóch bram.
Po pierwsze nie musisz naraz zamykać i otwierać, a po drugie zysk jest taki, że masz instalacje tak na prawdę na jedną mniejsza bramę.


a znasz jakieś systemowe rozwiązanie na zamontowanie JEDNEGO napędu do dwóch bram ????
czy będziesz tworzył trochę jak Adam Słodowy ze szpulki, nitki i deseczki?

kze
08-02-2005, 08:28
Gdzieś czytałęm na ten temat. Nawet nie wiem czy nie w muratorze... Jak sobie przypomnę i znajdę to dam znać.

mlk
08-02-2005, 11:25
w przypadku jednej bramy to trzeba wjeżdzać trochę po skosie, bo szerokość garażu to np. (u mnie) 5.75m a brama ma metr mniej, może przy dwóch bramach nie trzebaby tak? za to rośnie prawdopodobieństwo obtarcia o środkowy słupek

ja mam w projekcie pojedyńcze drzwi garażowe o szerokości 4.5m , a kierownik namawia mnie na powiększenie ich na 4.8m - czy nie będzie problemu z odpowiednimi drzwiami? czy nie grozi mi kupowanie jakiś drogich, robionych na zamówienie drzwi w rozmiarze 4.8m zamiast typowych (to tylko moje przypuszczenie) o szer. 4.5m??

Bess
08-02-2005, 11:55
Nie będę dobrym przykładem, bo wybór bramy przede mną. Tyle,że już wiem, że będę mieć jeden wjazd dla dwóch samochodów. Sugerowałam się opiią znajomych i architekta.
Natomiast mam prośbę, jeśli można w tym wątku garażowym...
Czy moglibyście pokazać zdjęcia swoich drzwi garażowych i drzwi wejściowych? Czy łatwo jest je dobrać, aby do siebie pasowały kolorem, stylem? I może jeszcze w jakich firmach je kupowaliście? Opinie: wady, zalety. Wzbogaćmy ten wątek fotkami. To taka prośba i propozycja.

fripp
04-05-2005, 13:42
MLK
Robilem wstępne rozeznanie dot. bram. Nietypowe zaczynają sie powyżej 5m szerokości. Dostalem ofertę Krispol na bramę właśnie takiej szerokości, cena była chyba ok 4500, ale, co mnie zaszokowało nie bez znaczenia jest też wysokość. Między 230, a 225 bylo 600 pln różnicy :o :o :o . Ofertę dostałem wraz z oknami, więc nie wiem, czy byl jakiś rabat, czy to cena wyjściowa, czy przy zakupie łącznie z oknami (to było pierwsze moje zapytanie o bramę, a Krispol już się na forum pojawiał jako sensowna i niedroga propozycja).

Pawson
04-05-2005, 14:06
to moze ja sie dokleje do watku ...
na ile wyskosci zrobic otwor w scianie podczas murowania zeby pozniej nie miec problemow z wcisnieciem bramy ...
i ile zostawic trzeba od sufitu zeby sie zmiescila automatyka ??

Na razie jeszcze nie wiem co chce miec i bede wybieral w przyszlym roku ale nie chce popelnic bledu podczas murowania ,...

mlk
04-05-2005, 14:43
MLK
Robilem wstępne rozeznanie dot. bram. Nietypowe zaczynają sie powyżej 5m szerokości. Dostalem ofertę Krispol na bramę właśnie takiej szerokości, cena była chyba ok 4500, ale, co mnie zaszokowało nie bez znaczenia jest też wysokość. Między 230, a 225 bylo 600 pln różnicy :o :o :o . Ofertę dostałem wraz z oknami, więc nie wiem, czy byl jakiś rabat, czy to cena wyjściowa, czy przy zakupie łącznie z oknami (to było pierwsze moje zapytanie o bramę, a Krispol już się na forum pojawiał jako sensowna i niedroga propozycja).

ja będę miał coś koło 220
ważna jest także wysokość nadproża - czy od góry drzwi garazowych do sufitu, bo jest miejsce na prowadnice drzwi i napęd

znajomy kupował drzwi garazowe tu: http://www.domet.home.pl i był zadowolony, więc może sprawdź

fripp
04-05-2005, 22:06
Na razie temat bramy odpuszczam, wrócę w odpowiednim czasie, dzięki za namiar, niewykluczone, że w podobnym czasie będziemy to wszystko przerabiać. Ja będę brał 5 na jakieś 2.20, 2, 25 (w projekcie mam 5,20x2,30 ale się odchudzę) Bo czołgiem nie zamierzam (przynajmniej na razie ) parkować. A architek trochę radośnie to zaplanował :-?
Jeśli chodzi o twoją bramę, to może zrób ją asymetrycznie, unikniesz chociaż z jednej strony wjeżdżania po skosie, a z drugej będziesz mial więcej miejsca na składowanie rowerów, opon itp?
Tymczasem. G.

aadamuss24
26-12-2009, 19:19
Witam. Taki stary kotlet ale tytuł wątku pasuje mi idealnie :) Czy może ktoś sie wypowiedzieć po paru latach użytkowania jakie są plusy a jakie minusy jednej dużej bramy a dwóch mniejszych ? Czy z bramą 5 metrową nie ma problemów przy zamykaniu, otwieraniu (naped) ? Czy nic się nie wygina ? Jak jest ze szczelnością takich bram ? Pozdrawiam adam

tomekfan82
16-04-2010, 23:08
Co do tego czy montować jedną czy dwie bramy zależy od inwestora. Na miejscu autora tematu montowałbym jedną dużą bramę (5m). Należy jednak zadbać o bardzo dokładny montaż gdyż szerokie elementy mogą się wybaczać.
Według mnie optymalna szerokość dla bramy to 2,5 m lub 5 m dla bramy szerokiej. Mniejsze bramy np. 4,5 m to jakieś nieporozumienie. Samochody stają się coraz szersze. Teraz nawet auta kompaktowe mają ponad 1,8 metra szerokości , a z lusterkami ponad 2.
Nie rozumiem natomiast argumentu niektórych , że słupek między dwiema bramami stwarza zagrożenie i utrudnia manewrowanie. Jeśli brama ma 2,5 metra na pewno nie. A tak na marginesie to jakie manewry można wykonywać w garażu ? Osoby które piszą , że dla nich słupek jest problem to chyba nie panują nad samochodem tylko samochód nad nimi :) A prawo jazdy to chyba nie dostali za przyglądanie się autu ? Prawda ?
Ja mam taką zasadę odnoszącą się do garaży.
1,9 metra szerokość samochodu + 2x1 metr po obu stronach auta i nie mniej. Tak więc garaże , które można znaleźć w projektach domów (węższe niż 3,9) to chyba projektowali ludzie , którzy nigdy autami do nich wjeżdżać nie będą.

Maciek&Kamila
17-04-2010, 23:03
siemka, my bedziemy robic 2 bramy x 2,5m, ja i zona bedziemy mieli po swoim pilocie i nikt nie bedzie musial wjezdzac po zadnym skosie

jarett
18-04-2010, 01:51
Nie mam i nie planuje (mam garaż 1stanowiskowy) takiego problemu, ale odpowiem z doświadczeń moich znajomych. Przez 2 bramy łatwiej się wjeżdża. Przez podwójną zawsze trzeba manewrować lub kombinować coś po skosie. Znam ludzi, którzy mają garaż dwustanowiskowy z pojedynczą bramą, ale w garazu stawiają tylko jedno auto bo niewygodnie wjeżdżać tam dwoma. Dwie bramy to regularne dwa miejsca. A różnica w cenie nie jest kolosalna. Już nie wspominając o bałaganie, który się tam zrobił i dwa auta sie nie mieszczą :)

Pyrekcb
22-04-2010, 21:13
Nie mam i nie planuje (mam garaż 1stanowiskowy) takiego problemu, ale odpowiem z doświadczeń moich znajomych. Przez 2 bramy łatwiej się wjeżdża. Przez podwójną zawsze trzeba manewrować lub kombinować coś po skosie.

Jak to możliwe, że przy jednej bramie = szer. dwóch + słupek, trzeba manewrować, a przy podwójnej już nie?

wojgoc
22-04-2010, 21:38
jak ktoś ma zle zaprojektowany garaz toi przy podwójnej bramie dwa auta nie wejdą. skoro masz brame szer. 5m to sam garaż masz pewnie min. 6m szeroki - w takim przypadku bez problemu zaparkujesz 2 jeepy.
jesli natomiast garaż robi za rupieciarnie to wstaw 2 bramy - jedna bedziesz wjeżdżał autem bez pokazywania sasiadom calego balaganu.
ja mam brame 4,5 x 2,125 i nie przewiduje kłopotów z wjazdem 2 autami średniej wielkości.

jareko
22-04-2010, 21:54
Jak to możliwe, że przy jednej bramie = szer. dwóch + słupek, trzeba manewrować, a przy podwójnej już nie?
już wspomniałem - wszystko zależy od umiejętności kierującego - jednemu wystarczy jedno wydzielone miejsce parkingowe by swoja brykę pozostawić, inny potrzebuje co najmniej dwa miejsca
Masz jedna, szeroką bramę, kiepski kierowca powinien się w niej zmieścić :)
Ja bym spojrzał na to też i z innej strony
Co będzie tańsze?
dwie bramy czy jedna większa?

aadamuss24
22-04-2010, 22:19
Czy to prawda, że jeśli w garażu (może dotyczy to tylko poniżej poziomu gruntu?) samochód parkuje tyłem do wyjazdu-bramy to nie działa ubezpieczenie jeśli coś się wydarzy ?(pożar? ) trochę nie na temat ale o bramie i garażu :) pozdr adam

Maciek&Kamila
23-04-2010, 03:51
przy jednej bramie masz szerokosc 5m przy dwoch bramach masz 2x2,5 +slupek masz 5,5m, kazdy robi jak chce ale chyba rozniaca jest, tym bardziej jezeli brama ma szerokosc 4,5 a moje a uto z lusterkami ma prawie 2,2m to auto zaparkowane z prawej strony nie otworzy drzwi nie wjezdzajac po skosie. cenowo wychodzi podobnie jedna czy 2 bramy

wojgoc
23-04-2010, 09:50
jak ma otwór na brame 5m to wstawijac 2 bramy nie bedzie mial 2x2,5 tylko 2x2,25 plus 0,5m na słupek, wiec autem o szer. 2,2m łatwiej wjechać gdy jest jedna brama.
swoja droga niewiele aut jest tak szerokich - chyba nawet Q7 jest węzsze.

WES***MY
27-04-2010, 15:04
wiadomo , ze lepiej duza ale jezeli chodzi o wychłodzenie garazu to zawsze lepiej 2 mniejsze (wystarczy slupek 20cm) plus naped I-DRIVE bezszynowy predkosc otwierania 25cm/sek polecam

Maciek&Kamila
27-04-2010, 22:06
jak ma otwór na brame 5m to wstawijac 2 bramy nie bedzie mial 2x2,5 tylko 2x2,25 plus 0,5m na słupek, wiec autem o szer. 2,2m łatwiej wjechać gdy jest jedna brama.
swoja droga niewiele aut jest tak szerokich - chyba nawet Q7 jest węzsze.

jak masz otwor tylko 5 m to oczywiscie, ze jedna brama, ja mialem mowliwosc zrobienia szerszego otworu i dalem 2 bramy jak w dzienniku budowu :)
najlepiej jak ktos nie jest pewny to niech jedzie pod market i porozstawia sobie slupki i poudaje, ze wjezdza do takiego i takiego garazy i wyobrazi sobie, ze przewaznie wjazd jest z gorki albo i pod i w tedy jak mu bedzie pasowalo tak sobie zrobi :)
pozdrawiam