PDA

Zobacz pełną wersję : Który napęd do bramy przesuwnej



benchmark
19-08-2016, 19:22
Fakty: brama waga 270 kg. Oczekiwania: wykrywanie przeszkód, solidność, niekoniecznie musi być bardzo szybki, najlepiej z długą gwarancją. Czy jesteście na szybko polecić mi coś do tych warunków. Jeśli trzeba coś jeszcze podać proszę pytać. Liczę na pomoc, sam się na tym nie znam. :)

Radziej3city
20-08-2016, 17:15
Jak chcesz na szybko i solidnie to FAAC 740 lub 741 lub Beninca Bull 8 lub 10

JarekKRK45
21-08-2016, 11:35
Ja mam FAAC 741 , brama około 5m , sprawuje się bez zastrzeżeń nawet w duże mrozy .

greghus
22-08-2016, 21:27
Fakty: brama waga 270 kg. Oczekiwania: wykrywanie przeszkód, solidność, niekoniecznie musi być bardzo szybki, najlepiej z długą gwarancją. Czy jesteście na szybko polecić mi coś do tych warunków. Jeśli trzeba coś jeszcze podać proszę pytać. Liczę na pomoc, sam się na tym nie znam. :)

Deimos Fast Net będzie dobrym rozwiązaniem i trwałym. Marka znana, mają bezkłopotowe te siłowniki moim zdaniem.

sokratis
25-08-2016, 21:27
Deimosa warto brać najsilniejszego z oferty, nawet jak posiadasz taką bramę.

jacek.zoo
27-08-2016, 10:39
U mnie gosc z firmy co robili plot to mowil ze faac bardzo dobre i kupe lat na tym robili, ale mieli dwie sytuacje ze cos sie uwalilo i producent wypial sie na gwarancje i z wlasnej kieszeni naprawiali bo chcieli byc w porzadku, teraz robia na came, mi taki zalozyli tylko nie wiem ktory model, musialbym sprawdzic. Mowili ze w came serwis jest bardzo dobry, nawet kiedys wymienili automat co sie spalil od przepiecia z sieci, co teoretycznie producent za to nie odpowiada. Porownujac came do faaca 740(bo jest u moich rodzicow jeszcze z czasow kiedy na nich robili bo ten sam wykonawca)
Came
Lepiej chodzi, tzn plynnie startuje i zatrzymuje sie, w faacu jakby patyka w zebatke wsadzal,
Zasieg, mam piloty space, jak jest dobra bateria to lapie nawet z 300m, w faacu 30m,
Regulacja mocy przeciazenia
W faacu masz plynna, podajze od 0 do 99, mozesz dowolnie ustawic, co u mnie ma znaczenie bo sa dzieciaki, niby sa fotki mozna dac listwe wylaczajaco ale jak wsadzi lapy gdzie indziej to mizna ustawic tak ze w miare sie zatrzyma, w came sa 3 tryby, slaby, sredni i mocny, ale nawet na tym slabym ma taka moc ze reke zmieliloby bez problemu
Wysprzeglanie, czesto przyjezdza do nas duzo dzieciakow i czesto wysprzeglamy zeby krzywdy sobie nie zrobily, w faacu masz duze pokretlo ktore wystarczy przekrecic, w came trzeba specjalnym kluczem otworzyc klapke, i wykrecic motylka co jest ma gwincie, troche bardziej upierdliwe

Poza tymi szczegolami to niczym sie nie roznia. Naped jak napeed, otwiera i zamyka :)
Faac chodzi u nas 10 lat a came pol roku

benchmark
28-08-2016, 00:04
Dzięki za odpowiedzi, ale różnice w cenie wynoszą prawie 1000 zł. Deimos najdroższy, warto mu poświęcać uwagę? Bo jak ten FAAC miałby mi się zepsuć to wolę dołożyć.

ilejesthe
30-08-2016, 13:17
A co myślicie o Beninca BULL 8M albo 5M.
Ktoś gdzieś pisał, że przekładnie mają całe zanurzone w oleju i nie miał przypadku żadnej awarii z dotychczas zamontowanych.

Powiem szczerze, że dziwią mnie różnice cenowe np. na allegro, a w sklepach internetowych (nawet kilkaset złotych). O co tu chodzi ?

A która firma ma najlepszy serwis ?

sokratis
31-08-2016, 18:22
Na Bennica się nie znam. Jeśli chodzi o serwis BFT za przeglądy nawet 38 miesięcy bezpłatnego serwisu. A co do cen - zdziwisz się również jak będziesz interesował się instalacją napędu - w tym przypadku rozrzut cenowy też potrafi wprawić w zakłopotanie.

elcotraa
04-10-2016, 13:25
Ja polecam napęd Roger H30, generalnie do bramy max. 600 kg - od 4 lat jest zamontowany u moich rodziców, nic się nie dzieje, nie ma potrzeby wzywać serwisu. Produkt włoski i cena też atrakcyjna.
Wcześniej mieliśmy facaa, ale według mnie nie sprawdza się szczególnie zimą.

pozdrawiam