PDA

Zobacz pełną wersję : Legary z jakiego drewna



witkacy
26-12-2004, 14:59
Witam z jakiego drewna zrobić legary wysokie mają być na 10cm ,nie wiem jakie szerokie i jaki roztaw trzeba dawać.Na wieżchu chcem dać płyte ze sklejki 1cm i na to podłoga z desek 2cm. Prosze o porade


Wesołych Swiąt

piotr.nowy
28-12-2004, 14:44
Legary z wszystko jedno jakiego drewna. Mam na myśli gatunek, bo oczywiście powinno być odpowiednio suche i ...proste. Co do reszty to nie bardzo wiem po co ta sklejka. Legary są z reguły wtedy , gdy mają być deski podłogowe przybijane do legarów. Więc ta sklejka będzie raczej przeszkadzać. Chyba że chodzi o to by dać cieńsze dechy ( 2 cm) zamiast np. 3.2 cm. Ale ten problem rozwiązałbym raczej zmniejszając odstęp między legarami.

Slawek :)
28-12-2004, 15:21
Piotr,
2 cm dechy to raczej nieco za cienko by było, nawet przy małym rozstawie legarów, bo chyba nie dasz ich co 30 cm.
Przy rozstawie 45-50 cm deski zaczynają się uginać - jak mawiali moi lakiernicy - "wańki-wstańki" się robią...
Pisze z własnego doświadczenia...

witkacy
28-12-2004, 18:48
Legary z wszystko jedno jakiego drewna. Mam na myśli gatunek, bo oczywiście powinno być odpowiednio suche i ...proste. Co do reszty to nie bardzo wiem po co ta sklejka. Legary są z reguły wtedy , gdy mają być deski podłogowe przybijane do legarów. Więc ta sklejka będzie raczej przeszkadzać. Chyba że chodzi o to by dać cieńsze dechy ( 2 cm) zamiast np. 3.2 cm. Ale ten problem rozwiązałbym raczej zmniejszając odstęp między legarami.




Witam,piotr,nowy
sklejke chcem dać z tego powodu że deski podłogowe mają tylko 2,2cm grubości ( najgrubsze jakie robi producent), a jeśli chodzi o zmniejszenie rozstawu legarów to jaki roztaw musiałbym dać (kładąc bez sklejki) Jeszcze pytańko jakie szerokie legary musze dać przy wysokości 10cm, czy wystarczą 6cm.


pozd

piotr.nowy
29-12-2004, 12:52
6 cm wystarczy .Jaki rozzstaw to nie wiem. Myślę , że trzebaby zapytać producenta desek podłogowych.

witkacy
29-12-2004, 15:13
dzięki piotr.nowy zapytam jeszcze w sklepie





pozd